Değer mi?

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Aracinizla ugrasmayin,asla ugrasmayin emek vb. seylere hic takilmayin esya sonucta altinizda ki dort tekerlekli goturgec, hakli oldugunuz tek bir nokta var araba rahatligina alismissiniz, birakamassiniz artik. Anladigim kadariyla bindiginiz araba markasiyla kendi ego tatmininiz yasamayacak olgunluktasiniz sizin yerinizde olsam ucuz,masrafsiz bir araba alirdim satip, asla ettiginiz masrafa degmez.
Ben satmayacagim,arabayi yatirim araci olarak gormuyorum derseniz eski model japonlari oneririm,hem opel kadar donanimli hemde masrafsiz,sorunsuz kullanabilirsiniz.
yok arabaya bagladigim para onemli benim icin gerektiginden hemen elden cikartmam lazim derseniz broadway almanizi oneririm 3,4 saate satilabilen ikinci el piyasasi cok hareketli bir aractir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Reno marka araç demek altın gibidir git sarrafa paraya çevir o kadar kolay satılır. ;)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
broadwayın her yeri araba olsa almam.
şase yok. onu geçtim kaportası yok. gidiyormu gidiyor duruyormu durmuyor bence :D
kardeşim seninde dediğin gibi aslında alırken göze batmayan şeyler sonra maliyetli olduğu için can sıkıyor.
bende 206 aldım. arabada değişen kaza falan yok diye aldım. alırken ön takım arızası olduğunu biliyordum. fiyattan düştüm desem yeridir %80 lik kısmını düşmüştüm. sonra arabanın göstergesi kendiliğinden arıza yaptı. 250 tl kaçtı. tam oldu derken kontağın yayı kırıldı. aküsü arızalandı . vs vs derken canım sıkılmaya başladı ister istemez. çünkü daha opel olsun diğer araçlarımızın kontak yayı kırılmadı ne bileyim abidik gubudik arızalar vermemişti.
geçen hafta 1000 tl para harcadım. ön takımı frenleri şanzıman yağı şanzıman çubukları osu busu derken. bunları yapmadan önce yaptırıp satacağım dediğim arabayı şimdi niye satayım ki ? cefasını çektim sefasını neden başkası çeksin dedim binmeye karar verdim.
sende baya masraf yapmışsın. cefasını senin çekip sefasını başkasının çekmesine izin verme derim. vectra b gerçekten şuanda ele ayağa düştüğü için sıkıntılı duruyor. temizini bulsaydınız emin olun keyif alırdınız. sizde keyif alacak kıvama getirmek üzeresiniz aracınızı bence kullanın....

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk arabam 92 model Mazda 323 idi. Yaptığım masrafla muhtemelen çok daha iyisini alırdım. Gerçi masrafların çoğu çok yakıyor diye gidip lpg taktırdıktan sonra çıktı. Benzini çok yakıyordu ama hakkını veriyordu namussuz yalan yok.

Neyse bir gün yine masraf işi çıktı kafam bozuldu sahibinden de piyasa fiyatının 3000 altına koydum arabayı. 3000 altına koymamın sebebi yaklaşık 2500-3000 liralık toplam bir masrafı (Kaporta boya motor vs.. Kısaca arabayı komple boyadan tut tüm masrafları) vardı arabanın. Yarım saat içinde araba satıldı ve ilanı kapatana kadar bir iki kişiden fırça yedim nasıl satılır diye. :D Bir kaç ay sonra arabayı İstanbul/Ortaköy de gördüm. Tur atıyolardı. Kaportaya hiç dokunmamışlar. Yürür aksamı yapıp biniyolardı..:D

Nitekim sütten ağzım yandı daha ikinci ele bakarmıyım. Gittim sıfır araba aldım. Şuan kullandığım 2012 model Opel Corsa. Hala kredisini ödüyorum. Araba eskidi neredeyse kredisi bitmedi. Kapalı garajım yok. Arabada derin çizikte var ufaklı tefek çiziklerde. Her yerinde çizik var kısaca. Eski arabam varken çizilmiş mi bir şey olmaz deyip geçiyordum ama araba yeni olunca insanın içi acıyor.

Yalan yok şuan bi piyango felan çıksa sırf zevkine bi Mazda 323 alıp komple a dan z ye toparlatıp binicem. 92 model arabadaki sürüş zevkini 2012 model arabadan alamıyorum. 92 model arabada emniyet kemeri harici bir güvenlik önlemi yoktu ama yinede onun içinde kendimi daha güvende hissediyordum.

Bu kadar niye yazdım bende bilmiyorum. Sen geç olmadan arabayı sat. Gerçi sonra muhtemelen benim gibi ararsın eskisini. İlkler unutulmuyor kolay kolay. Demedi deme...:D

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu arabayı baştan adam edebileceğimi düşündüm. İlk alırken alt takım masrafını biliyorduk, yaptırdık geçti. Fakat sonra bu masraflar katlanmaya başladı. Orası, burası derken ne olduğunu anlamadım.

Kafam çok karışıyor, tecrübe yok. Daha bugün bir arkadaşıma tipo nasıl diye sordum, kuzeni 10.500'e almış, 8.000 lira masraf yapmış, sonra 8.500 liraya geri satmış. Doğrusu bu mevzuyu anlayabilmiş değilim, fiat uno için masrafları çok ucuza kapatılacak bir araba diye bahsedilirdi hatırladığım kadarıyla, tipo da unodan çok mu üstün, çok mu karmaşık bilemedim, yoksa olay mı asılsız vs.

Aynı şekilde benim bir arkadaşım Volvo motor Laguna almıştı. Ocağına incir ağacını dikmişti o zamanlar. Daha sonra onu satıp unoya geçmişti mesela, sonra işe başlayınca ford focus. Yani fiat tipo konusunda bana söylenilen şey doğruysa, o zaman yemişim onun yakıt ekonomisini, Volvo motor Laguna ile aynı masrafı o ufak cüssesiyle veriyorsa olmaz.

Arabaya ne gözle baktığıma gelince. Vectraya alıp bineceğimiz, en azından 4 sene boyunca, ufak tefekleri gözümüzün görmeyeceği, çok nadir olarak da büyük masraflarını yapabileceğimiz bir araba gözüyle bakmıştım. Ne bileyim, bindikten 2 yıl sonra bir rektefiyeye sokardım mesela, koymazdı bu. Ama arabanın geçmişinin bütün faturası benim üstüme kalmaya başlayınca, o iş öyle olmadı tabi. Arabaya yatırım gözüyle bakmıyorum, şaka da yapmıyorum, ticari yeteneklerim çok zayıf, bu işten kar elde etmem mümkün değil. Ben; tatmin edici düzeyde, gücümün yettiği ve saatli bomba gibi kucağımda patlamayacak bir arabanın peşindeyim, doğrusu aldığım arabayı da en az 3-4 yıl kafam rahat kullanmak niyetindeyim. Triger kayışıdır, sensörüdür, bujisidir, buji kablosudur, yaptığım yola göre lastikleri, balataları, ayarları yapılır, doğal. Ama ben aldığım arabanın bana 23.000 kmde 2 bobine, 2 buji setine, bir buji kablosu setine mal olmasını hiç mi hiç istemiyorum.

Yapayım bazı masrafları yapmasına, ama lütfen, sadece bir kez yapayım.

Yani, varmak istediğim sonucu ben de tam anlamadım :D Sesli beyin fırtınası gibi oldu bu. Bazen çok konuştuğumu düşünenler olduğunu hissediyorum, haklılar da muhtemelen. Ama ne yapayım işte, derdim ucuz temiz bir araba, arkadaşlarım falan bıktı artık bu muhabbetlerimden, size anlatmayım da kime anlatayım :)

Son olarak, marka kompleksim kesinlikle yok, sadece bazı sebeplerden dolayı şahine binmek istemiyorum. Dikdörtgen prizma da olmasın araba yani. (ismi lazım değil broadway. ama iş başa düştü artık...)

Acele etmeye niyetim yok şimdilik. Etraflıca düşünmem gerek, umarım vereceğim karardan pişman olmam. Saygılarımla.

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Clio alin hocam parca ucuz masraf az.fiat tipo.Tofaş tipo değil.ve fiyatın arabalarına günümüz dahil bakin pahalı parcalari

gokhn89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 2005 peugeot 206 aldım 1.5 sene önce 15bin tl ye arabada herşey yolundaydı ne zaman noterden çıktım eve geldim sorunlar başladı aracın ön koltuklarının arkası yırtıktı teller yaylar çıkmıştı hemen onu yaptırdım vites körüğü yırtıktı onu hallettim döşemeler açık renk lekeler vardı daldım arabanın içine pırıl pırıl yaptım. Hemen bosh servise götürüp fransıza alman bakımı yaptırdım güzelce :) yeni 15" alaşım jant yeni 4 lastik mercekli ön far 206+stop ları taktım çizikleri pastalayıp cilayı bastım kız gibi oluverdi daha doğrusu arabayı gördüğümde veya bindiğimde içimdeki o huzursuzluğu içimden attım. En azından artık bi an için soğuduğum arabama duygusal açından bağlanıp ona iyi davranmaya başladım ve bana karşılığını beni üzmeyerek vermeye başladı derken muayeneye girdim ve direksiyon pompasının yağ kaçırması sebebiyle geçemedim hemen bosh servise gidip bu sorunu 600-700 tl arası bi paraya çözdüm muayeneden geçtim ve ertesi hafta arabamın 180000 km de olduğu düşüncesiyle ve önceki sahiplerinin arabaya eşya gözüyle bakıp değer vermediği düşüncesiyle servise gidip trigeri söktürdüm aman Allah ım kelle koltukta araba kullanıyomuşum hooop onu da hallettikten sonra şanzımanla ilgili ufak tefek sorunlarıda hallettim ve şu anda araba turbosu hariç mis gibi oldu haa satsam kimse yaptığımı görmez 17 belki verir ama umurumda değil ben arabamı hayata döndürdüm oda asla beni üzmedi. Sözün özü hocam sigara içmeyin yemek yemeyin para biriktirip arabanızı hayata döndürün ve binin döndüremiyosanız uğraşmayın satın ama bu sefer alırken daha dikkatli olun. 206 öneririm bakımı rahat ucuz ve arabadan anlamayan bi usta bile 2 dk içinde arabayı kavrayıveriyo :)

Sent from my iPad using Tapatalk