Değer mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ama şunu söyleye bilirim çok ekonomik bir araç az yakıyor ama fazla zorlanmaya gelmez. Nazik olacaksın... vecra aynı sanma sakın motoru kucaklarsın sonra :D

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yolda 90-100 bassa, (hani belki yani zorlasak 110),

Şehir içinde 70-80 (İstanbul yolu, Anadolu Bulvarı vs.)

Ve böyleyken az yaksa

Yeter bana, yeter bana

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O konu da sıkıntın olmasın. O kadar basma ile bir şey olmaz. Çok ekonomik bir araç yaw benim araç LPG manya gibi yakıyor Tipo resmen benim aracın yarısından az. Düşün artık gerisini sen.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim kuzenimin Nissan xtrail 2.0 jipi, ben vectrayı bu hızlarda kullanırken benden az yakıyor :D

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir zamanlar (bundan 4 yıl önce) , ilk arabam 94 model taksi çıkması bir şahinim vardı , yanlış hatırlamıyorsam 3.500TL ye almıştım , bir anda sokakta görüp aramıştım A4 uzerındekı okumaya zorlandıgım numarayı , bir anda oluverdi işte sanayiye bile gitmeden marşa bastım çalıştı notere gittik , notere giderken okuldan kaçan arkadaşımı (aslen benden 2 yaş kucuk fakat goruntu olarak bayagı buyuk ve heybetli) yanıma almıştım , birkaç aksilikten sonra arabayı ustume almayı başarmıştımmm , arabanın arka stopları kırıktı çıkarıp kilotlu corap ile kapladım , goguslugu catlaktı polar ile örttüm , tamponunun rengi açılmıştı , cocacola ile yıkadım , egzost manıfoltunun contası patladı bir sure oyle kullandıktan sonra , el yapımı contamı kendım taktım , AMA benı hayattan sogutan olay bunlar degildi , birgun arabayı baştan aşagı temızlemek ıcın arka koltugunu söktügümde (2 adet civata tutuyor) arabanın arkasının boydan boya kaynaklı oldugunu gordum , yani arkası eklemeydi ...
Aslında bu olay benı hıc uzmedı , ama arabadan sogumuştum , o gunden sonra bir kulotlu corap parası dahı harcamamaya yemın ettım ve arabayı o halde bir yıl kullandım , aslında kullanmakta denemez 3 ayda yenı rektefıyelı olan motorunu bitirdim , kaç çıkma lastık takıldıgını bılmıyorum ve 1 kez bile yolda kalmadım ...
Anlatmak ıstedıgım olay ise şu ;
Bundan sonra masraf yapma eşşşek gibi bin sonuçta 11-12-13 e herzaman satabilirsin bu arabayı , valla 1 kuruş harcamayınca daha uzun omurlu oluyorlar .

Şahindeki mantıgım nerde bırakırsa cekerim saga mınıbuse-otobuse atlar evime giderim di , kapılarınıda kıtlemem ha , bikaçgun sonra yerınde bulamasamda çalındı dıye gıderdım polise ... Sanırım araç'a malum olmuş olmalı ki bir kez bile araba ustunde uygulamalarıma ragmen yolda kalmadı , hep gitti , yanımda param olmadıgı için 15 TL lık gaz ıle bornova-turgutlu arasında gidip geldı , hatta otostop ceken bır amcayıda arabama almıştım , cunku gazım bıterse o atar diye, ve gariptir ki o 15 TL lık gaz ben eve gidene kadar bitmedi... Ne günlerdi be sonrada arabayı 4.250TL ye o halde sattım ....

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi zaten burada bir çok arkadaş ile anlaşamadığım bir diğer konu da Opel çok yakıyor. Hemde ne yakma. Bir çok yerde okudum opelin yakıt konusunda çok şikayet var. Silindir hacmi büyük araçlar basmadığın sürüce minik bir araç kadar yakıyor. Çünkü güçlü araçlar. Bastın mı hakkını veriyor. Ama küçük araçların gaz pedalına çükmez isen gitmez çekmez. O zaman da mal gibi yakmaya başlıyor hayır hadi yaktı diyelim yaktığının da hakkını vermiyor. :(

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olciyak,

2. bir beğen butonu olsaydı 2.yi verecektim

Nadir abi, nasıl yani tam anlamadım, büyük silindir bir araba mı alayım :D

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar masraf etmişsiniz ben olsam görünür kısmı tamamen yenilerdim (kaporta boya gibi masraflı şeyleri değil) direksyona deri diktirirdim tavan döşemesini yapıştırır veya yapıştırtırdım temizlerdim ufak tefek görüntüyü bozan parçaları (atıyorum sararmış farlar çatlak sinyaller yerinden oynamış tampon vs varsa) düzeltirdim kısacası çiçek gibi yapardım motorun durumunu da söyleyip satardım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
olciyak,

2. bir beğen butonu olsaydı 2.yi verecektim

Nadir abi, nasıl yani tam anlamadım, büyük silindir bir araba mı alayım :D

Benim demek istediğim silindir hacmi büyük araçlar silindir hacmi küçük araçlardan az yakıyor çünkü araçların motorları anında tepki veriyor. Özellikle rampalar da. Şimdi büyük silindirli aracın az biraz gaz pedalına basında ivme çok iyi oluyor ama silindiri küçük araç ile hem vites düşüyorsun hemde pedalı köklemek zorunda kalıyorsun durum böyle olunca bizim ufaklık kamyon gibi yakmaya başlıyor.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar masraf etmişsiniz ben olsam görünür kısmı tamamen yenilerdim (kaporta boya gibi masraflı şeyleri değil) direksyona deri diktirirdim tavan döşemesini yapıştırır veya yapıştırtırdım temizlerdim ufak tefek görüntüyü bozan parçaları (atıyorum sararmış farlar çatlak sinyaller yerinden oynamış tampon vs varsa) düzeltirdim kısacası çiçek gibi yapardım motorun durumunu da söyleyip satardım

Bu hafta içerisinde yapacağım şey bu aslında.

Forumda bir konu vardı yanmayan buton lambalarını tamir etmeyle ilgili, işe öyle başlamayı düşünüyorum.

Bahsettiğim direksiyonun arkasındaki plastik parçayı çıkmacıdan temin edeceğim,

Tavan zaten kaplı, bagaj kapağındaki yanıklar artık öyle kaldı.

Çamurluğun ucunda boya kazındı sürtmeden ötürü, onu macunla kapattıracağım,

Tavan için şırıngayla yapıştırıcı sıkma durumu vardı, belki onu yaparım,

Direksiyon derisi... Galiba bunu da yapacağım :)

Aslında bunlar benim için keyifle yapacağım şeylerdi, alırken de gözüme takılıp "ben bunları yaparım ki" dediğim şeyler. Sonra araba bel altı vurmaya başlayınca o heves gitti. Ama şu an satma düşüncesiyle arabaya bakasım geldi :)

Nadir Abi, Vectra A düşünmüştüm bir ara, sonra onun da temizini bulma problemini düşününce caydım. Şimdilik ufak arabayla bahsettiğim hızlar bana yeter, hele şu dar boğazdan bir çıkayım, gönlümde yine 2.0 bir araba almak var, en kötü 1.6 olur.