Astra J 1.3 Sport Alıcam Önerileriniz?

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Sport Alıcam Önerileriniz?

Merhabalar bende 1.3 sport veya cosmo düşünüyorum.cosmoya daha yakınım sanırım.
1.4 turbo da aklımda 1.3 perfromans olarak çok mu kötü 1.4 turboya göre yorumları alalım.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anlamadığım bir durum;

Arkadaşlar burada bir arkadaşımız 1.3 almak istemiş... dizel kullanan arkadaşlar yorumlarını yazmış... benzinli araç kullananlar daha fazla konuya girmiş...

Şu yorum sizce doğru mu

"Yakıt ekonomisinden ziyade sürüş keyfi önemliyse 1.4t alın.."...

arkadaşlar 1.3 kullanıcısı olarak ben aracımın sürüş keyfinden de memnunum..

Sırf sizin 1.4t kullanıcısı olmanız aracınızın sürüş keyfinin 1.3den daha iyi olduğunu söyleme hakkını vermez diye düşünüyorum... Burada her iki aracı kullanan arkadaşlar da var. Sayısı birkaç tane... Bunlar bile belirli oranda söz söylerken sadece 1.4t kullanan arkadaşlar böyle yazması... 1.3'ün sanki çok kötü noktada değerlendirilmesine yol açmaz mı?

Bu tartışma ne zaman bitecek anlamıyoprum... Uzun süredir bu tip tartışmaların içine girmiyorum... Ama 1.4t ci bazı kişiler bu durumu uzatmakta kararlı... bence saçmalamayın ve sadece arabanızın özelliklerini yazın... Dizel ile benzinliyi kıyaslamayın artık...

Bende arkadaşa tavsiye veriyorum... "50 bin tlye 1.4 alacağına az daha ver 2.0 insignia CDTI turbo al"... daha performanslı, az yakar"... bu mudur yani?
veya "1.4t alacağına 2.5 dizel Ranger ya da Navara al" hem daha performanslı hem az yakar...

bırakın allahaşkına sürüş performansı sürüş keyfini de sadece kendi arabanızı tanıyın ve ona göre yazın...

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
1.4 turbo da aklımda 1.3 perfromans olarak çok mu kötü 1.4 turboya göre yorumları alalım.
sn.tomacco, gerek 'sport mu cosmo mu', gerekse ' 1.4 mü 1.3 mü' konularında forumda gerçektende çok fazla şey yazıldı, hemen hemen benzer yorumlar sürekli yapılıyor. İsterseniz forumda bu konularda yazılan yazıları önce bir okuyun, eğer yinede sormak istediğiniz bir şey olursa bilgisi olan arkadaşlar cevaplayacaktır.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:

Sn. Tomacco;

Kriteriniz salt performans ise arada  dünyalar kadar fark vardır,  buna emin olun...

şunu da belirtmek isterim sizin sorunuz biraz havada kalmış. 

şöyle ki; eğer sizin amacınız performans ise turbo bir araç yani 1,4 t almalısınız. 

Eğer amacınız performans değil sadece ekonomi ise 1,3 cdti almalısınız.

Ama lütfen almadan önce tercihinizi bir kaç kere gözden geçirin hatta  test sürüşü yapma imkanınız varsa test sürüşü yapın, nitekim ben dahil bir kaç kişi aldığı aracını memnuniyetsizlik, ihtiyaç ve beklenti unsurunun yanlış analizi vs sebeplerle  sonradan satmak zorunda kaldı...

֖rneğin 1,4 t alırsanız  istediğiniz performansı zorlanmadan alırsınız,  araç doluyken uzun yolda sollamalarda, yokuşlarda bu araç sizi utandırmaz, ekonomi unsuru bu araçta ikinci plandadır, lakin sitede bazı arkadaşlarımız 1,4 t ile bile  4,4 litre ortalamayı yakalamayı başarmıştı ki buda unutulmaması gereken bir nokta.
֖zetle bu araç iyi bir performansın yanında sınırlıda olsa ekonomide sağlayarak binicisinin yüzünü güldürmeyi, başarıyor diyebiliyoruz.

Tercihinizi 1,3 cdti dan yana kullanırsanız şehir içi kullanımlarda performans beklentisi ve bunun hayata geçirilmesi zaten pek mümkün olamayacağından şehiriçinde sıkıntısız olarak aracınızı kullanırsınız, fakat araç doluyken bilhassa yokuşlarda bu araç malesef sahibini mahçup edebiliyor... 

Nitekim teknik veri tablosundan da anlaşılacağı üzere bu aracın 0-100 km hızlanma süresi 15 saniye...  Ancak iş ekonomiye gelince sizinle somut bir veri paylaşayım uzun yolda bu araç 1 depo mazotla  1000 km menzile ulaşabiliyor...

Gerek konfor gerek kalite gerekse renk olarak araçların hepsi birbirinden güzel, size düşen ise araç kullanım alışkanlığınızı ve beklentilerinizi nazar-ı itibara alarak sağlıklı bir değerlendirme yapmak olacaktır...

Hayırlı olsun...

FORZAFENERBAHCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün Opel Odak'tan aldığım fiyat CDTI 1.3 Sport Stil paket dahil 50.900 TL bu fiyat iyimidir değilmidir. bilmiyorum. Bugüne kadar hiç opel düşünmemiştim. Biz ailece Toyota kullanırız. Fakat astranın bu son dzaynı beni etkilemedi desem yalan söylemiş olurum iç donanımıda tatminkar. Haftasonu test sürüşü için tekrar bayiye gideceğim. Aklımda 2 araba var 1. Toyota Auris Plus 2. Opel Astra 1.3 Sport

Bu iki araç arasında tam anlamıyla kaldım. Formu okuyorum kullanıcıların coğunda kalkıştaki yavaşlık ön plana çıkıyor. Fiyatın Toyota'ya göre yüksek kalmasıda ayrı bir handikap bu şekilde sizce doğru adım için Ağustos'u bekleyip fiyatların düşmesini ummakmıdır?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

FORZAFENERBAHCE link' Alıntı:
Bugün Opel Odak'tan aldığım fiyat CDTI 1.3 Sport Stil paket dahil 50.900 TL bu fiyat iyimidir değilmidir. bilmiyorum. Bugüne kadar hiç opel düşünmemiştim. Biz ailece Toyota kullanırız. Fakat astranın bu son dzaynı beni etkilemedi desem yalan söylemiş olurum iç donanımıda tatminkar. Haftasonu test sürüşü için tekrar bayiye gideceğim. Aklımda 2 araba var 1. Toyota Auris Plus 2. Opel Astra 1.3 Sport

Bu iki araç arasında tam anlamıyla kaldım. Formu okuyorum kullanıcıların coğunda kalkıştaki yavaşlık ön plana çıkıyor. Fiyatın Toyota'ya göre yüksek kalmasıda ayrı bir handikap bu şekilde sizce doğru adım için Ağustos'u bekleyip fiyatların düşmesini ummakmıdır?

bence biz ne söylesek pek fayda etmez, ben 1.3 aracımdan son derece memnunum ama başka bir arkadaş ben memnun değilim diyebilir, bu kişiden kişiye değişir, en iyisi aracı test etmektir beklentilerinize uyup uymadığını öğrenmek için.
Ama donanım olarak ve görsel olarak astra auris'den daha üstün bir araç. Ama motor olarak nasıldır yorum yapamam kullanmadığım için

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimde aklımda dizel vardı hep.önce corolla d4d bakıyorudm daha sonra astranın 1.3 ne yöneldim.sonra çekmiyor hantal denildi.madem öyle 1.4 turbo olsun dedim.
okudukça kafalar karıştı.dün yeni kasa 1.3 corsaya bindim hemen hemen aynı ağırlıkta yeni kasa astra 1.3 ile 1. viteste falan araba hiçte hantal değildi baya seri kaçıyordu yani yokuştada bayılma falan olmadı.arabada 4 kişi idik.
dedim ben bildiğim yoldan şaşmayayım dizel alayım.yani corsanın 1.3 ünden daha yavaş kalacak değil ya?
1. vites ağır kalıyorsa bende gaz pedalını döşemeye yapıştırım seri kalkarım dedim aynı şekilde yokuştada basarım gider.
fikrimi değiştirdim dizel alacağım inşallah.
inşallah menun kalırım performansından.
benzinli golf kullanan bir arkadaş bir zaman sonra çok hız yapmıyorsun arabada konfor ve ekonmi arıyorsun hevesini alınca bu iki unsur ön plana çıkıyor dedi.
bende yaz sonu indirim olur ümidiyle biraz daha bekleyeceğim yazın fiyatlar genelde yüksek oluyormuş.
1.3 cosmo+cd500 sizce en uygun ne kadara alınabilir?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
benimde aklımda dizel vardı hep.önce corolla d4d bakıyorudm daha sonra astranın 1.3 ne yöneldim.sonra çekmiyor hantal denildi.madem öyle 1.4 turbo olsun dedim.
okudukça kafalar karıştı.dün yeni kasa 1.3 corsaya bindim hemen hemen aynı ağırlıkta yeni kasa astra 1.3 ile 1. viteste falan araba hiçte hantal değildi baya seri kaçıyordu yani yokuştada bayılma falan olmadı.arabada 4 kişi idik.
dedim ben bildiğim yoldan şaşmayayım dizel alayım.yani corsanın 1.3 ünden daha yavaş kalacak değil ya?
1. vites ağır kalıyorsa bende gaz pedalını döşemeye yapıştırım seri kalkarım dedim aynı şekilde yokuştada basarım gider.
benzinli golf kullanan bir arkadaş bir zaman sonra çok hız yapmıyorsun arabada konfor ve ekonmi arıyorsun hevesini alınca bu iki unsur ön plana çıkıyor dedi.
bende yaz sonu indirim olur ümidiyle biraz daha bekleyeceğim yazın fiyatlar genelde yüksek oluyormuş.

Hocam bir konuyu aydınlatalım,  1,3 corsa zaten hantal değil hele 1,3  95 hp corsalar roket gibi gidiyor. çünkü kasa ağırlığı farklı. ayrıca teknik verilere baktığındada  durum anlaşılıyor.  bizim astrayı bence bir test et eğer içine sinerse yine alırsın.  test etmeden sakın alma, her ürün için geçerlidir bu söylediğim. 

ben her iki aracıda yani 1,3 corsa 95 hp 1,3 astra kullanmış ( corsayı sadece  tets ettim astrayı kullandım) biri olarak  arada dağlar kadar fark var.  astra kalkışta can çekişirken corsa roket gibi uzayıp gidiyor.

dediğim gibi mutlaka ama mutlaka test edin aracını alıp satmak zorunda kalanlar  kervanına katılmayın sizde.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=FORZAFENERBAHCE link=topic=1575.msg35967#msg35967 date=1307565978]

bence biz ne söylesek pek fayda etmez, ben 1.3 aracımdan son derece memnunum ama başka bir arkadaş ben memnun değilim diyebilir, bu kişiden kişiye değişir, en iyisi aracı test etmektir beklentilerinize uyup uymadığını öğrenmek için.
Ama donanım olarak ve görsel olarak astra auris'den daha üstün bir araç. Ama motor olarak nasıldır yorum yapamam kullanmadığım için
[/quote]

+1

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
nerdeyse aynı ağırlık demişsin nerdeyse 300kg fark var sen yine astra yı da kullanmadan karar verme çünkü bir araç yokuş yukarı yada kalkışta zorlanıyorsa zorlanır sen ne kadar gaz verirsen ver yine hızlanmaya başlamaz araba