Astra J 1.6 Ctdi 136bg otomatik sedan hk.(kullananlar destek lütfen)

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
@psk.selman bey Kulakçık olsa da manuele çektiğimizde dahi araç vites düşürmelerini otomatik yaptığından rampa inişlerindeki otomatik gerçekleşen vites düşürme işlemine müdahale şansımız olmazdı diye tahmin ediyorum. Rampa inişlerinde manuel araçlarda da yaptığımız motor frenini aracın vites küçülterek otomatik yapması, frenlerdeki yükü azaltıyor.
Evet Ömer Bey dediğiniz gibi otomatik olarak motor freni yaptırıyor ama ben bunu istemiyorum bazen tekrar vites yükseltmesi için ya gaza aşırı yüklenmem gerekiyor yada vitesi manuele alıp vitesi yükseltmem gerekiyor, ama kulakçık olsa öyle olmaz motor fireni yaptığında kulakçıktan direk vites yükseltirsin devam edersin.

Bu arabayı satarsam(ki her an satabilirim) en çok performansını özlerim, ama motor sesi illallah dedirdiyor :)

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Evet Ömer Bey dediğiniz gibi otomatik olarak motor freni yaptırıyor ama ben bunu istemiyorum bazen tekrar vites yükseltmesi için ya gaza aşırı yüklenmem gerekiyor yada vitesi manuele alıp vitesi yükseltmem gerekiyor, ama kulakçık olsa öyle olmaz motor fireni yaptığında kulakçıktan direk vites yükseltirsin devam edersin.

Bu arabayı satarsam(ki her an satabilirim) en çok performansını özlerim, ama motor sesi illallah dedirdiyor :)
Sizin dediğiniz şehir içinde oluyor bazen. Eğim bitse de bir kaç saniye yine vites yükseltmeden devam ediyor ve dediğiniz gibi gaza basmadan da yükseltmeyebiliyor. Gaza basınca da gereksiz bir hızlanma oluşabiliyor. Ben bu durumu çok nadir yaşıyorum. Sizde rampa mı çok acaba?:)

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et

fordlar kadar yine ses cikarmiyordur. Traktor gibi calisan dizeller var😂

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
fordlar kadar yine ses cikarmiyordur. Traktor gibi calisan dizeller var😂
Ses konusunda çok hassas olduğum için fark etmiyor :) Birde bende daha önce 2.0 hacimli bir Honda vardı ondaki yüksek devir sesinin verdiği hazzı bunda bulamayınca sevemedim bir türlü :)

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ses konusunda çok hassas olduğum için fark etmiyor :) Birde bende daha önce 2.0 hacimli bir Honda vardı ondaki yüksek devir sesinin verdiği hazzı bunda bulamayınca sevemedim bir türlü :)
Egzosla cozebilirsin bu isi

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Egzosla cozebilirsin bu isi
Yok hocam egsozluk bir durum değil bu, aracın 6-7bin devir bandını gördüğünü ve o devirlerdeki sesi hiç bir egsoz veremez :) Vtec honda kullanıcıları varsa bu duyguyu onlar çok iyi bilir, yaşamak lazım :)

MustafaUğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar merhaba

Birkaç mesaj önce Astra J kasa dizel otomatik almayı planladığımı yazmıştım. Mevcut aracımı bugün itibari ile sattım ve istediğim özelliklerde Astra aramaya başladım.

Aracı kullananlara (genellikle trafik ışıklarında yanımda duranlara) sorduğumda araçtan çok memnun olduklarını söylediler. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi çevremdekiler "Astra problemli araba Honda Civic al sorun yaşamazsın" diyorlar fakat bende LPG'li bir araca o kadar çok para vermek istemiyorum. Sizce Astra almam sonu belirsiz bir maceraya girmem midir yoksa Civic yerine tercih edilebilir mi?

Son sorum ise 2016-2017-2018 sedan dizel otomatiklerin hepsi 136 bg mi yoksa 110 bg olanları da var mı?

Herkese iyi akşamlar

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Tekrar merhaba

Birkaç mesaj önce Astra J kasa dizel otomatik almayı planladığımı yazmıştım. Mevcut aracımı bugün itibari ile sattım ve istediğim özelliklerde Astra aramaya başladım.

Aracı kullananlara (genellikle trafik ışıklarında yanımda duranlara) sorduğumda araçtan çok memnun olduklarını söylediler. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi çevremdekiler "Astra problemli araba Honda Civic al sorun yaşamazsın" diyorlar fakat bende LPG'li bir araca o kadar çok para vermek istemiyorum. Sizce Astra almam sonu belirsiz bir maceraya girmem midir yoksa Civic yerine tercih edilebilir mi?

Son sorum ise 2016-2017-2018 sedan dizel otomatiklerin hepsi 136 bg mi yoksa 110 bg olanları da var mı?

Herkese iyi akşamlar
Merhabalar,
Hayat zaten sonu bilinmez bir macera 😊
Astra'da sorun yaşama çekincesiyle civic tercih ederek sorun yaşamazsınız demek pek gerçekçi değil. Astra da zaten sorun yumağı bir araba değil. Ben 38bin km dir 1.6 dizel 136 hp otomatik kullanıcısıyım. Bir sorunla karşılaşmadım. Bundan sonra da inşallah karşılaşmam.

Ben "sorunlu araba yoktur, bakımsız araba vardır" diyenlerdenim.

1.6 dizelde 110 ve 136 hp iki seçenek vardır. 110hp manueldir. 136 hp de hem manuel hem otomatik şanzımana rastlayabilirsiniz.

136 otomatik şehir içi 7-8 lt yakar. Manueller de bildiğim kadarıyla 5-6lt civarı tüketiyor. Bu kadar farkın sebebi sadece otomatik şanzıman değil. start stop farkı da var. Otomatiklerde start stop yok.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
kronik sorun yoktur arızaları her zaman kronikleştiren ustalar vardır omeroz ustadinda dediği gibi bakım çok önemli bakım sız araç her zaman arıza çıkarmaya meyillidir yağını antifirizini belirli periyodlarda ağır bakıma girdiyse ve lpg var ise devir çevirmiyorsa gözün kapalı alabilirsin alirkende mutlak orj. cihaza bağlar detaylı ariza kodu çıkar eski kayıtlarda o zaman daha net olursun cevremde de denk geliyorum opel binenler genelde temiz bakıyor

• Beğen
Tepkiler: omeroz