Artı garanti

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar belki bilen arkadaşlar vardır. Ben bilmeyenler için bilgilendir me amacı ile yazayım dedim. sıfır araçlarda ilk 3 ay içinde yaptırdığım için garantisini artı 2 yıl yada 120 bin km için meriva arabama 1006 tl ye yaptırdım. Garanti bitmeden ve 50 bin km geçmeden de yaptırılabiliyormuş ama rakam biraz daha yükseliyor.
Bence sıfır araç alan arkadaşlar kesinlikle yaptırmalılar...

serdarbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000 tlye garantimi.yazık ya o paraya servise götürüyorsan zaten 5 yılda arabada ciddi sorun çıkarmazz

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 tane enjektör gitse zaten o parayı çıkarır . bence düşünülmesi gerek

BeRkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Para tuzağı banada önerdiler yaptırmadım. aracım garanti kapsamında olmasına rağmen stoplar buhu yapıyor girmez dediler silecekler silmiyo girmez dediler vs vs yani aracında bi problem olsun garantiye girmez ama çok gzl para alırlar vatandaştan...

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim astra h garantide iken sis farları çatladı 2 side garantiden değişti. marj motoru, cim modülü de garantiden değişti. zaten 1 arıza yaşasanız 2 yılda bu parayı çıkarır...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Para tuzağı banada önerdiler yaptırmadım. aracım garanti kapsamında olmasına rağmen stoplar buhu yapıyor girmez dediler silecekler silmiyo girmez dediler vs vs yani aracında bi problem olsun garantiye girmez ama çok gzl para alırlar vatandaştan...

silecekler bendede var ses yapıyor silmiyor garantiye girmez su koyuyorum arabaya cam için contsasından ve fıskıyelerden kaçıtıyor garantiye girmiyor ee ne b*ka yarıyor o zaman bu garanti

opelmi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silecekler bendede var ses yapıyor silmiyor garantiye girmez su koyuyorum arabaya cam için contsasından ve fıskıyelerden kaçıtıyor garantiye girmiyor ee ne b*ka yarıyor o zaman bu garanti

:) haklısın.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Garanti kapsamına iyi bakmak lazım. Birçok şeyi kullanıcı hatası veya dahil değil diye kapsam dışı bırakıyorlar. Ayrıca bu süre içinde bakımlar için gene yetkili servise gidiyorsunuz ve tuzlu fiyatlara maruz kalıyorsunuz.

Artı garantinin getiri-götürü noktasında durum çok net değil bence.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Amortisörler artı garantinin dışında örneğin. Çoğu parçayı kapsamıyor. Ayrıca servise gitmeniz de zorunlu normal bakımlar için, orada da fazlası ile geçiriyorlar. Sene de 1 kez bakıma giriyorsa araç, 2 senede EN AZ 600tl fazladan servise bayılıyorsunuz. Etti 1.600TL maliyet. Benim gibi Senede 30.000 yapıyorsanız, 2.200TL maliyete geliyor ki saçma, heleki çoğu parçayı kapsamıyorken.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
+ garantimi - garanti yapsalarda 2 sene yerine 1 yil gitsem servise :D saka bir yana baski balata, amortisor, silecek gibi malzemeleri garantiye sokmuyorlar ancak cevremde bildigim farlarini garantiden degistirenler oldu.

Bence degmez, 1000 tl bu 2 yillik bakima denk gelir.