Aracınızda hangi marka lpg kiti var ?

ARACINIZDA HANGİ MARKA LPG KİTİ VAR ?

• Lavoto

Oy: 15 20.3%
  • Landirenzo

Oy: 13 17.6%
  • Brc

Oy: 24 32.4%
  • Atiker

Oy: 22 29.7%

• Kullanılan toplam oy
    74

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede prins var memnunum fakat gaz filtresi 150tl dedıler 20 000 km de bir değişiyormuş bi sitede buldum benm araca uyuyormu bılmıyorum.
http://www.otogazmarketi.com/store/ProductDetails.aspx?productid=85330
bu sitede uygun fiyata :) ama uyuyormu bılmıyorum halen arastırıyorum hıc 150tl vermeye nıyetım yok.

bende de prins var yaklasik 60 bin km dir. 50 bin km de filtreyi degistireyim dedim bostanci sanayi de 100 liraya degistirdiler ve gaz ayari yaptilar. 5 dakka surdu toplam is. cikan filtreyi sokup inceledim tertemizdi. kaliteli markalarin gazini aliyorsaniz hic dusunmeyin ben birdaha muhtemelen degistirtmeyecegim. filtreden toz zerresi bile cikmadi degil ki kir olusmasi...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zavolli. sorun yok... astramda atiker vardı ondada sorun yoktu ama zavollide ses yok süper...

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ZAVOLİ; 2 buçuk yıl (Vectra GT)
ALDESA; 1 buçuk yıl (Meriva OPC)
PRİNS; 6 ay (Meriva OPC)

ile kullandım (ankette hiçbiri yok!)

*zavoli'de 5000-5500 devir civarında yüklenince kendiliğinden benzine geçiyordu.
*aldesa'da tam gaz basınca yakıt azaldığı vakitlerde nadiren de olsa tekleme-yığılma oluyordu.
*prins'de (prins VSI-1 kit) gaz seviye göstergesi yanlış gösteriyordu, kalibrasyon ayarları çok karışık olduğu için tam istediğim ayarı yaptıramıyordum ve gaza 40-45 derecede geçme özelliği sinir bozucuydu.

yukarıda yazdıklarım birden fazla ustanın birden çok sefer uğraşmasına rağmen giderilemeyen sorunlar.

fayda/maliyet olarak en iyisi ALDESA idi.

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ZAVOLİ; 2 buçuk yıl (Vectra GT)
ALDESA; 1 buçuk yıl (Meriva OPC)
PRİNS; 6 ay (Meriva OPC)

ile kullandım (ankette hiçbiri yok!)

*zavoli'de 5000-5500 devir civarında yüklenince kendiliğinden benzine geçiyordu.
*aldesa'da tam gaz basınca yakıt azaldığı vakitlerde nadiren de olsa tekleme-yığılma oluyordu.
*prins'de (prins VSI-1 kit) gaz seviye göstergesi yanlış gösteriyordu, kalibrasyon ayarları çok karışık olduğu için tam istediğim ayarı yaptıramıyordum ve gaza 40-45 derecede geçme özelliği sinir bozucuydu.

yukarıda yazdıklarım birden fazla ustanın birden çok sefer uğraşmasına rağmen giderilemeyen sorunlar.

fayda/maliyet olarak en iyisi ALDESA idi.

Alper,bende prins taktırdım dediğin gibi benzine geçiş için bayaa ısınması gerekiyor ve benim göstergede çalışmıyor...?Göstergenin doğru göstermesi için kalibrasyon ayarımı gerekli...?

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alper,bende prins taktırdım dediğin gibi benzine geçiş için bayaa ısınması gerekiyor ve benim göstergede çalışmıyor...?Göstergenin doğru göstermesi için kalibrasyon ayarımı gerekli...?

kalibrasyon ayarı aracın benzinde çalıştığı gibi çalışmasını sağlayan ayar, Yakıt-Performans dengesi için yapılır.

göstergeyle dediğim gibi çok uğraştım ama yaptıradım depoyu fulledikten sonra ilk 125 km içinde 3 ışık sönüp tek yeşil ışık kalıyordu onunla da 275 km civarı gidiyordu, seninki de böyle mi?

Tankın üstündeki sensör tanktaki 3 delikten birine takılarak ayar yapılıyor, sensör ve şamandıra değişimi de yapılabilir ama büyük ihtimalle çözüm olmaz böyle kullanıp kafaya takmamak en güzeli...