Astra 1.6 115HP NB B16XER LPG KARARSIZLIĞI

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
1.5 ay önce sıfır astra j almış bulunmaktayım. Şu an 1400 kmde ve ortalama tüketim 8.4 gösteriyor. Kullanımın tamamı şehir içi. Benzin 5.66 olduktan sonra zaten varolan lpg düşüncesi iyice harlandı. Ama gel gelelim aldığım yer landirenzoya yönlendiriyor. Arıyorum yönlendirdiği yeri 3200₺ fiyat veriyor(nakit). O parayı ona vereceğimi yılda 15.000 km yapsam bile benzine binerim. Diğer markalardan taktıran izmir için mekan ve marka tavsiyesi bulunabilir mi? Arızasız, sıkıntısız problemsiz landirenzo dışında kit var mı? Önceden lovatonun çok problemsiz olduğunu deneyimlemiştim. Halen öyle midir, bu araçlara uygulanır mı?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
1.5 ay önce sıfır astra j almış bulunmaktayım. Şu an 1400 kmde ve ortalama tüketim 8.4 gösteriyor. Kullanımın tamamı şehir içi. Benzin 5.66 olduktan sonra zaten varolan lpg düşüncesi iyice harlandı. Ama gel gelelim aldığım yer landirenzoya yönlendiriyor. Arıyorum yönlendirdiği yeri 3200₺ fiyat veriyor(nakit). O parayı ona vereceğimi yılda 15.000 km yapsam bile benzine binerim. Diğer markalardan taktıran izmir için mekan ve marka tavsiyesi bulunabilir mi? Arızasız, sıkıntısız problemsiz landirenzo dışında kit var mı? Önceden lovatonun çok problemsiz olduğunu deneyimlemiştim. Halen öyle midir, bu araçlara uygulanır mı?

prinsi sorun birde.tavsiye ederim sorunsuz bir sistemdir

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
uzun yıllar binecekseniz en iyisini araştırıp montaj yaptırın. zaman içinde lpg kaynaklı arızalar artınca keyfiniz kaçmasın. cüzi miktarda fark ile başka marka lpg takacaksanız kesinlikle landirenzo takın. ya da landirenzo yan markası emmegas.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3200 TL çok yüksek geldi. Dolar arttı ama fiyatlar bu kadar yükselmiş olamaz.

Kendim A16XER motorlu aracımda son 45 bin km'si LPG ile olmak üzere 75 bin km kullandım. Lovato OBD kit.

Markadan ziyade en önemli 3 şey:

- Doğru malzeme ve iyi bir işçilikte sorunsuz bir montaj,
- Hızlı açma-kapama yapabilen kaliteli LPG enjektörü,
- İyi bir kalibrasyon.

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
uzun yıllar binecekseniz en iyisini araştırıp montaj yaptırın. zaman içinde lpg kaynaklı arızalar artınca keyfiniz kaçmasın. cüzi miktarda fark ile başka marka lpg takacaksanız kesinlikle landirenzo takın. ya da landirenzo yan markası emmegas.

Tavsiyeniz için teşekkürler, aradaki fark lovato için 900, yerli markalarda 1400 oldu. Ama hakikaten lpg olayı cazibesini kaybediyor artık.

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
3200 TL çok yüksek geldi. Dolar arttı ama fiyatlar bu kadar yükselmiş olamaz.

Kendim A16XER motorlu aracımda son 45 bin km'si LPG ile olmak üzere 75 bin km kullandım. Lovato OBD kit.

Markadan ziyade en önemli 3 şey:

- Doğru malzeme ve iyi bir işçilikte sorunsuz bir montaj,
- Hızlı açma-kapama yapabilen kaliteli LPG enjektörü,
- İyi bir kalibrasyon.

İzmir için fiyatlar aşşağı yukarı söylediklerim. Ona o parayı vereceğim, amorti edeyim diye debelen dur bırak tasarrufu bir kenarsa kalsın. Şaştım bu işe. Sanırım parçaları biraz pahalı olsa da lovatonun iyi bir ustasını bulmaya uğraşacağım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İzmir için fiyatlar aşşağı yukarı söylediklerim. Ona o parayı vereceğim, amorti edeyim diye debelen dur bırak tasarrufu bir kenarsa kalsın. Şaştım bu işe. Sanırım parçaları biraz pahalı olsa da lovatonun iyi bir ustasını bulmaya uğraşacağım.

İzmir sanayisinde fiyatlar havada uçuşuyor. LPG tankı değişimi için 650 ile 450 TL arasında fiyat istiyorlar. Vectra A nın göğüsünü sökmeye 800 ile 500 TL isteyenler var. Ondan sonra iş yok diye ağlaşıyorlar :(

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
yakın çevredeki diğer şehirlerde montaj yaptırabilirsiniz. lpg montajı için yüzlerce km yol yapanları biliyorum. hem gezmiş oldum hem de içime sindi diyorlar.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınıza atiker gold taktırabilirsiniz. montaj önemli. montajın haricinde aracınıza wide band afr sensörüyle ayar yaptırmanız gerekiyor. İzmirde yusuf koparan harici herkese gidebilirsiniz. Lpg ayar işini öğrenmeye çalıştığımdan baya bir haşır neşirim. Afr ayarsız lpg binerseniz o arabada 20 bin 30 binde subaplar sorun yaratmaya başlayacaktır. Obd desteği mutlaka olsun taktırdığınız kitin birde prins olmasın mümkünse. prinsin arayüzünde open loop ayarlarına müdahale edilemiyormuş. atiker lovato brc landirenzo taktırabilirsiniz.
afr ayarını izmirde Özdin diye birisi yapıyor şanslısınız. türkiyede 10 kişiyi geçmiyor bu ayarı yapan adam :)