Aracın motoru aşırı ısınıyor kaputu dahi açamıyorum

svs536

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben aracı alalı 1 ay oldu (94 model vectra gls 2.0)ancak aracın motoru çok ısınıyor be bazen ön kaputun oradan çok az duman çıkıyor başka opel kullananlara sordum sebebi ne olabilir diye bu kadar ısınması normal değil dediler sizce sebebi nedir

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
duman nereden ya da neden çıkıyor gözlemleyebildiniz mi? su kaçağı falan mı var, sıcak motora temas edip duman şeklinde çıkıyor? yoksa yanan yağ kaçakları falan mı? ne olursa olsun kaput açamayacak kadar ısınması çok normal değil.

svs536

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam kaputu açınca durmasını sağlayan demiri tutamıyorum kaldıramıyorum ancak geçen gün kaputu açtım ve radyatöre su veren kalın hortum bağlantı noktasından biraz buhar gibi duman çıktı bu gün ise şöför tarafı ön havalandırmadan duman geldi

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam kaputu açınca durmasını sağlayan demiri tutamıyorum kaldıramıyorum ancak geçen gün kaputu açtım ve radyatöre su veren kalın hortum bağlantı noktasından biraz buhar gibi duman çıktı bu gün ise şöför tarafı ön havalandırmadan duman geldi

Hararet göstergesinde, durum nedir? yani 100 ün üzerine çok çıkıyormu. opellerin bazı modellerinde ilk fan 98'de ve full fan 100 ün üzerine çıktığında açar. ama çok daha yükseliyorsa, araç hararet yapıyor demektir. bir ustaya göstermek lazım..

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor hararet seviyesini gözlemleyin ve bizide bilgilendirin bu konuda ona göre yorum yapalım daha sağlıklı olsun...ayrıca motorda antfriz varmı? sırf su vardır belkide buda 100 derece civarına geldiğinde kaynamaya başlar basınç kazanır ve sağdan soldan kaçmaya çalışır...aracınız eski model olduğu için yüzde 50 yeşil antfriz yüzde 50 safsu koydurun...kaynama noktasını yükselteceğinden daha sağlıklı olacaktır...