Acaba aracımı neden satamıyorum?

konyahooligans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
300 500 araç satarken aramam verir geçerim çünkü bu işler nasip olayı. 15 000 TL LİK ARABAMA 14 500 verdiler vermedim 3 ay sonra 14 000 bin tl ye vermek zorunda kaldım. nasip olayı satmak istersin satıcı olmaz satmak istemezsin satıcı çıkar

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Son yıllarda ikinci elin durumu hiç iyi değil. Herkes ucuza mal alma daha doğrusu kapatma peşinde. Bir tanıdığım 1.000 TL ye aracını satışa çıkardı, vatandaş "abi son kaça olur" diye sordu :). Aracı kilo hesabı hurdaya verse neredeyse aynı parayı bulur.
Ülkemizdeki yedek parça, tamir, boya-kaporta işçiliği, lastik fiyatları gibi temel giderlerin miktarları ortada iken satılığa çıkarılan "temiz-eksiği olmayan" araçlara anlamsız derecede düşük fiyatların teklif edilmesini anlamıyorum, komik fiyatlar karşısında sinirlenmemek için ben de model yenileme + iki araç yerine tek araca binmek amacıyla satılığa çıkardığım araçlarımın ilanlarımı kaldırdım, nasıl olsa gene ikinci el araç alacağıma göre hiç olmazsa kendi araçlarımın huyunu suyunu biliyorum, binerim daha iyi.

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Son yıllarda ikinci elin durumu hiç iyi değil. Herkes ucuza mal alma daha doğrusu kapatma peşinde. Bir tanıdığım 1.000 TL ye aracını satışa çıkardı, vatandaş "abi son kaça olur" diye sordu :). Aracı kilo hesabı hurdaya verse neredeyse aynı parayı bulur.
Ülkemizdeki yedek parça, tamir, boya-kaporta işçiliği, lastik fiyatları gibi temel giderlerin miktarları ortada iken satılığa çıkarılan "temiz-eksiği olmayan" araçlara anlamsız derecede düşük fiyatların teklif edilmesini anlamıyorum, komik fiyatlar karşısında sinirlenmemek için ben de model yenileme + iki araç yerine tek araca binmek amacıyla satılığa çıkardığım araçlarımın ilanlarımı kaldırdım, nasıl olsa gene ikinci el araç alacağıma göre hiç olmazsa kendi araçlarımın huyunu suyunu biliyorum, binerim daha iyi.

Benim asıl anlamadığım olay savaş abi elimde kalırsa satamazsak satsak bile adam rahat rahat binsin diye muayenesini yaptırıyoruz. adam yaptırmasaydın kardeşim diyor :/

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben mecbur kalmadıkca çok düşük rakamlara aracımı satmam, varsın araç elimde kalsın, arkamdan yeni sürücü adayları geliyor, onlara eğitim aracı olarak hizmet eder :).

gkhnsezer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bende http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1-3-cdti-easytronik-tertemiz-100023523/detay/ bu aracı satıyorum arıolar beni abiii elimde 19 bin tl var dyooo ne dycegımı sasırıyorum...biri dyooo geliorum yoldayım bekle bekle ne gelen var ne giden 3 saat sonra aryorum abi ben vazgeçtim.....aracını alan illaki cıkar hiç canını sıkmaya gerek yok...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğraşıyorum didiniyorum gelen usta beğeniyor araba bakımlı tek problemi yok ama adamlar geliyor bakıyor beğeniyor almadan gidiyor 8 tane müşteri geldi gitti hadi 1 i param çıkışmıyor dedi indirdik fiyatı 250 lira için vazgeçti gitti problem bende mi acaba arabada mı?

araçta bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...inalyakisikli-mavis-lpgbenzin-98684630/detay/

yardım edin ya :(

canım sıkıldı yeterince 10 a mı vercez aracı :S

birincisi ilanda aldatmaca var. kilometreyi düşük gösterip ilana bakılmasını sağlamak istemişsiniz ama ben böyle ilanlara bolca küfür ediyorum. araba 180.000 deyken neden 18.000 yazarsınız?

ikincisi siz bu araca 14.250 verirmiydiniz. açıkcası ben vermezdim. benim aracım 1.7 dti 138.000 de hiçbir sorunu sıkıntısı yok. bugun satsam 13 isterim en az. ben verirmiyim ama, hayatta 13 vermem o arabaya. işte o yüzden satılmıyor ama biri gelip alacak elbet. beklemekte fayda var. tabi siz kilometreyi düzeltin gene de

Son düzenleme:

gkhnsezer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birincisi ilanda aldatmaca var. kilometreyi düşük gösterip ilana bakılmasını sağlamak istemişsiniz ama ben böyle ilanlara bolca küfür ediyorum. araba 180.000 deyken neden 18.000 yazarsınız?

ikincisi siz bu araca 14.250 verirmiydiniz. açıkcası ben vermezdim. benim aracım 1.7 dti 138.000 de hiçbir sorunu boyası yok. bugun satsam 13 isterim en az. ben verirmiyim ama, hayatta 13 vermem o arabaya. işte o yüzden satılmıyor ama biri gelip alacak elbet. beklemekte fayda var. tabi siz kilometreyi düzeltin gene de
kesinikle katılıyorum size özellikle km hakkında çok haklısınızz...bide bizim yanlışlara bi el atsanız :D

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...aj-arabasi-doktordan-62000-de-78996794/detay/
nolu ilanda ki aracıma en son 15.500 verdiler ben tamam dedim ama sonra vizesine 2 ay var vize yaptır ver dediler bende vizeyi yaptırırsam 15750 olur dedim aslında alıcağım arabada satılmıştı o yüzden direttim müşteri gitti yoksa vizeyide yaptırıp 15.500 e satacaktım yaklaşık 5 aydır satılıktı 15.000 tl ye bile düştüm kimse almadı sonra fiyat yükselttim bir anda arayan arayana bazende ters manevralar insanları afallatıyor. pazarlık yok fiyat son gibi kelimelerde insanları daha bir çekiyor. (şu anda aklım satmama taraftarı 16000 tl yi görürse satarım ama olmayacak birşey gibi )

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilanda 1,3 ve1,7 gacur gucur corsalar demişsin merak ettim araban platinden mi yapıldı? corsa motor hariç aynı corsa...

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence sıfır otomobil fiyatları son 2 yıl içinde aşırı derecede pahalandı; buna bakıp benim aracım şu kadar eder diyenler, başkasının aracına bakıp onun fiyatı şu ise benimkinin kilometresi az, boyası yok, modeli yeni vs. bir sebeple benim aracım daha fazla eder dedi... 2. el fiyatları iyice şişti ama son zamlarla ve gelecek zam haberleri ile insanlar bir durdu napıyoruz biz yaa bu kadar para verilir mi demeye başladı elini sıkı tutmaya başladı.

Sonuç olarak piyasanın canlanması için insanlarda alım gücünün yükselmesi veya fiyatlar genel seviyesinin düşmesi lazım.

Senin bir suçun yok yani :)