ABS çabuk devreye giriyor

hakanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konuyu arattım bulamadım. Sorun şu: kuru ve temiz bir yolda düşük hızda (50 km/h) frene fazla (en azından abs siz bir arabayı kaydırmayacak kadar) yüklenmemiş olmama rağmen abs devreye giriyor.Sizce disklerimde bir sorun mu var (eğrilik gibi)? Araç neden hemen kızaklama eğilimine giriyor?

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
disc'ler bir etken olabilir ama bence daha önce bakılması gereken LASTİK'lerin durumu.

Sert ve yüzeyi iyi durumda olmayan lastikler, kızaklamaya davetiye çıkaracaktır dolayısıyla da ABS devreye girecektir.

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hadi Ya Bende De Hic Devreye Girmiyo Gitmedigim Servis Kalmadi Ama Hic Sorun Bulamadilar Disk Balata Komple Degisti Bilgisayarada Baglattim Sorun Yok Ama Hala Devreye Sokamiyorum Ani Frende Yapiyorum Bos Alanlarda Ama Yine Yok

turrann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abs devreye girdiğini nasıl anlıyorsunuz?

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konuyu arattım bulamadım. Sorun şu: kuru ve temiz bir yolda düşük hızda (50 km/h) frene fazla (en azından abs siz bir arabayı kaydırmayacak kadar) yüklenmemiş olmama rağmen abs devreye giriyor.Sizce disklerimde bir sorun mu var (eğrilik gibi)? Araç neden hemen kızaklama eğilimine giriyor?

Sorun diretk lastiklerdir. ABS nin mantığı basittir. Eğer frene bastığında lastik dönmeyi bırakırsa yani kızaklarsa ABS devreye girer. Demekki lastiklerin her fren de kızaklıyor. Bu konuda ustalarımız daha doğru bilgiler verecektir.

Hadi Ya Bende De Hic Devreye Girmiyo Gitmedigim Servis Kalmadi Ama Hic Sorun Bulamadilar Disk Balata Komple Degisti Bilgisayarada Baglattim Sorun Yok Ama Hala Devreye Sokamiyorum Ani Frende Yapiyorum Bos Alanlarda Ama Yine Yok

Eğer lastiklerin kızaklama yapmasına rağmen ABS devreye girmiyorsa kesinlikle sorun vardır. Bir göstermekte fayda var. Ama lastiklerin kızaklama yapmıyorsa ABS de sorun yoktur. Lastiklerin iyi olduğu için kızaklama yapmadan durabiliyorsundur.

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer lastiklerin kızaklama yapmasına rağmen ABS devreye girmiyorsa kesinlikle sorun vardır. Bir göstermekte fayda var. Ama lastiklerin kızaklama yapmıyorsa ABS de sorun yoktur. Lastiklerin iyi olduğu için kızaklama yapmadan durabiliyorsundur.[/quote]

HAKLISIN KIZAKLAMA YAPMADAN DURUYOR, ÇOK DENEDIM AMA YINE CALISMADI SERVISTE IICE BAKTIRDIM SERVIS FRENLER VE ABS COK II DURUMDA DEDI ONLAR DENEDİ ÇALIŞIYO ABI DEDİLER BEN DENİYORUM OLMUYO

bozcurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik havaların tahmınıme gore cok gereken değerlerde şişir

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
disc'ler bir etken olabilir ama bence daha önce bakılması gereken LASTİK'lerin durumu.

Sert ve yüzeyi iyi durumda olmayan lastikler, kızaklamaya davetiye çıkaracaktır dolayısıyla da ABS devreye girecektir.

:good: en büyük etken, katılıyorum...

20kmh ile bile giderken lastiklerim kötüydü abs devreye girdi öndekine vurdum, neyseki çizik bile yoktu 20 ile olunca. Yani 20 ile bile kızaklama pozisyonuna düşmüştü teker.

hakanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında lastiklerim dişli duruyor ama yazlık lastikleri 4 ay balkonda bekletmemden elastikliğini yitirmiş olabilir. inşallah disklerden değildir.