1.4 turbo motor başıma gelenler

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kompresyon testi subaplar için değildir.
sizdeki sorun turbo gibi görünüyor. ordan yola çıkın.
turbo testleri var veya sesinden bile anlaşılır. yetkili bir servis veya turbocunun fikrini alın.

Bounce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce motor soğukken aracı inip çalıştırdım 2 3 defa dip gaz yapıp telefon ile kayıt ettim duman atması vesaire var mı diye duman atma filan yok yalnız çiğ benzin kokusu geliyor araçtan

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Turbo manifoltu kronik çatlıyor, 10 larca gördüm. 2000tl sıkışmış :(

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kompresyon testi subaplar için değildir.
sizdeki sorun turbo gibi görünüyor. ordan yola çıkın.
turbo testleri var veya sesinden bile anlaşılır. yetkili bir servis veya turbocunun fikrini alın.

Kompresyon testiyle silindirde olan her türlü kaçak varsa subaplardan olan kaçak da tespit edilir.

Motoru açmadan kompresyon olcturun.

Bounce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba bugün aracı 2 farklı Opel servisine getirdim araç yolda ilken en kısa zamanda servise götürün uyarısı verdi ve bilgisayara bağlattım ilk gittiğim usta p0229 hatasının motordan veya turbofan kaynaklandığını belirtti 2. Getirdiğim servis ise Bujilerin hepsinde yağlanma olduğunu be bununda külbütor kapağını. Değişimi ile çözüleceğini belirtti yola çıkıp dönüşümde araçta aşırı tekleme olduğunu farkettim araba gaza bastığımda gitmiyordu 2 viteste gaz verdiğimde bi an hızalanacakmış gibi olup sanki aracı biri tutuyormuş gibi oldu aracı kenara çekip stop ettikten sonra hararetin yükseldiğini gördüm ve ekran uyarı verdi acaba bütün bunlar katalitik konvertör ise tıkanık olmasından kaynaklanabilirmi yağ eksiltmesi gibi

Bounce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba aracın sorunu belli oldu katalitik konvertün içine para sıkışmış araç bundan dolayı yağ eksiltiyormuş ve sorunları çıkarıyor muş umarım aynı sorunları yaşayanlara yardımcı olur iyi forumlar

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Herkese merhaba aracın sorunu belli oldu katalitik konvertün içine para sıkışmış araç bundan dolayı yağ eksiltiyormuş ve sorunları çıkarıyor muş umarım aynı sorunları yaşayanlara yardımcı olur iyi forumlar

Katalizör tıkalı mıymış hocam yani , ne gibi işlemler yapıldı katalizöre ?

Bounce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katalizör tıkalı mıymış hocam yani , ne gibi işlemler yapıldı katalizöre ?

Günaydın

Araç turbosu koyvermiş😩 bunu da servis yeni söyledi turbo kaynaklı yağ katalizörü tıkamış turbo değişip katalizör temizleniyor anlayacağın benim gibi sorunların varsa zaman kaybetmeden aracı ustana göstermende fayda var masraf benimkini artmadan

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Günaydın

Araç turbosu koyvermiş bunu da servis yeni söyledi turbo kaynaklı yağ katalizörü tıkamış turbo değişip katalizör temizleniyor anlayacağın benim gibi sorunların varsa zaman kaybetmeden aracı ustana göstermende fayda var masraf benimkini artmadan

Tekrardan geçmiş olsun, benim dizel araçtada ufak tefek sıkıntılar çıkmıştı katalizör ve dpf temizlenince (sökülüp makinayla temizlendi) düzeldi. Katalizör tıkalı olunca çok farklı hata kodları çıkabiliyor, bunu da her "usta" malesef teşhis edemiyor.