Yeni Astra Yakit Tüketimi??

nuribastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar selam..bende 2006 model astra elegance var.1.6 105 bg.
düz vites.bnm aletin yakıt tüketimi yol bilgisayarında 8.0 olarak görülüyor.
benim arabanın aynısının farklı rengi kardeşimde var onunki otomatik daha doğrusu easytronic olmasına rağmen 7.0 gösteriyor.ben serviste yeni yazılım attırıdm yol bilgisayarına ama değişen bişi olmadı...sizin yakıt tüketimleriniz ne seviyede?
şimdiden saolun

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de easytronic var benimde 7.0 ortalama... Ama 10.0ın üstüne bile çıktığı oluyor. Kullanıma çok ama çok bağlı... Birde fabrika verileri olarak opel easytronic'in düz vitesten daha az yaktığını idda ediyor ama ne kadar gerçek bilinmez. Araçlarınız arasındaki fark kayda değer bir fark değil kullanımla alakalıdır.

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok farktan kastım yakıt tüketimi konusundaki farktı... Kullanım derken sizin gaza hafif dokunmanız tek faktör değilki kullandığınız güzergahın yokuşu (iniş-çıkış) + trafik... Dur, kalklar... Kardeşiniz belki daha az trafiğe giriyodur. Easytronicte gaza hafif basınca mesela vitesleri çok küçük devirlerde değiştiriyor. Örneğin 2000-2300 arası bile değiştirdiği oluyor. Ve bir diğer örnekle 70kmh'de 5'e atıyor. Çok düşük bir sürat 5.vites için aslında... İşte bu sayede yani düşük devirlerde vites değiştirerek daha az yakıyor. Vites değiştirmek için 2500'e asla çıkmıyor tabi gaza dokunarak kullanınca... Ama şunu söyleyebilirim 8.0 gayet normal ortalama olarak.

not: şimdi gördüm sizde izmirdeymişsiniz sahil yolunda üçk.-konak arası ben müsaitse ki genelde müsait olur hep 70te 5.viteste gidiyorum kendisi alıyor yani 5'e ve (4.5-5.5 ortalama) yakarak gidiyorum. Dediğim gibi 2500'e bile asla çıkmıyor vites değiştirmek için.(bu çok sağlıklı birşey değil ama tabiki)

nuribastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoca ikimizde izmirdeyiz nasısa kısmet olurda görüşürsek bigün bnm arabayı sen kullanır farkı kendin görürsün bnm kardeşte acaip abi dio çünkü:D

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani sen daha iyi tanıyosun kendi aracını sonuçta ama 8.0 çok normal... Kazasız belasız...

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nuribastra' Alıntı:
arkadaşlar selam..bende 2006 model astra elegance var.1.6 105 bg.
düz vites.bnm aletin yakıt tüketimi yol bilgisayarında 8.0 olarak görülüyor.
benim arabanın aynısının farklı rengi kardeşimde var onunki otomatik daha doğrusu easytronic olmasına rağmen 7.0 gösteriyor.ben serviste yeni yazılım attırıdm yol bilgisayarına ama değişen bişi olmadı...sizin yakıt tüketimleriniz ne seviyede?
şimdiden saolun

ya arkadaşım bu konu pek bi ilgili olmaycak ama birşey sorucam: yol bilgisayarı için versiyon güncellemeyi öneriyormusun?ekranda değişik bir özellik çıktımı?..bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa yeni konu açayım?

bozcurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daskinoglu' Alıntı:
ya arkadaşım bu konu pek bi ilgili olmaycak ama birşey sorucam: yol bilgisayarı için versiyon güncellemeyi öneriyormusun?ekranda değişik bir özellik çıktımı?..bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa yeni konu açayım?

bu soruyu bende merak ediyorum

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamamen kullanımla alakalıdır bence Easytronic arabayı iyice bi izle bence nerede hangi vitesi kullanıyor vitesleri hangi devirlerde değiştiriyor bunlarıda yapmana rağmen olmuyosa belki mekanik olarak diğer araçtan bi eksiği filan bozuk bi yeri vardır bence çünkü uğraşırsan 7 nin altına düşürürsün yakıt tüketimini

nuribastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bozcurt kardeşim yeni yazılım yüklendiğinde bi değişiklik olmuyo yaptırıdım ama bende bid eğişiklik olmadı en azından...ayrıca mahoni kardeşim elimden geleni denedim,gaza o kadar az basmaya çalıştım ki araba gitmicekti nerdeyse yinede bırak 7 nin altını 8 in altına düşmek imkansız nerdese...zaten opel şehir içi yakıt tüketimini 8.2 olarak vermiş bnmki normal kalıo diğer easytroniclerde neden bu kadar düşük onu anlayamadım zaten...