Yeni Astra J 1.6 Dizel 136 HP İncelemelerim

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Astra J 1.6 Dizel 136 HP İncelemelerim

Denemedim ama motoru birebir gördüm.

Daha heybetli bir blok yapmışlar.İlk çalıştırma anında sadece sesi duyuyorsunuz.İlerlemeye başladığı zaman o ses baya bir azalıyor.Euro 6 olduğundan olsa gerek, benim araç onun yanında magirus gibi kaldı.Fırsatım olursa test sürüşüne çıkacam.

Yalnız şu konu özellikle kafama takıldı.

1.3 te de 1.6 da da Beyin(ECU) motor bloğunun hemen yanında.Neden öyle bişey yapılmış anlam veremedim.Motor yıkandığı zaman çok dikkat etmek lazım.Orayı güzelce izole etmeden yıkamayın derim.(Şahsi görüşüm.)

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar konu 1.6 dizel incelemesi güya  fakat 1.3 dizeli kötüleme başlığına dönüşmüş. Dolayısı ile insanların arabasını kötülerseniz tepki görürsünüz.

farselem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
Arkadaşlar konu 1.6 dizel incelemesi güya  fakat 1.3 dizeli kötüleme başlığına dönüşmüş. Dolayısı ile insanların arabasını kötülerseniz tepki görürsünüz.

Katılıyorum. 1.6 dizel güçlü bir motor elbet ama gücünü tarif etmek, övmek için 1.3 dizeli yerden yere vurmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

paşa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakikaten 1.6 dizel neden 1.3 ile kıyaslanıyor ki 1.6 diğer dizellerle karşılaştırmamız en doğrusu

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilenler de vardır.
Zamanında VW 2.0 motordan 140hp 320 tork çıkartırken Opel bunu 1.6 dan yaptı.Sadece 4 beygir düşürdü.

VW aslında revizyondan korkuyor.Kaç senedir aynı standart motor ile devam ediyor.Bence revizyon şart ona da.Dizel konusunda Opel eğer rayına oturtursa VW'nin başı ağrıyacağı kesin.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
Arkadaşlar konu 1.6 dizel incelemesi güya  fakat 1.3 dizeli kötüleme başlığına dönüşmüş. Dolayısı ile insanların arabasını kötülerseniz tepki görürsünüz.
haklısınız bazı yorumlar abartılı ama bunun ortaya çıkma nedenlerinden biride 1.3 kullanıcılarının her 1.6 dizel testine girip çok pahalı alınmaz, 1.6 çok yakar, yeni motor alınmaz yada yeni kasa gelmeden alınmaz(1.6 varken 1.3 te alınmaz diyorlar orasıda ayrı bir konu opel 2-3 yıl  dizel satmıycak galiba) gibi yorumlar yapmaları olabilir birde sürekli 15bin farka değmez diye bir yorum var 1.3 ün 0 ını kendi araçlarını verip 5000 tl farkla alabiliyormuş gibi çoğu 1.3 kullanıcısı 1.6 dizel gelsede 1.3 ü değiştirsek gibi bir beklentisi varmış heralde.  insanların arabalarını kötülemek farklı bir konu ne dendiğini her sayfayı okuyup görmedim ama 1.3 le 1.6 arasında çok ciddi bir fark olmasına rağmen bunu söyleyince bile itiraz geliyor.

1.3 bana göre başarılı bir motor eleştirilerin çoğunu haketmiyor ama gelip burda aynı aracın 50% daha güçlü motoruna (başka araç olsa diycemki ağırlığı aktarması vs farklı güç farkı tolere edilebiliyor) teknik verilere göre performans anlamında büyük fark ortaya koymuş bir motor için sürekli kalkışı biraz daha iyi onun dışında fark çok az gibi çok ilginç yorumlarda yapılıyor 110 luğu bile şu yazılandan daha büyük fark yaratıyordur eminim.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teknik veri teknik veri diyip start stoplu aracın verilerini yanlış verip sonra verdiğim verilere yanlış demek biraz mantık hatası oluyor.Verdiğim veri doğru nerden mi bilmiyorum gerçi anlamazsın belki yine ama buyrun opelin resmi sitesi 2013 yılı pdf yakıt tüketimleri. ֖nce elle yazıyım
1.3 cdti 95 hp ecotech                                        1.3cdti ecotech ecoflex start stop
ş.içi    5.2                                                               4.6/4.7
ş.dışı  3.5                                                               3.6/3.8
ortalama  4.1                                                         3.9/4.1

Kaynak için: https://www.opel.com.tr/content/dam/Opel/Europe/turkey/nscwebsite/tr/11_Brochure_Library/02_Specsheets/yeni_astra_range_02_2013.pdf

Umarım daha fazla veriler konusunda iddia altında bulunmazsınız.Kendi verdiğiniz start stop verileri ile kıyaslayınız.Ayrıca benim verdiğim sitedeki verilere bakarsanız örtüştüğünü görürsünüz anlarsanız tabi.Daha uzatmıyorum anlamak istemeyen kötülemek isteyen kötüler.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

albertxx link' Alıntı:
Teknik veri teknik veri diyip start stoplu aracın verilerini yanlış verip sonra verdiğim verilere yanlış demek biraz mantık hatası oluyor.Verdiğim veri doğru nerden mi bilmiyorum gerçi anlamazsın belki yine ama buyrun opelin resmi sitesi 2013 yılı pdf yakıt tüketimleri. ֖nce elle yazıyım
1.3 cdti 95 hp ecotech                                        1.3cdti ecotech ecoflex start stop
ş.içi    5.2                                                               4.6/4.7
ş.dışı  3.5                                                               3.6/3.8
ortalama  4.1                                                         3.9/4.1

Kaynak için: https://www.opel.com.tr/content/dam/Opel/Europe/turkey/nscwebsite/tr/11_Brochure_Library/02_Specsheets/yeni_astra_range_02_2013.pdf

Umarım daha fazla veriler konusunda iddia altında bulunmazsınız.Kendi verdiğiniz start stop verileri ile kıyaslayınız.Ayrıca benim verdiğim sitedeki verilere bakarsanız örtüştüğünü görürsünüz anlarsanız tabi.Daha uzatmıyorum anlamak istemeyen kötülemek isteyen kötüler.

Tamam verdiğin sitedeki veriler yanlış işte http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=16963
Ayrıca benim verdiğim tabloda start stoplu araç olmadığı açıkca yazıyor zaten, şimdi 1.6 dizel 1.3'ten daha fazla yakmıyormuuuşş. 136hp 1.6 dizel fabrika verileri de 4.6, 3.6, 3.9 .
IedrM58.jpg

1.3 ile 1.6 karşılaştırılmazmış, günlerdir forumda 1.3 daha az yakacak yinede 4000 farka rağmen tercih edilir, ekonomik olacaktır, 1.6 çok yakar şeklinde sürekli birileri yazıyordu. Umarım bu tartıima kapanır. 1.3 dizel yakıt tüketiminde rakipsiz değilmiş.

Forum yönetimi lütfen bana hakaret eden üyenin mesajlarını ve mesajlarımı okusun. ֖nceki konuda da şahsıma hakaret edildi ve tehdit edildim ama yönetim duyarsız kaldı. Gerekli inceleme yapılsın ve şahsa hakaret cezasız kalmasın. Ben suçluysam gerekli cezaya razıyım, karşı taraf suçluysa cezası verilsin. Forum sağlığı açısından bu şart, yoksa birileri gelip hakaret etsin sonra yaptığı yanına kar kalsın bu kabul edilemez.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Tamam verdiğin sitedeki veriler yanlış işte http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=16963
Ayrıca benim verdiğim tabloda start stoplu araç olmadığı açıkca yazıyor zaten, şimdi 1.6 dizel 1.3'ten daha fazla yakmıyormuuuşş. 136hp 1.6 dizel fabrika verileri de 4.6, 3.6, 3.9 .
IedrM58.jpg

1.3 ile 1.6 karşılaştırılmazmış, günlerdir forumda 1.3 daha az yakacak yinede 4000 farka rağmen tercih edilir, ekonomik olacaktır, 1.6 çok yakar şeklinde sürekli birileri yazıyordu. Umarım bu tartıima kapanır. 1.3 dizel yakıt tüketiminde rakipsiz değilmiş.

Forum yönetimi lütfen bana hakaret eden üyenin mesajlarını ve mesajlarımı okusun. Önceki konuda da şahsıma hakaret edildi ve tehdit edildim ama yönetim duyarsız kaldı. Gerekli inceleme yapılsın ve şahsa hakaret cezasız kalmasın. Ben suçluysam gerekli cezaya razıyım, karşı taraf suçluysa cezası verilsin. Forum sağlığı açısından bu şart, yoksa birileri gelip hakaret etsin sonra yaptığı yanına kar kalsın bu kabul edilemez.

Haddim değildir tartışanların arasına girmek; ama bu manzaranın oluşmasında sizin de genel üslubunuzun payı olduğunu düşünüyorum, naçizane.

cemyk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

zamanında 1,3 mjet hakkında yapılan yorumlar yuzunden astranın yanına bile yanaşmıyordum. taki birgün test sürüşüne çıkma fırsatı bulana kadar. o bayırda kalıyor, araç stop ediyor, yerinden kalmıyor, klima açınca rampada kalıyorsunuz, sakın 4 kişi binmeyin vs vs vs sözleri hangi akla hizmet söylediklerini anlamadım gerçekten. aracı denemesem sözlerinizi mantıken desteklerdim. bir arkadaşımda bana 1,3 binilirmi gitmior demişti. aracı sırf test etmesi için verdim ve bu yorumları yapan bağzı arkadaşların ne denli araç bilmediğini gördüm. araç 60 la da vites 5 araç 90 la da vites 5 te araç 150 yaparkende 5 te. allah aşkına 5 viteste araç 60-70 le giderken ne kadar güçlü olabilir. birde  kendisine sen araç kullanmayı bilmiyorsun dedim diye bana trip yaptı. biz araca uçuyor kaçıyor demiyoruz ama 1,3 hakkında bu saçma yorumları yapanlar ya araç kullanmayı bilmiyor yada kendi egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar.

1,6 motor olması gereken bir motordu. sağlamlığı konusunda kimsenin bir fikri yok. sonuçta yeni bir motor. yakıt doğal olarak 1,3 göre şehir içinde yüksek olacak. tabiki vergiside. bunlara bakarak parası olan tercih etsin ama aynı kasada daha ekonomik tercihler olduğu için ve ikinci elde 50-55 arasında çok az km dizel araç bulabildiğin için millet bu sekilde bu motoru tercih etmedi. bu satışlardada belli. yeni kasada bu motorun satışları iyi olacaktı muhakkak.