Yeni Astra J 1.6 Dizel 136 HP İncelemelerim

Karaca06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Astra J 1.6 Dizel 136 HP İncelemelerim

wave61 link' Alıntı:
1.3 e geçsem mi diye düşünüyorum ama macera arama işte sorunsuz turbosuz bomboş bi aracın var 4-5 litre fazla ortalaman olsun diyorum pardon 7-8 litre  :D :D  otur yerine diyorum ama yaz geliyor ya kaşıntılarım mı arttı ne  :D
1.3 ün sizin aracınıza oranla en büyük handikabı kalkış özellikle yokuşta kalkışlarda araca alışana kadar zorluk çektim.şuan en ufak sıkıntım yok tork sabitleyip kalktığımda baya sağlam kalkıyor araç :)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle buyrun ben size direk teknik veri veriyim tablosuz.95 beygir düz astranın şehir içi tüketimi 5.2 gözüküyor start stop 4.7 bu eder 0.5 ortalama genelde ise 3.9 ile 1.6 ile aynı seviyeye geliyor.Yani kafa kafaya geldi ki şehir dışı daha az yaktığı teknik veride var tutarlılık böyle oluyor öncelikle doğruluk kaynak için
http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=16963

Verdiğiniz kaynaktaki veride mantık hatası olmasıda garip çünkü aynı aracın start stoplusu daha fazla yakmaz şehir dışında aynı yakar şehir içi daha az yakar.Karmadada daha az yakar.Verileri inceleyiniz.Zaten şehir dışı değişmiyor diyip 1.3 95 ile start stopun şehir dışını farklı vererek aldığınız verinin hatasını ortaya kendiniz çıkardınız :)

Ayrıca ben ailemle her sene tatile giderim 4 kişi araçta 180 km yi gördüm bavulla birlikte istanbul-ankara otobanında.Daha fazlada gidiyordu.1.9 partner 75 beygir 2ton ağırlıkda 180 görüyorsa bırakında astrada görsün ki daha fazlada gidiyor bizzat test ettim bunu eski arabamızla 2006 partner kısa şasi.

wawe61'in dediği rampayı 3 kişi ile 60 gibi bir hızda çıkabiliyorum ki zaten rampada genelde zorlamam ama 70 görebilir.Ama genelde o rampada basmaya içim el vermiyor bir anda göstergeler değişiyor herşey dibe iniyor :)

Nese tartışma uzamasın 1.6 motor başarılı tabi astranın bu kasası için hala başarılı değil 100 kg hafiflerse araç tadından yenmez.0 alırken 1.3 yerine mantıklı seçim 1.6dır şu an için.Ancak şu an 0 araç almak pek mantıklı değil.Aslında en iyi motoru 1.4t ama gel gör ki oda çok yakıyor maalesef.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astrajtiger link' Alıntı:
1.3 ün sizin aracınıza oranla en büyük handikabı kalkış özellikle yokuşta kalkışlarda araca alışana kadar zorluk çektim.Şuan en ufak sıkıntım yok tork sabitleyip kalktığımda baya sağlam kalkıyor araç :)

neyse buna bir başlık açtım değişen olursa olumlu olumsuz düşünceler paylaşırlar..

Ama dediğim gibi memnunum... Çok yol yapmadığım için ayda 1 depo yazın da 2 depo ortalama yetiyor..

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
֖ncelikle buyrun ben size direk teknik veri veriyim tablosuz.95 beygir düz astranın şehir içi tüketimi 5.2 gözüküyor start stop 4.7 bu eder 0.5 ortalama genelde ise 3.9 ile 1.6 ile aynı seviyeye geliyor.Yani kafa kafaya geldi ki şehir dışı daha az yaktığı teknik veride var tutarlılık böyle oluyor öncelikle doğruluk kaynak için

Verdiğiniz kaynaktaki veride mantık hatası olmasıda garip çünkü aynı aracın start stoplusu daha fazla yakmaz şehir dışında aynı yakar şehir içi daha az yakar.Karmadada daha az yakar.Verileri inceleyiniz.Zaten şehir dışı değişmiyor diyip 1.3 95 ile start stopun şehir dışını farklı vererek aldığınız verinin hatasını ortaya kendiniz çıkardınız :)

Ayrıca ben ailemle her sene tatile giderim 4 kişi araçta 180 km yi gördüm bavulla birlikte istanbul-ankara otobanında.Daha fazlada gidiyordu.1.9 partner 75 beygir 2ton ağırlıkda 180 görüyorsa bırakında astrada görsün ki daha fazlada gidiyor bizzat test ettim bunu eski arabamızla 2006 partner kısa şasi.

wawe61'in dediği rampayı 3 kişi ile 60 gibi bir hızda çıkabiliyorum ki zaten rampada genelde zorlamam ama 70 görebilir.Ama genelde o rampada basmaya içim el vermiyor bir anda göstergeler değişiyor herşey dibe iniyor :)

Nese tartışma uzamasın 1.6 motor başarılı tabi astranın bu kasası için hala başarılı değil 100 kg hafiflerse araç tadından yenmez.0 alırken 1.3 yerine mantıklı seçim 1.6dır şu an için.Ancak şu an 0 araç almak pek mantıklı değil.Aslında en iyi motoru 1.4t ama gel gör ki oda çok yakıyor maalesef.

siz de eğer askerlik şubesi üzeri gelmiyorsanız.. santralden gidiyorsunuz hep okula :) aynen dediğiniz gibi o benzinin ibresinin çizgiden sıyrılışı var ya beni benden alıyor.. Keşke onu da kapatacak bir şey olsa yol bilgisayarını hızdan ayırmıyorum nadiren ort tüketime bakarım...basmasam da 10 litre yakıyor makina  019cryy

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:) anlık tüketim 30lara geliyor zaten çok bağırtırsam.o yüzden ideal seviyede tırmanıyorum yakıt menzilinin 20km bile aşağı indiğini görüyorum.Ben umuttepede okumuyorum ama bağçeşmede ev vardı oraya gidiyordum arada santral arada askerlik şubesi arada mehmet alipaşadan çıkılan yol mümkün olduğunca kaçmak şart :)

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
:) anlık tüketim 30lara geliyor zaten çok bağırtırsam.o yüzden ideal seviyede tırmanıyorum yakıt menzilinin 20km bile aşağı indiğini görüyorum.Ben umuttepede okumuyorum ama bağçeşmede ev vardı oraya gidiyordum arada santral arada askerlik şubesi arada mehmet alipaşadan çıkılan yol mümkün olduğunca kaçmak şart :)

evet il dışından misafirlerim gelince bu ne diyorlar şaşırıyorlar.. outletin oradan duvar gibi rampayı görünce bi ürperiyorlar...  seyytannn

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynen korkunç görünüyor nasıl yaptılarsa aşağı inmesi daha dert aslında hergün kaza hergün kaza.Dizel en azından hızlanmıyor benzinli bayır aşağı uçar :)

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Aynen korkunç görünüyor nasıl yaptılarsa aşağı inmesi daha dert aslında hergün kaza hergün kaza.Dizel en azından hızlanmıyor benzinli bayır aşağı uçar :)

aynen bir de bizim araçlarda 2. vites oranı uzun biraz kompresyonda bile tutamıyorsunuz aracı o yokuşta hep koku hep koku yol sonunda  :D

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Öncelikle buyrun ben size direk teknik veri veriyim tablosuz.95 beygir düz astranın şehir içi tüketimi 5.2 gözüküyor start stop 4.7 bu eder 0.5 ortalama genelde ise 3.9 ile 1.6 ile aynı seviyeye geliyor.Yani kafa kafaya geldi ki şehir dışı daha az yaktığı teknik veride var tutarlılık böyle oluyor öncelikle doğruluk kaynak için

koydugun sitedeki hicbir veri opelin verdikleriyle uyusmuyor ki start stopsuz 1.3 icin verdikleri degerler farkli zaten opelin verilerinden. 1.4t icinde opel s.ici 7.6 demis o site 9.ayni sekilde 1.6 115 icin yazan butun degerlerde opelden farkli site komple yanlis

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
koydugun sitedeki hicbir veri opelin verdikleriyle uyusmuyor ki start stopsuz 1.3 icin verdikleri degerler farkli zaten opelin verilerinden. 1.4t icinde opel s.ici 7.6 demis o site 9.ayni sekilde 1.6 115 icin yazan butun degerlerde opelden farkli site komple yanlis

greatt