Yeni Astra J 1.6 Dizel 136 HP İncelemelerim

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Astra J 1.6 Dizel 136 HP İncelemelerim

1.6 dizelin kaput keçesi var yalıtımı gayet güzel.motor da sessiz çalışıyor

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
1.6 dizelin kaput keçesi var yalıtımı gayet güzel.motor da sessiz çalışıyor
hepsinde yok mu zaten ?

Karaca06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
1.3 dizelciler bu motoru mantıklı bulmamış çok yakarmış vs. Kusura bakmasındalar 1.3 90hp motor 1450 kg aracı yerinden zor kaldırıyor, b sınıfı segmentinde bir motoru opel gitti c sınıfına koydu, sürekli eleştirildi. Sahipleri hariç 1.3 dizeli kullanan bu ne abi dedi, güzelim astra j clio, albea, doblo vs. tüm dizelcilerin oyuncağı oldu. 1.6 dizel ilaç gibi gelmiş araca. Yakıtı hiç abartılı değil, focusla aynı yakacağını düşünüyorum. Dün dip gaz kullanmama rağmen 8.2 ortalama yaktı. 1.3 dizel gibi kullanırsanız aradaki fark 0.5 litreyi geçmeyecektir. Yüksek hızlarda şehirler arası yollarda zaten 1.6 ciddi oranda daha az yakacaktır. 1.6 dizel varken 1.3 dizel almak pişmanlıktır. 0 km 1.3 dizeller yakında bayilerin elinde patlayacaktır zira 3000 lira fiyat farkı varken 1.3 almak mantıksız.
Uslüp konusunda biraz sert çıkmışsınız hocam ayrıca kimse 1.6 cdti mantıksız demiyor bu fiyat farkını aynı kasa astra almak için vermem diyor en az 15 bin lira farktan bahsediyoruz.1.3 cdti sahibi olarak 1.6 cdti aracın motorunu oldukça beğendim ama doblo albea clionun oyuncağı oldu, sahipleri dışında kullananlar bu ne abi dedi, bayilerin elinde patlar tarzı ifadeleri abartı bulduğumu belirtmeliyim şöyle bir örnek vereyim benim arkadaşımda da astra j 1.6 115 hp a.s araç var ve ufak bir kapışma yaptık benden 2 boy fark yedi ben 1.3 ü sadece kalkışlarda beğenmiyorum bu durum  da tork sabitleyip kalkınca ortadan kalkıyor.1.6 cdti ünite kesinlikle çok iyi bir ünite buna laf yok ama uzun yol tüketiminde 90 km sabit hızla 1.3 cdti ın eline su dökecek araba bilmiyorum ben saygılar.Sanırım astra j lerin 95 hp ve 5 ileri olduğundan da haberiniz yok.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

astrajtiger link' Alıntı:
Uslüp konusunda biraz sert çıkmışsınız hocam ayrıca kimse 1.6 cdti mantıksız demiyor bu fiyat farkını aynı kasa astra almak için vermem diyor en az 15 bin lira farktan bahsediyoruz.1.3 cdti sahibi olarak 1.6 cdti aracın motorunu oldukça beğendim ama doblo albea clionun oyuncağı oldu, sahipleri dışında kullananlar bu ne abi dedi, bayilerin elinde patlar tarzı ifadeleri abartı bulduğumu belirtmeliyim şöyle bir örnek vereyim benim arkadaşımda da astra j 1.6 115 hp a.s araç var ve ufak bir kapışma yaptık benden 2 boy fark yedi ben 1.3 ü sadece kalkışlarda beğenmiyorum bu durum  da tork sabitleyip kalkınca ortadan kalkıyor.1.6 cdti ünite kesinlikle çok iyi bir ünite buna laf yok ama uzun yol tüketiminde 90 km sabit hızla 1.3 cdti ın eline su dökecek araba bilmiyorum ben saygılar.Sanırım astra j lerin 95 hp ve 5 ileri olduğundan da haberiniz yok.

Uslubum gayet doğal, şahsi olarak kimseye birşey söylemedim, kul yapısı bir aracı eleştirdim. 15 bin fark 2. elde olabilir ben 0km için yazdım 3500 fark var dedim. 0 km alırken bayiye gidip 3500 lira vermeyip 1.3 dizeli kaç kişi alır? %80 almaz, teknik bilgi sahibi olmayan azınlık az yakıyor diye alabilir. Yazdıklarım abartı değil clio abea, doblo kullandınız mı bilmiyorum ama ağırlık avantajı ile astra'dan çok daha seri araçlar. ևevremde 1.3 dizel kullanan iki kişi var ikisi de aracın harika olduğunu ama motorun özellikle sollamalarda sıkıntı çıkardığını, ilk 3 viteste ağır kaldığından şikayetçi. Ben şehir içinde 200 km kadar kullandım 1.6 atmosferik sonrası beni tatmin etmedi. 10.000 fazla verip bu motoru alsaydım çok pişman olurdum. Velhasıl astra j konusunda ciddi bilgi birikimine sahip biriyim, forumu biraz takip etseydiniz 5 vites 95hp gibi basit teknik veriler konusunda haberiniz yok şeklinde bana cevap yazmazdınız. Otomatik 1.6'yı bilmem ama manuel 1.6 atmosferik her hız aralığında 1.3 dizelin önünde yer alır. 1.6 dizeli dip gaz kullanarak ortalama 8.2 yaktırdım bu hafta sonu testte. 1.3 sahipleri sürekli kendi araçlarının daha az yakacağını savunuyor ama bu basit mantıkla ortaya çıkan bir sonuç. Astranın 1450 kg'lık kütlesi hesaba katılmıyor. Sürekli yazıyorum forumda 1.3 dizel bu araç için yetersizdir. Beni destekleyen verilerse opelden geliyor, işte hiç incelenmeden yorum yapılan1.6 dizellerin yakıt tüketim verileri;

IedrM58.jpg

Görüldüğü gibi şehir içinde 1.3 motor ağır kasanın altından kalkamıyor ve çok yakıyor, 1.6 dizelse sanılanın aksine daha fazla yakmıyor. 90km hızda bile şehir dışı aynı yakıt tüketimi olan araçlar ama forumda birçok 1.3 dizel sahibi sizin gibi 90km sabit hızda 1.6 çok yakar diyor. Lütfen aracınızı eleştiren üyelere karşı daha anlayışlı olalım, böylece daha sağlıklı kullanıcı deneyimleri ortaya çıkacaktır. Selamlar, saygılar.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Madmax için dostum ufak bir detay söyliyim paylaştığın resim yanlış:) Çünkü karşılaştırılan arabalar aynı değil.Birinde start stop farkı var ki 1.3 e start stop gelince her değerde yanlış hatırlamıyorsam 0.3e varan azalma söz konusu oluyor.Ayrıca 1.6 110 luk araç daha az yakıyor görüldüğü üzere oda ayrı bir husus.Son olarak bir detay daha veriyim siz 90le gidin bende 100le gidiyim aynı yolu aynı şartlarda gidelim sizden 1-1.5 litreye en azından daha karlı gitmiş olucam tabi litre fiyatı farkıda cabası.

Sonuçta alınan araçlar 0-100 denemeleri vs için alınmıyor kaç kere denediniz bilmiyorum ki isterseniz aracınız 300 beygir olsun kalkışta 0-100 için kalkıp boş yere benzin yemek kimse istemez.1.3 gayet tatminkar bir motor 1.6 varken alınır mı hele fiyat farkı bu kadarken alınmaz.Ama kredi çekiyor borç yüküne giriyorsanız 4bin lira bile size fazla gelir ve vergiler yüzünden alabilirsiniz aracı.Birde 1.6 atmosferik motor benzinli araçlar arasında en kötü araçlardan biri olduğunu sizde biliyorsunuz.Benzinli araç için çok kötü seçim oluyor ama lpg takarsanız mükemmel olur astra için oda ayrı.Herkesin zevki farklıdır ama her konuda 1.3 için yazmak için yazmak ki kendi aracıda benzinli araç için kötü düzeyde olunca olmuyor.

Herkese saygılar :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

albertxx link' Alıntı:
Madmax için dostum ufak bir detay söyliyim paylaştığın resim yanlış:) ևünkü karşılaştırılan arabalar aynı değil.Birinde start stop farkı var ki 1.3 e start stop gelince her değerde yanlış hatırlamıyorsam 0.3e varan azalma söz konusu oluyor.Ayrıca 1.6 110 luk araç daha az yakıyor görüldüğü üzere oda ayrı bir husus.Son olarak bir detay daha veriyim siz 90le gidin bende 100le gidiyim aynı yolu aynı şartlarda gidelim sizden 1-1.5 litreye en azından daha karlı gitmiş olucam tabi litre fiyatı farkıda cabası.

Sonuçta alınan araçlar 0-100 denemeleri vs için alınmıyor kaç kere denediniz bilmiyorum ki isterseniz aracınız 300 beygir olsun kalkışta 0-100 için kalkıp boş yere benzin yemek kimse istemez.1.3 gayet tatminkar bir motor 1.6 varken alınır mı hele fiyat farkı bu kadarken alınmaz.Ama kredi çekiyor borç yüküne giriyorsanız 4bin lira bile size fazla gelir ve vergiler yüzünden alabilirsiniz aracı.Birde 1.6 atmosferik motor benzinli araçlar arasında en kötü araçlardan biri olduğunu sizde biliyorsunuz.Benzinli araç için çok kötü seçim oluyor ama lpg takarsanız mükemmel olur astra için oda ayrı.Herkesin zevki farklıdır ama her konuda 1.3 için yazmak için yazmak ki kendi aracıda benzinli araç için kötü düzeyde olunca olmuyor.

Herkese saygılar :)

Resim yanlış  :) Araçlar nasıl farklı? şehir dışı tüketimde start stop çok etkili olmuş değil mi? şehir içinde start stop 0.1-0.2 gibi fark oluşturur. Hepsini geçtim burada biz 1.3 ile 1.6 arasındaki yakıt tüketimini kıyaslıyoruz, start stop 1.6 dizelle geliyor.

"Son olarak bir detay daha veriyim siz 90le gidin bende 100le gidiyim aynı yolu aynı şartlarda gidelim sizden 1-1.5 litreye en azından daha karlı gitmiş olucam tabi litre fiyatı farkıda cabası."
Bunu anlamadım.

"Sonuçta alınan araçlar 0-100 denemeleri vs için alınmıyor kaç kere denediniz bilmiyorum ki isterseniz aracınız 300 beygir olsun kalkışta 0-100 için kalkıp boş yere benzin yemek kimse istemez." 0-100 sadece aracın performansı hakkında fikir verir, aklı başında biri 0-100 denemesi yapmaz.

Halen fiyat farkı deniyor, ben 0 km araçtan bahsediyorum. 2. elde dediğim gibi gider 1.4t alırım.

"her konuda 1.3 için yazmak için yazmak ki kendi aracıda benzinli araç için kötü düzeyde olunca olmuyor."
Bunu da anlamadım :)

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Uslubum gayet doğal, şahsi olarak kimseye birşey söylemedim, kul yapısı bir aracı eleştirdim. 15 bin fark 2. elde olabilir ben 0km için yazdım 3500 fark var dedim. 0 km alırken bayiye gidip 3500 lira vermeyip 1.3 dizeli kaç kişi alır? %80 almaz, teknik bilgi sahibi olmayan azınlık az yakıyor diye alabilir. Yazdıklarım abartı değil clio abea, doblo kullandınız mı bilmiyorum ama ağırlık avantajı ile astra'dan çok daha seri araçlar. Çevremde 1.3 dizel kullanan iki kişi var ikisi de aracın harika olduğunu ama motorun özellikle sollamalarda sıkıntı çıkardığını, ilk 3 viteste ağır kaldığından şikayetçi. Ben şehir içinde 200 km kadar kullandım 1.6 atmosferik sonrası beni tatmin etmedi. 10.000 fazla verip bu motoru alsaydım çok pişman olurdum. Velhasıl astra j konusunda ciddi bilgi birikimine sahip biriyim, forumu biraz takip etseydiniz 5 vites 95hp gibi basit teknik veriler konusunda haberiniz yok şeklinde bana cevap yazmazdınız. Otomatik 1.6'yı bilmem ama manuel 1.6 atmosferik her hız aralığında 1.3 dizelin önünde yer alır. 1.6 dizeli dip gaz kullanarak ortalama 8.2 yaktırdım bu hafta sonu testte. 1.3 sahipleri sürekli kendi araçlarının daha az yakacağını savunuyor ama bu basit mantıkla ortaya çıkan bir sonuç. Astranın 1450 kg'lık kütlesi hesaba katılmıyor. Sürekli yazıyorum forumda 1.3 dizel bu araç için yetersizdir. Beni destekleyen verilerse opelden geliyor, işte hiç incelenmeden yorum yapılan1.6 dizellerin yakıt tüketim verileri;

IedrM58.jpg

Görüldüğü gibi şehir içinde 1.3 motor ağır kasanın altından kalkamıyor ve çok yakıyor, 1.6 dizelse sanılanın aksine daha fazla yakmıyor. 90km hızda bile şehir dışı aynı yakıt tüketimi olan araçlar ama forumda birçok 1.3 dizel sahibi sizin gibi 90km sabit hızda 1.6 çok yakar diyor. Lütfen aracınızı eleştiren üyelere karşı daha anlayışlı olalım, böylece daha sağlıklı kullanıcı deneyimleri ortaya çıkacaktır. Selamlar, saygılar.

Yaw arkadaşlar 300cc 1 bardak su kadar fark için kavga etmeyin yahu bu arada adaşıma katılıyorum. Tek kişi ile 1.3 güzel ama 4 yetişkin ve klima açıkken tam bir eziyet.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Önceden 1.6 atmosferik tartışmasındada tutum aynıydı.Ayrıca resim yanlış çünkü 1.3cdti start stop opsiyonu olan resmi koymanız lazım ki ondada değerler 1.3 lehine dönüyor 136 ile karşılaştırma açısından.Ancak fabrika verisi hiç bir zaman tutmaz gerçek yol şartlarında.

Son litre farkı ise yazdığınız her hızda önce olucağı ile ilgili sizin 8.2 yaktırmanız ve 10bin fark verilmez demenizle ilgiliydi.Neyse sorun değil 0 için durum dediğiniz gibi olabilir ancak diğer konularda dediğiniz olaylar pek doğru olmuyor.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
֖nceden 1.6 atmosferik tartışmasındada tutum aynıydı.Ayrıca resim yanlış çünkü 1.3cdti start stop opsiyonu olan resmi koymanız lazım ki ondada değerler 1.3 lehine dönüyor 136 ile karşılaştırma açısından.Ancak fabrika verisi hiç bir zaman tutmaz gerçek yol şartlarında.

Son litre farkı ise yazdığınız her hızda önce olucağı ile ilgili sizin 8.2 yaktırmanız ve 10bin fark verilmez demenizle ilgiliydi.Neyse sorun değil 0 için durum dediğiniz gibi olabilir ancak diğer konularda dediğiniz olaylar pek doğru olmuyor.
sedanlarda start stop yok tuketim yine 1.6 da daha az.  fabrika verileride zaten tutmaz ama ayni markanin verdigi test kosullarinda fikir verir. 2 aracta opel olduguna gore ayni kosullarda 136 daha az yakiyor demekki en kotu kosulda da  ayni yakar gibi duruyorlar ama 1.6 kullanicis bulmadan dogru yorum yapmak zor 10-15 bin km lik kullanim degerlerini gormek lazim. ama daha guclu motor daha fazla yakar gibi bir genelleme kesinlikle yapilamaz.