Yeni astra active select mi yeni golf dsg mi

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uğurcum astra beygirini yere basabilen bir araba değil :) polo gti ile 180 lik astra cı abiye arabasını yaktıracak hale getirdik..180 hp ama direk 3 boy fark koyuyor gti :D

dsg robotize kaydırmalı; opel yağlı ve dsg nin şehiriçide gazlayarak kullanımı opel ile kıyaslanmaz..

bu arada 6 ileri olanlarda problem olduğunu duydum bende...fakat polo 50 bin km ye geldi,canı ciğeri alınarak kullanıldığıdı çok oluyor,dsg de bir problem yok...tek problem 180-200 den sonra çok rüzgar sesi alıyor :)

Polo GTI kilodan dolayı avantajlıdır diye düşünüyorum. Polo GTI bence bomba bir araç, elde patlayabilir çok fazla yağ yakma problemleri var.

Konuya gelirsek ben Astra tercih ederdim. Ancak yakıt olarak Golf daha avantajlı. Karar vermek zor gerçekten.

Edit: Yanlış bakmadıysam A16LET Otomatik Astra 1670kg, Polo GTI 1270kg. Arada 400kg var :)

Son düzenleme:

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dsg şanzıman gerçekten bu kadar sorunlumu araştırığım kadarıyla çok şikayet var bu dsg den yana

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her arabada çıkıyor diye bir şey yok arada bir çıkıyor dsg problemi. bende araştırdım zamanında dsg bir sabah aracına bindiğinde kendini kilitlemiş olarak kalıyor ama serviste garantiden değiştiriyorlar (garanti süresi içinde). kullanma olarak otomatik astra hiç kullanmadım bir şey diyemem ama dsg şanzuman mükemmel bir şey. geçişleri, yakıt tüketimi, seriliği tatmin edici... golf derdim.

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
golf eylülden önce gelmiyor birede liste fiyatından bir kuruş aşağıya inmedikleri gibi metalik renk için boya farkı istiyorlar şu an araba işini beklemeye aldım

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paranızla rezil olmak bu olsa gerek :( tonla verilen para ve eylülde kavuşulacak bir otomobil..Benim amcam da insignia ile passat arasında kalmıştı..passat a 4 ay sonraya teslim sözü verdiler ama parayı peşin alacaklardı..77 bine comfortline 1.4 tsı dsg...Sunroof yok xenon far yok led stop yok elektrikli koltuk yok 16'' jantla..Amcam da 1.4 T elegance edition paket insignia aldı..Sunroof+18'' 245 lastikli jant+ start/stop+ AFL+elektrikli ön koltuklar+necvox geri görüşlü multimedia sistemi+ eşik,kaput koruma ve çelik karter muahafa = 61 bin TL tuttu..Yakıt ortalaması 8.9 lt ve şu an 1600 km lerde...Bence vw o paraları haketmiyor..Ayrıca yeni golf bir önceki kasadan daha iyi değil..Golfun gelmiş geçmiş en iyi kasası mk6 idi ve bunu bir süre daha pazarda tutması lazımdı...Led stopları yeter zaten..

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paranızla rezil olmak bu olsa gerek :( tonla verilen para ve eylülde kavuşulacak bir otomobil..Benim amcam da insignia ile passat arasında kalmıştı..passat a 4 ay sonraya teslim sözü verdiler ama parayı peşin alacaklardı..77 bine comfortline 1.4 tsı dsg...Sunroof yok xenon far yok led stop yok elektrikli koltuk yok 16'' jantla..Amcam da 1.4 T elegance edition paket insignia aldı..Sunroof+18'' 245 lastikli jant+ start/stop+ AFL+elektrikli ön koltuklar+necvox geri görüşlü multimedia sistemi+ eşik,kaput koruma ve çelik karter muahafa = 61 bin TL tuttu..Yakıt ortalaması 8.9 lt ve şu an 1600 km lerde...Bence vw o paraları haketmiyor..Ayrıca yeni golf bir önceki kasadan daha iyi değil..Golfun gelmiş geçmiş en iyi kasası mk6 idi ve bunu bir süre daha pazarda tutması lazımdı...Led stopları yeter zaten..

haklısın Serdar wv bomboş arabaya dünaynın parasını istiyor ve pazarlık payı yok, şu an gönlüm Astraya kaymaya başladı

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallaha Bülent Abi; yıllardır vw leri dünya paralara satıyorlar.. 2.elleri dahi ; mesela higline 240 bini devirmiş 98 passatlar 24-28 bin... Comfortline mk3-4 golfler de aynı fiyata..Millet de DSG nin ismindeki ilizyona kapılmış gidiyor...Bozulduğunda tıpku yerden yere vurulan opelin tam ve yarı otomatik şanzumanları gibi masraflar açtığından kimse söz etmiyor.. 15 bini bulan masraflar örn hatta araç değişimine kadar giden...Tamam; araç kombinasyonu iyi olan bir teknloji olabilir ama bunu active select ya da easytronic için de söylemezsek ayıp olur...Yağını suyunu filtresini koyduğunuz araç sizi üzmez ama hor kullanılan bakımsız bırakılan bir otomobil tabi pert olur..Hatta günümzde en iyi araç dediğimiz Mercedes bile araçlarına ömür boyu garanti vermemektedir..Umarım rast gelir Bülent Abi..

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 easytronic corsam şu an 74.000 km de beni hiç üzmedi. sadece periyodik bakımlarını zamanında yaptım onun dışında herhangibir masrafım olmadım