Astra J 1.6 Cdti Active Select 40-55 Km Arasında Uğultu

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aslında demek istediğim tam olarak şu;
Araç atıyorum 2100 devirde vites attı ve sakin bir şekilde seyrederken rampaya denk geldiniz. Araç vites küçültme eşiğine gelene kadar bir miktar varla yok arasında bir vuruntu olabiliyor. Çok ta dikkate alınacak kadar ciddi bir durum değil aslında. Ben bunu hissedince gazdan 1-2 sn çekiyorum ayağımı, vites küçülüyor.
Bir de şöyle güzel bir video var;
Görüntüleme: https://youtu.be/N9kj8UK2rGw
aynen kesinlikle ben de sizin tarif ettiğiniz gibi kullanıyorum..

• Beğen
Tepkiler: omeroz

sonmezturk

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aracımı genelde sakin kullanırım. Dolayısı ile 40 km hıza ulaştığımda 4. Vitese geçiyor ve bir uğultu başlıyor, 50-55 km/h de kesiliyor. 4. Vitesle mi alakalı diyerek vitesi manuele aldıp denedim 3. Viteste de aynı hız aralığında yapıyor. Diğer vitesler duyulması imkansız çünkü 3 te de zor duyuluyor devir sesinden. Servise gittim bunun için, dinledik sesi. Usta tüm araçlarda bu sesin mevcut olduğunu fabrikaya bu konuyu sorduklarını ve bu sesin şanzımanın karakteristik sesi olduğu cevabını aldıklarını söyledi. Aracımı bıraktık. Test sürüş aracını getirdi usta. Test sürüş aracı da benim aracımın motor şanzıman olarak aynısıydı(1.6 cdti astra j elite active select). Bu araçta da aynı sesi bahsettiğim hız aralığında iki kez duydum. İkna oldum evime döndüm. Bu sabah teyp kapalı olunca yine sesi aldım ve ben bu sese taktım galiba. Aynı araca sahip arkadaşlar araçlarını dinleyip sesi alıp alamadıklarını belirtirlerse ya da konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlar bilgilendirme yaparlarsa sevinirim. Herkese çok teşekkür ediyorum şimdiden...
Merhaba, İnsignia Cdti aracımda aynı hızlarda aynı problem mevcut. Çözümü varmıdır yoksa bu şekilde kullanmaya alışmamızmı gerekiyor? Aracı yeni satın aldım bu arada.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhaba, İnsignia Cdti aracımda aynı hızlarda aynı problem mevcut. Çözümü varmıdır yoksa bu şekilde kullanmaya alışmamızmı gerekiyor? Aracı yeni satın aldım bu arada.

Malesef bu ses ile yaşamaya alışmak gerekiyor. 40-60 km arasında eski belediye otobüslerinin hızlanmasına benzer bir ses geliyor. Sonrasında bu ses kesiliyor... Yaklaşık 20 bin kilometredir bu sesi duyuyorum herhangi bir sorun yaşamadım.

sonmezturk

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Malesef bu ses ile yaşamaya alışmak gerekiyor. 40-60 km arasında eski belediye otobüslerinin hızlanmasına benzer bir ses geliyor. Sonrasında bu ses kesiliyor... Yaklaşık 20 bin kilometredir bu sesi duyuyorum herhangi bir sorun yaşamadım.
Vitesi boşa atınca ses kesiliyormu sizde de? Ben ilk başta rulman veya yamuk lastik sandım. Yalpa sesi gibi ses yapıyor çünkü. Fakat boş atınca sesin kesildiğini anlayınca şanzıman kaynaklı olduğunu anladım.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Vitesi boşa alıp bakmak hiç aklıma gelmedi... Denemek lazım.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et

sonmezturk

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Evet 19 jant kullanıyorum, aracım stil paket.
Üstad ben aracı ilk sahibinden 59.000 km’de olarak yeni satın aldım. Araç hatasız ve yetkili servis bakımlı bir araç. Fakat inanılmaz gürültülü geldi. Lastikleri 2016’dan beri değişmediği için lastiklere bağladım ve 4 adet hankook s1 evo3 2022 üretimli lastik takdırdım araca. Fakat yol sesi hiçbir şekilde azalmadı. 120-130’dan sonra yalpa sesi yapar gibi ses bile yapıyor. Müziği açmasam içeride durulmaz. Daha önce golf 7, kullandım bundan önce 1 yıl boyunca astra j kullandım asla bu kadar gürültülü değildi. Sizde durum nasıl bir öneriniz olabilirmi?

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende hiç böyle bir sorun yok. 1 yıldır kullanıyorum hiç dikkat etmedim. Sadece motor çok çok gürültülü o yüzden hiçbir şey duyamıyorum:ROFLMAO: Jantlarım 19" still

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun. Bir süre sonra sesin varlığını bile unutuyorsunuz, bende hala devam ediyor mu emin değilim😊