Astra K 1.6 Cdti 136 Hp Manuel Mi Ford Focus 1.6 Tdci 115 Hp Manuel Mi?

smtvural

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba..Öncelik eski bir ford focus kullanıcısı olarak şuan sizin de fikirlerinize danışmak istedim. Kendime 2.el dizel yakıtlı ve dolu donanımlı bir araç bakıyorum şuan ve kararsız kaldım...Yeni kasa Opel Astra 1.6 CDTI 136 hp manuel vites Hatchback Excellence donanımlı bir araç mı yoksa Makyajlı kasa Ford Focus 1.6 TDCI 115 hp manuel vites Sedan Titanium Tekno paket ve bixenon opsiyonlu bir araç mı almalıyım..İkisi de 2016 model..ikisi de 30 bin km de.Fiyatlar yakın..Karar veremedim..Daha önce kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirler mi acaba?Konfor sorunsuzluk malzeme kalitesi yakıt tüketimi ergonomi yol tutuş güvenlik teknolojik olarak genel bi değerlendirme yapabilecek arkadaşımız var mı?

enginyazar53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba..Öncelik eski bir ford focus kullanıcısı olarak şuan sizin de fikirlerinize danışmak istedim. Kendime 2.el dizel yakıtlı ve dolu donanımlı bir araç bakıyorum şuan ve kararsız kaldım...Yeni kasa Opel Astra 1.6 CDTI 136 hp manuel vites Hatchback Excellence donanımlı bir araç mı yoksa Makyajlı kasa Ford Focus 1.6 TDCI 115 hp manuel vites Sedan Titanium Tekno paket ve bixenon opsiyonlu bir araç mı almalıyım..İkisi de 2016 model..ikisi de 30 bin km de.Fiyatlar yakın..Karar veremedim..Daha önce kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirler mi acaba?Konfor sorunsuzluk malzeme kalitesi yakıt tüketimi ergonomi yol tutuş güvenlik teknolojik olarak genel bi değerlendirme yapabilecek arkadaşımız var mı?
opel

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Opel forumunda bu soruyu sorarak aslında gönlünüzde opel yattığını belli etmişsiniz hocam :) Bencede opel, hatta şöyle yapın 5-6-7 yaşındaki astralarla focusların ilanlarını açıp inceleyin focusun daha fazla yıprandığını göreceksiniz. 2012 focus ile 2011 astra karşılaştırmış birisi olarak yazıyorum bunları. (Not 2 araçta görerek incelendi)

• Beğen
Tepkiler: smtvural

smtvural

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkur ederim hocam..Tereddutte kaldigim konu şu ki..Astra için tum testlerde cok sert ve konforsuz oldugu soylenmis..ben test ettim lakin otoyol gibi yolda gerceklestigi icin pek de konforunu deneyememis oldum..kaymak asfaltta cok iyiydi..konforu ve yol tutusu beni düşündürüyor..cunku artik watts tipi suspansyonlardan da torsiyona gecmis astra

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
J kasa seriler dahil opelin sert süspansiyonları hep eleştirildi. K kasa ile birlikte opel süspansiyon sistemini değiştirdi. Burdan şunu çıkarabiliriz süspansiyonlar J kasa kadar sert olmayacaktır. Yol tutuş konusunda kesinlikle güzel bir araçtır uzmez sizi. Konfor konusunda aracı ne kadar sureyle asfaltsiz yolda surdugunuzu dusunun, genellikle hep asfaltasiniz değil mi :)

smtvural

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde şehir içi asfalt yolları kullanıyorum evet hocam..Acaba arada Focus konforlu astra konforsuzdur diyebilecek kadar bi fark var mıdır ki..focus bile bana hafiften sert bi otomobil olarak gelmişti çünkü

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
öyle şey olmaz hocam 2 araçta C segmentindeler karar size kalmış.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bende oyumu astradan yana kullanıyorum :)

smtvural

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimal ile bende Opelci olucam:)