Astra K 1.6 Cdti 136 Hp Manuel Mi Ford Focus 1.6 Tdci 115 Hp Manuel Mi?

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabi dediğim gibi, akşam karanlıkta bir test sürüşü yapmak lazım. O zaman deneyimleyen kişi çok daha iyi anlıyor.

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Led matrix farların en güzel özelliklerinden birisi önden giden veya karşıdan gelen arac olduğunda led farlardan o aracin olduğu bölümdeki ledleri kapatıyor ve ışık o aracın etrafından geçiyor.

AFL teknolojisinden ileri bir teknolojidir kendileri :) AFL candır gerisi heyecan...

View: https://youtu.be/LuCggAvo3Oc

enginyazar53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Led matrix farların en güzel özelliklerinden birisi önden giden veya karşıdan gelen arac olduğunda led farlardan o aracin olduğu bölümdeki ledleri kapatıyor ve ışık o aracın etrafından geçiyor.

AFL teknolojisinden ileri bir teknolojidir kendileri :) AFL candır gerisi heyecan...

View: https://youtu.be/LuCggAvo3Oc

[emoji122][emoji122][emoji122] helal olsun adamlar yapmış yaaa

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bunlar karşıdan gelenin veya önündeki aracın dikiz aynasından gözünü almıyormu?Ben zenonlarada şehir içinde karşıyım..Neyse arkadaşın konusunu Far olayına çevirmeyelim..Kusura bakma kardeşim..

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de Astra J sedan 1.6 cdti 136hp sport kullanıyorum ama C segmentinde en iyi ve en keyifli sürüş hissi Focus'ta bu bir gerçek, direksiyonu nefis.
Ancak, uzun yolda Focus'un gövde salınımı fazla. Astra daha iyi bir "cruiser".
Astra K, Astra J'den daha sert süspansiyonlara sahip. Astra J'ye nazaran Focus bir tık daha konforlu.
Yol tutuşta ise Astra'nın limitleri çok yüksek ama normal sürücü için Ford da aynı seviyede yol tutuşu sunuyor.
İç hacimde ise Astra net daha iyi ve daha rahat. Arka diz mesafesi daha geniş, sürücü ve ön yolcu tarafı da daha rahat.
Astra'nın sürüş pozisyonu da bence daha iyi.
İki araç da ses yalıtımı konusunda vasat. Hem rüzgar hem de yol sesini erken hızlarda alıyorlar.
Hülasa karar size kalmış.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha mi uzağı gösteriyor . merak ettim bak gece gece . eyvallah :) . astra candır caan
led matrixte uzunlar hiç bir zaman sönmez. Sensörler sadece karşı tarafı rahatsız edecek ledleri söndürür. Yanlış hatırlamıyorsam 16 tane led var her bir farda. Örnek olarak karşı tarafı rahatsız edecek 5 led varsa sadece onlar söner diğer 11 led açık kalır. AFL de ise sensörler gerektiğinde uzunları kapatır ve kısalara geçirir. Bu yüzden led matrix daha iyi bir far sistemi.

baran1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunlar karşıdan gelenin veya önündeki aracın dikiz aynasından gözünü almıyormu?Ben zenonlarada şehir içinde karşıyım..Neyse arkadaşın konusunu Far olayına çevirmeyelim..Kusura bakma kardeşim..
xenon a mı karşısın, yoksa merceksiz farına xenon kit takıp milletin gözünü oyan dangalaklara mı?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
xenon a mı karşısın, yoksa merceksiz farına xenon kit takıp milletin gözünü oyan dangalaklara mı?

Bu soruya ben cevap vereyim hocam normal farlarına bilmemkaç derece xenon takıp milleti kör eden dangalaklara karşıyım :)

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Xenon farmış led xenon farmış hepsi yağışlı havalarda hikaye. Buzlu, karlı, yağmurlu, sisli havalarda gece lambası gibi kalıyor. Şoförlerin bir kısmı beyaz far hastası olmuş maalesef.

baran1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün akşam eve dönüyorum otoyoldayım orta şeritte sakin sakin gidiyorum; arkama bir tane yüksek araç geldi farlar bembeyaz, dikiz aynası kendini karartmasına rağmen gözümü alıyor, yan aynalara bakmak mümkün bile değil. Zar zor kendimi sağa atıp frene bastım ki s....tirip gitsin afedersiniz. araç ford transit okul servisi. Bu kafadaki adamlar çocuklarımızı taşıyor. Bence cam filmlerine bakacaklarına bu çakma xenonlara baksınlar yollarda.