yeni araç yağ eksiltir mi?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kitabcigini okursaniz anlarsiniz..rotaj kalkmaz nasil kalksin???
abi son birkaç yılda çok sayıda sıfır araç aldık,kullandık, sattık vs. servislerin söylediğini yazdım araçların ilk bakımı bile 15000 km de artık,her araç için özellikle de sorarım teslim alırken servis elemanına onlar bas gaza keyfine bak rodaj eskidendi diyorlar ağız birliği yapmışçasına , kitapçıkda yazılanlar sadece rodaj süresi için geçerli değil aracın kullanıldığı her an için geçerli olan faydalı bilgiler ama isteyen yine de rodajı yapabilir fakat rodajını uzun tutanlar bu seferde aracın ilerde gaz tepkisinin iyi olmadığının ve aracın iyi gitmediğinin farkına varacaklardır her nasılsa motoru sağır etmek dediğimiz olay meydana geliyor örnek en son şirketimize 2 tane sıfır c4 almıştık biz gibi düşünen 55 yaşında bir kullanıcı ilk 5000 km ne olur ne olmaz zorlamayayım dedi yavaş kullandı, diğer genç olanı aracın hakkını verdi bastı da bastı gaza sonuç aynı marka model aracın zorlanmayanı amıyane tabırle patates oldu diğeri ise ciğerli tabir ettikleri motor oldu son süratleri bile değişti

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
............55 yaşında bir kullanıcı ilk 5000 km ne olur ne olmaz zorlamayayım dedi yavaş kullandı, diğer genç olanı aracın hakkını verdi bastı da bastı gaza sonuç aynı marka model aracın zorlanmayanı amıyane tabırle patates oldu diğeri ise ciğerli tabir ettikleri motor oldu son süratleri bile değişti

Cengiz ne yaptın ettin lafı bana kadar getirdin ya helal olsun :kop:. İzmir'den selamlar, bu taraflara gelirsen her zaman beklerim.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz ne yaptın ettin lafı bana kadar getirdin ya helal olsun :kop:. İzmir'den selamlar, bu taraflara gelirsen her zaman beklerim.
:D yok be abi biz de sizin kategoriye girdik artık abi bu akşam cenkere de haber vereceğim yarın yola cıkacaktık draglara gelecektik ama evdeki hesap çarşıya uymadı, onlar gelecek sanırım 2 araç belli olmaz son anda bir değişiklik olursa haberleşiriz şöyle alsancakda bir rakı içeriz :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
:D yok be abi biz de sizin kategoriye girdik artık abi bu akşam cenkere de haber vereceğim yarın yola cıkacaktık draglara gelecektik ama evdeki hesap çarşıya uymadı, onlar gelecek sanırım 2 araç belli olmaz son anda bir değişiklik olursa haberleşiriz şöyle alsancakda bir rakı içeriz :D
O zaman çabuk gel :).

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yeni araç yağ eksiltir mi sorusundan rakı içelime geldik. seviyorum bu forumu yaaa...:):):)

ben de işkillendim valla savaş abi ilk fırsatta kendi arabamın yağını suyunu kontrol edecem. sıfır diye kaput açmadık ama bakmak lazım doğru diyosun.

alfonsos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba benim bildiğim dizel araçlarda ilk 5000 km de yağ eksiltmesi normal, pistonlar, turbo yağlanması vs. derken araç yağ eksiltebilir...Bu demek değildir ki araç yağ yakıyor...Benim araçta şu an 2500 de kontrol ediyorum henüz eksiltmedi ama servisin söylediği eksiltebilir şeklinde...Ama anormal şekilde yağ eksiltyorsa Turbo da yağ kaçağı olabilir ki ben hiç garipsemem çünkü benim aracımda daha 2000 km de turbo değişmişken, bu arabaların turbo kalitesine güvenmiyorum, kesin çoğu firmanın yaptığı gibi Çin de ucuz yollu ürettirip taktılar...

İyi akşamlar

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yeni araç yağ eksiltir mi sorusundan rakı içelime geldik. seviyorum bu forumu yaaa...:):):)

ben de işkillendim valla savaş abi ilk fırsatta kendi arabamın yağını suyunu kontrol edecem. sıfır diye kaput açmadık ama bakmak lazım doğru diyosun.

Bence hemen bak, eksik bir parça falan olur, sonra kullanıcı hatası deyip hatayı sana yıkarlar. Ben 1979 yılında bir Renault almıştım, Bursa'dan Ankara'ya dönerken aracın fabrikasyon olarak bagaj kapağı eğri monte edildiği için ikide bir yolda bagaj kapağı açılıyordu, biz de sıfır arabanın bagaj kapağını iple bağlayıp Ankara'ya kadar geldik. Ertesi gün aracı servise çekip şikayetimizi söyledik, servis sorumlusu ustanın yorumu film gibiydi "hatalı kullanım sonucu bagaj kiliti bozulmuş" :kop:. Bu arada Alsancak'a sen de gelebilirsin :).

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba benim bildiğim dizel araçlarda ilk 5000 km de yağ eksiltmesi normal, pistonlar, turbo yağlanması vs. derken araç yağ eksiltebilir...Bu demek değildir ki araç yağ yakıyor...Benim araçta şu an 2500 de kontrol ediyorum henüz eksiltmedi ama servisin söylediği eksiltebilir şeklinde...Ama anormal şekilde yağ eksiltyorsa Turbo da yağ kaçağı olabilir ki ben hiç garipsemem çünkü benim aracımda daha 2000 km de turbo değişmişken, bu arabaların turbo kalitesine güvenmiyorum, kesin çoğu firmanın yaptığı gibi Çin de ucuz yollu ürettirip taktılar...

İyi akşamlar

söylediklerin mantıklı ilk başta biraz yağ eksilmesi yağ yakıyor anlamına gelmez aklıma yattı.

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence hemen bak, eksik bir parça falan olur, sonra kullanıcı hatası deyip hatayı sana yıkarlar. Ben 1979 yılında bir Renault almıştım, Bursa'dan Ankara'ya dönerken aracın fabrikasyon olarak bagaj kapağı eğri monte edildiği için ikide bir yolda bagaj kapağı açılıyordu, biz de sıfır arabanın bagaj kapağını iple bağlayıp Ankara'ya kadar geldik. Ertesi gün aracı servise çekip şikayetimizi söyledik, servis sorumlusu ustanın yorumu film gibiydi "hatalı kullanım sonucu bagaj kiliti bozulmuş" :kop:. Bu arada Alsancak'a sen de gelebilirsin :).

abi varya sen de yürüyen tecrübe ansiklopedisi gibisin. araba konusunda değil sırf takip ediyorum yazılarını her şeyden biraz var yani helal olsun. teklif için teşekkür ederim abi ama beni hanım .......ya bile izinle yolluyor:kop::kop::kop: