yeni araç yağ eksiltir mi?

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baldızla beraber aldık arabaları eylül de. geçen benzinci uyarmış yağın eksik diye. ben benimkini daha kontrol etmedim. acaba sıfır araç yağ eksiltir mi? km 3000 civarında. adamlar bir sene ya da 10.000 miydi 15.000 miydi sonra gel hangisi erken olursa diye (süre-km). 3000 km 6 ayda yağ eksilir mi diye merak ediyorum.

konuyla ilgili bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ seviyenizi birde motor soğukken kontrol edin. (veya motor sıcakken araç dursun 10-15 dk sonra)

Son düzenleme:

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onu biliyorum. ancak yeni bir araç yağ eksiltir mi bu normal midir? onu merak ediyorum. yine de teşekkürler...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzincinin kontrolüne güven olmaz.

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baldızım acemidir. ilk arabası araba kullanmayı da yeni öğreniyor. aslında dediğiniz doğru. hem benzinciye güven olmaz. hem de benzincinin kontrolü araç sıcakken yapılmıştır. sağlıklı olmaz. ancak eğer her ikisi de değilse araç yağ eksiltiyorsa sorun var demektir diyebilir miyiz. ben bakardım aracın yanında olsam ama baldızımla farklı şehirlerdeyiz.

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
en sağlıklısı motoru çalıştırıp 5 dakika sonra bakmak

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en sağlıklısı motoru çalıştırıp 5 dakika sonra bakmak

eski bir araç olsa yağ eksiltmesini normal karşılar insan ama daha sıfır bir araba yağ eksiltiyorsa sorun var demektir. benimkine bakıcam bugün belki benimki de eksiltmiştir. aynı aracı kullananların başına geldi mi bu iş.

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
zülfü bey doğru bir ölçüm yapılmadan bu karar verilmez önce doğru ölçüm tabiki yeni araba yağ yakmaz

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baldızla beraber aldık arabaları eylül de. geçen benzinci uyarmış yağın eksik diye. ben benimkini daha kontrol etmedim. acaba sıfır araç yağ eksiltir mi? km 3000 civarında. adamlar bir sene ya da 10.000 miydi 15.000 miydi sonra gel hangisi erken olursa diye (süre-km). 3000 km 6 ayda yağ eksilir mi diye merak ediyorum.

konuyla ilgili bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
ilk 4500-5000km ekslitecektir sonra düzelir