Yedek su deposu seviye

Emrullah0535

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Aracımda uzun süredir yaşadığım ve çözümünü bulamadım bir durum var.
Aracım yaklaşık 3 yıldır bende. Yedek su deposundaki seviye hep minimum çizgisinde. Ben maksimuma kadar dolduruyorum minimuma düşüyor.
Minimuma düştükten sonra da aşağı hiçbir şekilde inmiyor su seviyesi. Hep aynı çizgide kalıyor.
Bunun sebebi yedek su deposu veya kapağı olabilir mi.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Aracım yaklaşık 3 yıldır bende. Yedek su deposundaki seviye hep minimum çizgisinde. Ben maksimuma kadar dolduruyorum minimuma düşüyor.
Minimuma düştükten sonra da aşağı hiçbir şekilde inmiyor su seviyesi. Hep aynı çizgide kalıyor.
Benzer bir sorunu yaşamıştım. Devirdaim pompası sızıntı yapıyordu değiştirince düzeldi. Sizinki devirdaimden dolayı oluyor diyemiyorum bunun için de aracı lifte kaldırıp detaylıca kontrol ettirin. Hiç bir sızıntı görünmüyorsa o zaman bilgilendirin tekrar düşünelim. Bir de su ile mi takviye yapıyorsunuz yoksa antifiriz ile mi takviye yapıyorsunuz?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Öncelikle kapak ve kazanı değiştirin düzelmez ise mutlak minimuma gelip duruyorsa basınç azalıyor sistemde buda damla olarak kacak olabilir buda aracın bütün borularının alt kısımlarını el ile kontrol etmek lazım elinizden gelir kalorifer petek borularına bakin

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve cagatay16

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aynı seviyede kalıyorsa haznede sorun vardır...