Yaşadığım ufak çaplı arıza :(

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yaşadığım ufak çaplı arıza :(

eketen link' Alıntı:
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=2787.30

Burada geçmiş konusu. Aslında yeni başlık açıp herkesin akü marka ve amperini yazsak iyi olacak gibi. Xenon da 50 A ilk defa duydum.

Tahmini olarak herkesin markasının GM çıkacağını düşünüyorum (sonradan değiştirilmedi ise) ama amperler aynı model ve donanımda farklılık gösterebilir.  ???

Bende merak ettim, yeni bir başlıkta bu akü olayını netleştirirsek hiçte fena olmaz gibi.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sabitleyin konuyu mod larım ;)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Sabitleyin konuyu mod larım ;)

Sabitledim Emre abi.  :)

yildirim451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun akü derdinden kurtulmuşsun . Sanırım benim aküde yakın zamanda patlak verecek. geceleri camları açıp kapatırken ön farlarda zayıflama oluyo. bitmeden servise gidip göstermem lazım  :)

M

mest70

Bilgi Girilmemiş

Her ne kadar aküler üzerinde bakım gerektirmeyen  yada maintenance free yazsada zaman zaman su seviyesi kontrol etmek lazım. Zaman gözler kuruyor. Benzer olayı önceki arabamda yaşadım ama garantiden yenileme işini hiç düşünemediğim için bikaç defa sıkıntı yaşadım. kimse de beni uyandırmadı.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mest70 link' Alıntı:
Her ne kadar aküler üzerinde bakım gerektirmeyen  yada maintenance free yazsada zaman zaman su seviyesi kontrol etmek lazım. Zaman gözler kuruyor. Benzer olayı önceki arabamda yaşadım ama garantiden yenileme işini hiç düşünemediğim için bikaç defa sıkıntı yaşadım. kimse de beni uyandırmadı.

֖nceki aracınız neydi abi?

Ben de bu zamana kadar çok çeşitli araçlarda akü sorunu yaşamıştım önceleri. Ama hiçbirinde garantiden değişmedi. Zaten aracın değil akünün garantisi geçerli idi. Hepsinde de yok ışıklar açık kalmıştır yok kaçak vardır tantanaları sergilediler. Açıkcası Opel-GM olmasa bunda da akünün direk üreticisinden garanti değişimi yaptırabileceğimi hiç sanmıyorum. Opelde bazı servisler gerçekten iyi niyetli.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yildirim451 link' Alıntı:
Geçmiş olsun akü derdinden kurtulmuşsun . Sanırım benim aküde yakın zamanda patlak verecek. geceleri camları açıp kapatırken ön farlarda zayıflama oluyo. bitmeden servise gidip göstermem lazım  :)

Mutlaka kontrol ettirin, eğer benim yaşadığım tarzda bir akü sıkıntısı yaşarsanız nerede ne zaman başınıza geleceği belli olmuyor.

Emre abinin de söylediği gibi bozuk cep telefonu piline benziyor. Hiç bir sıkıntı çıkarmayan, canavar gibi çalışan akü 10 dakikada sizi yolda bırakabilir.

mest70 link' Alıntı:
Her ne kadar aküler üzerinde bakım gerektirmeyen  yada maintenance free yazsada zaman zaman su seviyesi kontrol etmek lazım. Zaman gözler kuruyor. Benzer olayı önceki arabamda yaşadım ama garantiden yenileme işini hiç düşünemediğim için bikaç defa sıkıntı yaşadım. kimse de beni uyandırmadı.

Forumumuzun da en güzel yanı işte bu.  :)

Mutlaka yaşadığınız sorunu yaşayan ve size yol gösterebilecek dostlar buluyorsunuz.

Onların tecrübeleri sayesinde sizin için en ideal çözüm yolunu, kısa süre içerisinde öğrenebiliyorsunuz.

Ayrıca söylediğiniz gibi ölçüm ve kontrolleri de ihmal etmemek gerekiyor.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Mutlaka kontrol ettirin, eğer benim yaşadığım tarzda bir akü sıkıntısı yaşarsanız nerede ne zaman başınıza geleceği belli olmuyor.

Emre abinin de söylediği gibi bozuk cep telefonu piline benziyor. Hiç bir sıkıntı çıkarmayan, canavar gibi çalışan akü 10 dakikada sizi yolda bırakabilir.

Elektrikli direksiyon olduğu için açıkcası ne olur ne olmaz ihtimalini göz önüne almak gerek.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Elektrikli direksiyon olduğu için açıkcası ne olur ne olmaz ihtimalini göz önüne almak gerek.

+1000

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

yine tekrarlıyorum akülerin tüm modeller için amperi az çünkü en düşük donanım seviyesinde bile bir dolu elektronik aksam var benim ilk işim yaza daha yüksek amperli bir aküye geçmek olacak.