Yardım...

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Bugün motora su ile yıkadım ve o oksijen sensörüne biraz pas sökücu ve w 40 sprey ile açmadan böyle üsten sıktım. Sonra motoru çalıştırdım duman geldi korktum çok birşey mi oldu.. Acaba o sıktığım şeyden mi duman geldi sonuçta sökmedim böyle üstten sıktım temiz olsun diye...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bugün motora su ile yıkadım ve o oksijen sensörüne biraz pas sökücu ve w 40 sprey ile açmadan böyle üsten sıktım. Sonra motoru çalıştırdım duman geldi korktum çok birşey mi oldu.. Acaba o sıktığım şeyden mi duman geldi sonuçta sökmedim böyle üstten sıktım temiz olsun diye...
Motoru su ile yıkamasaydın keşke o dumanda egzoza sıktığın için duman atmıştır
Egzozdan çıkması değilmi duman

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: 06Berkay

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Motoru su ile yılamasaydın keşke o dumanda egzoza sıktığın için duman atmıştır
Egzozdan çıkması değilmi duman
Yok egzozdan değil o oksijen sensörüün oradan geldi ama ıslak diye duman geldi zannettim umarım öyledir.. O yüzden yazdım buraya kaan

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yok egzozdan değil o oksijen sensörüün oradan geldi ama ıslak diye duman geldi zannettim umarım öyledir.. O yüzden yazdım buraya kaan
wd40 yanmıştır

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bende Wd40 ile komple motoru temizlemistim birkac saat sonra 100 km yol yaptigimda motor yanacak diye korkmustum... Bir daha asla wd40 ile motoru temizlemem. Veririm 3 kurus yikattiririm motoru...

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay ve Kaan.

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Bende Wd40 ile komple motoru temizlemistim birkac saat sonra 100 km yol yaptigimda motor yanacak diye korkmustum... Bir daha asla wd40 ile motoru temizlemem. Veririm 3 kurus yikattiririm motoru...
Sorun düzeldi mi hocam yoksa devam diyor mu? Bende bugün öyle yaptım duman çıktı resmen..

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Wd40 pas sökücü ve yağlayıcıdır. Pası söker, kirler akar fakat arkasına bir yağ tabakası bırakır. Kaan ustanın dediği gibi motor üzerinde wd40'ın bıraktığı yağ tabakası yanmıştır. Motor temizlemede wd40 yerine şöyle bir ürün kullanılabilir;

• Beğen
Tepkiler: Hasip

astralove85

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese selam 2016 1.6 cdti aracım sport modu ina geçmiyor sebebi ne olabilir? Diğer park asistanı şerit takip çekiş kontrol düğmeleri çalışıyor fakat sport düğmesine basmama rağmen çalışmıyor sizce sorun ne olabilir? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim