XP Motor? XR motor?

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konunun bazı arkadaşlar tarafından problem olarak görüldüğünü farkettim. Belki bu arkadaşların problemlerine çözüm olabileceğinden güncelliyorum.

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, dün randevu saatimde Akatlar Karanfilköy'deki Opel Arkas'a giderek yazılımı yükselttirdim. Bu arada Arkas, başka bir şikayetim olup olmadığını sordu ve havalandırmanın 4. kademesindeki ıslık şikayetimi çok da önemli olmadığını sonra da yapabileceğimi söylerek belirttim, Arkas konuya oldukça ılımlı yaklaştı ve ilerisi için bir problem yaratabileceğini, her ihtimale karşı kontrol edilmesi gerektiğini, gerekirse de hazır garanti içindeylen değiştireceklerini söyledi. Açıkçası bu ilgi ve alaka hoşuma gitti. Hoş sonradan sorunun o kadar büyük olmadığını, parçanın yağlandığını ve problemin çözüldüğünü öğrendim ama yaklaşım memnun etti, ses de kesildi bu arada.

Tabii gelmemin asıl sebebi olan ECU yazılım güncellemesi de yapıldı. Gerçekten de aracın özellikle düşük devirdeki performansında belirgin bir artış gözlemledim. Yokuş yukarı çıkarken önceden yaşadığım bir takım olumsuzluklar artık yok, eskiden gaz pedalı çok çabuk tepki vermiyor ve gaza fazla basmak gerekiyordu, yokuş yukarı gaz debriyaj oranını bu sebeple çok dikkatli yapmak gerekiyordu arabayı kaydırmamak için çünkü ayağınızı debriyajdan çekseniz de gaz tepki vermediği için araba geri kaçıyordu, artık gaz pedalının tepkileri çok daha hızlı bu da aracın ilk kalkış performansını olumlu etkiliyor.

Uzun vadede tecrübelerimi de tekrar buradan paylaşırım.

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu daha yeni okudum ve astramda kı tek şikayetımde bu kalkıslarla ilgiliydi.Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler gerçekten.En kısa zamanda bende servise gidip yazılımımı yükselttiricem.Böylece bir sorunum kalmamıs olcak arabam ile ilgili.

007birol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son dönemlerde GM degenel olarak bir basıbozukluk var, bu onları iflasın eşiğine getirdi, ben su an 2. opelimi kullanıyorum ve cok memnunum .. Fakat, dünyanın en büyük metropolnde bu tür bir sorunu gideremiyorsan cok fazla yasamazsın...gerekirse yeni araba verecen adama ama büyük firmaysan bunu müşterine yasatmayacaksin..

007birol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tam bir yönetim sorunu, bir arabanın motorunda yazılım sorunu yaratabiliyorsan , sen bu işi fazla yapamazsın