Yağ Soğutucu değişti fakat yine yağ geliyor

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 3 hafta önce ustamın teşhisi ile soğutma suyuna motor yağının karıştığını gördük . yeni bir GM yağ soğutucu aldım . usta eski soğutucu sökerken yaklaşık 4-5 litre antifiriz aktı. yeni soğutucunun montajından sonra usta sadece soğutma suyu kabının söküp temizledi geri taktı ve yeni antifiriz koydu. gel gelelim bugün baktığımda yağın yine suya karıştığını gördüm artık bezdim sanayiye gitmekten. ne yapmamı öneririsiniz bana? bugün antifirz kabındaki suyu çekip yeni antifriz koydum bakalım . Değerli yorumlarınızı bekliyorum. yağ çubuğunda herhangi bir eksilme yok

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Biraz daha bekle blok içinde olan eski arızadan dolayı yağlar da geliyor olabilir.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle tek seferde temzilenmez o yağlar. en az bir kaç kez antfriz değişimi gerektiricektir. radyatör temizleyicilerden falan kullanın

selahattin.ycl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen ben de kutu ve antifirz değişimi yaptım. Hatta ustam antifirz koymadan sistem ixin ilaç attım dedi. Hala geliyo ama sorun teşkil etmez dediği için dert etmemeye ve kaputu açınca oraya bakmamaya çalışıyorum

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlarım merhaba 3 gün önce bir konu açmıştım yağ soğutucu değiştiği halde kalıntı yağlar geliyor diye. neyse bugün bir arkadaşın tavsiyesi ile bir ustaya gittim. Usta baktı şöyle dedi radyotör temizliyeci koyalım ,aynı vaka ile gelen oldu aynı işlemi uyguladık dedi. dedim tamam mevcut antifrizi biraz boşaltıp türk malı bir ilaç koydu(kutuyu yanımda açtı) . bununla 300-400 km yol yap gel (şuanda 110 km yaptım ). bidaha ki gelişin de radyatör suyunu boşaltalım yeni antifriz + birdaha ilaç koyalım yine 300-400 km yol yap gel yine radyatör boşaltıp . bu sefer antifrizini koyalım hortumları değiştirelim ve su kabını temizleyelim tamamdır dedi. bugün 110 kmsini yaptım çalışır vaziyetteyken bi bakayım dedim su kabına açtım ilk defa fışkırttı suyu kapağını açtım tamamen ne göreyim antifriz en üste yani max. seviyesinde ilk defa böyle oldu aracı stop edip 10 dk bekledim su seviyesi biraz düştü sonra tekrar yola koyuldum ..normalde daha önce araç çalışırken baktığımda yarıda veya yarının biraz altında idi.araç perfrmansında vs birşey yok gayet iyi sizce bu normal birseymi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O kapak sıcak durumda açılır ise seviye basınç sayesinde yükselir. Bir şey değil de durduk yere kendini haşlayacaksın.

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
O kapak sıcak durumda açılır ise seviye basınç sayesinde yükselir. Bir şey değil de durduk yere kendini haşlayacaksın.
teşekkürler hocam sayenizde içim rahatladı :) vallahi öyle olacak yakında :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Birde araç zaten çalışınca o su seviyesi yükselir. Çünkü devri daim harekete geçiyor. Aman ha dikkat et. Haşlarsın kendini.

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Birde araç zaten çalışınca o su seviyesi yükselir. Çünkü devri daim harekete geçiyor. Aman ha dikkat et. Haşlarsın kendini.

hocam birşey sormayı unuttum size . şimdi ben ilaç attırdım su kabına sizce bu ilaç yeterli olurmu ? yoksa 2.değişimden sonra tekrar ilaç attırmak gerekirmi ?

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam birşey sormayı unuttum size . şimdi ben ilaç attırdım su kabına sizce bu ilaç yeterli olurmu ? yoksa 2.değişimden sonra tekrar ilaç attırmak gerekirmi ?

bu motorun ve hortumların içerisinde kalan yağ kalıntılarına bağlı. çok az kalıntı kaldıysa zmanla yedek su deposunun üzerinde birikir.
bu durumda aynı işlemi tekrar yapmaya gerek yok. yedek depoyu söküp temizlemen yeterli olur.
hala çok miktarda gelmeye devam ederse tekrarlaman gerekebilir.