Yağ pompası değişimi

thunderfury

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Yağ ve filtre değişiminden sonra, Çanakkale’ye giderken aracı biraz hor kullandım sanırım 3000-3500 devir civarı. Şuan aracı çalıştırınca yağ ışığı yanıyor, gaza hafif basınca sönüyor.

Yağ müşürünü değiştirdim, sorun hala devam ediyor. Sanırım yağ pompasına para sıkıştı biraz.

Parça fiyatlarına baktım GM marka 4bin Opar marka 700 civarı. Opar alsam sıkıntı olur mu?
Ayrıca ışık için muhtemel başka ne kontrolü yaptırmalıyım? Pompa değişimi baya çetrefilli iş sanırım.

Mhsnmtn

Kayıtlı Kullanıcı
12-Bingöl
Siteyi ziyaret et
Orjinal olandan takmak her zaman daha iyidir

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Yağ ve filtre değişiminden sonra, Çanakkale’ye giderken aracı biraz hor kullandım sanırım 3000-3500 devir civarı. Şuan aracı çalıştırınca yağ ışığı yanıyor, gaza hafif basınca sönüyor.

Yağ müşürünü değiştirdim, sorun hala devam ediyor. Sanırım yağ pompasına para sıkıştı biraz.

Parça fiyatlarına baktım GM marka 4bin Opar marka 700 civarı. Opar alsam sıkıntı olur mu?
Ayrıca ışık için muhtemel başka ne kontrolü yaptırmalıyım? Pompa değişimi baya çetrefilli iş sanırım.
Daha önce ullanmadıysanız yağ sistemi temizleyici kullanmaızı tavsiye ederim. Yağ pompasının orjinali 95lik olanlarda pierburg çıkıyor. Opar kalite olarak daha düşüktür. 1.3te triger değişimi gibi işlem yapılıyor. Eğer zincir değişmediyse zincir setide alıp değiştirmekte fayda var.

• Beğen
Tepkiler: thunderfury