Opel Corsa C Motor Problemi

someone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aranıza yeni katıldım :)
6 ay önce opel corsa c 2004 1.2 16v 147 binde lpg li aracımı almıştım.
Aracı ilk aldığımda 80 km den sonra yani 4. ve 5. viteste sallanıyordu araba özellikle rampa çıkarken gaza yüklenince sanki gaz yemiyor gibiydi titriyordu araç, lastikler bitik olduğu için aldıktan 1 2 ay sonra lastik değiştirdim sorunun şiddeti biraz azaldı ama devam ediyordu hala bu sırada kontrolü yapıldı aracın ailem kayseride ben mersinde okuduğum için araç mersine geldi bundan sonra yaklaşık 350 km lik yolu 3 defa git gel yaptım araçla ve sonra kontrol ettiğimde yağ çubuğunda yağ göremedim araç gelmeden yapılan kontolünden sonra ortada olan yağ çizgisi şimdi hiç görünmüyordu ama yağ lambasıda yanmadı ustaya götürdüm 1-1.5 lt yağ eksiltmiş dedi opellerin kronik sorunu lpg li bide normal dedi araba o dönem 149 bin deydi yani ortalama 2000 km de 1.5 lt yağ eksiltmiş eklettirdim kullanmaya devam ettim 1 kere daha uzun yol yaptı araç ve şu an 151 binde yine 0.5-0.75 lt civarı eksilme var yarın yağ değişimi zamanı geldiği için bakıma girecek araç 10 40 yağ var aracımda sormak istediklerim;

beyaz yada mavi duman atma yok aracımda sadece uzun yolda bariz yağ eksiltiyor şehir içinde minimum sıkıntısı yok yine uzun yolda egzos etrafında siyahlaşma oluyor silince geçiyor buda zengin karışım yakmasından sanırım

uzun yolda yağ eksiltme ve egzosta siyah kurum oluşması yüksek viteslerde ve özellikle rampada olan gaz yememe titreme sorunu bunlara sebeb olan sorun ne olabilir conta? sübab? buji? aklıma bunlar geldi yada motoru bitik mi aracımın yolda bırakmadı hiç çok bariz bi sorunuda yok ama insan düşünmeden edemiyor.

şimdiden çok teşekkür ederim.

someone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustalar yağ eksilmesine normal dedi küçük motor bide lpgli olduğu için uzun yolda sıkıştırınca bide eksiltirmiş zaten şehir içinde eksilme minimumdu ve araçta duman atma gibi bir problemde yoktu bu sefer orjinal yağı olan 5 30 yağ konuldu filtreleri değişti sorunsuz araç şu anda

ön tarafının sallanmasının sebebide sağ akstan kaynaklıymış 2 usta test etti aynısını dediler opelci usta işçilik dahil 250 lira dedi renocu bakımlarını yaptırdığım ustada sadece parçaya 300 dedi opelci ustaya yaptırcam parça çarşamba gelecekmiş önce sağ aksı değiştirip deneyecekmiş düzelmezsede eskisini takıp sola takacakmış böylece sorun halledilecek inşallah zaten aracı almadan önce sağdan kaza geçirmiş olduğunu biliyordum muhtemel ordandır benim tahminimde