"Yağ Eksiltme" - Astra G - 2004 - 1.6 16v

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim...abi ben sadece BOr katkılı yağlar diyorum diğerlerini bilmiyorum.. gerçi şu an her yağda az da olsa BOR var....ayrıca yağ filmini kalınlaştırması avantaj dezavantaj değil motor parçarlını korur yani yazdığınız aksine size söyleyen yanlış söylemiş...ayrıca iyi dersler..:D

ROM diye bişi varmış belki de bahsettikleri buydu. Bor ile karıştırmış olabilir. Ama servisteki usta; "o katkı maddelerinin hepsi ückağıtcı düzenli kullanmanı isterler hiç bi faydası da yoktur zararı da yoktur boşuna cebine masraf edersin" dedi.

Tşk.ler :)

Son düzenleme:

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında o bor katkılı yağ değil, bor madeninden elde edilen motor katkısıdır. Yağa ilave edilir ama yağın kimyasalını bozmaz. Motor aksamındaki metal parçalarda kayganlaştırıcı etki gösterir. Fakat bunu yapmadan önce mekanik sorun var mı onları gösterin, radyatör vs. Hala bir çare bulunamazsa bahsi geçen ürünü ekleyebilirsin.

Herhangi bi zararı olmadığından emin misiniz peki bu BOR katkısının?

yilmust

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biliorum üstad bilgim var o konuda haftalardır araştırıodum zaten bunu ben edinmiştim bi yerden bu bilgiyi hatta haberin linkini de vermiştim burda bi topiğe. servise sordum bu olayı ama bize öyle bi bilgi gelmedi dediler.

http://www.bugun.com.tr/haber_detay.asp?haberID=23342

arkadaşım benim sorduğum yetkili servis (arkas otomotiv 02123596100 servis sorumlusu özlem hnm) buradan gerekli bilgiyi alırsın....

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce aynı sorun fazlasıyla bendede vardı 2000 km de 1.6 litre eksiltti başlık açmıştım yağın markasını değiştirdim 2000 km boyunca hiç yağ ekiltmedi 3500 e dayandığında 600 gr eksiltti tamamladım 4500 de şuan eksilme yok zaten opel motorları bir miktar yağ eksiltir ama fazla eksiltince insanın siniri hakikatten bozuluyo

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araca haddinden çok yağ koymayın
aksitakdirde tabiykide eksiltme aşırı olacaktır 3.75 litre koymanız yeterlidir.

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abim Bor madenlerinden üretilen katkı maddelerinini hiç bir zararrı yoktur aksine faydası vardır hatta Bor madenleriniin katkı ürününü bulan kişide Türk mühendisidir ...

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ROM diye bişi varmış belki de bahsettikleri buydu. Bor ile karıştırmış olabilir. Ama servisteki usta; "o katkı maddelerinin hepsi ückağıtcı düzenli kullanmanı isterler hiç bi faydası da yoktur zararı da yoktur boşuna cebine masraf edersin" dedi.

Tşk.ler :)

Teknoloji çok gelişti bazı şeyleri kabul etmek lazım. Hem boru uzay teknolojisindede kullanıyorlar yanılmıyorsam.

Motora katılan katıkların özel karışımı var yani yağ gibi 3,5-4 lt kullanılmaz motora zarar verir. Kullanılıyorsa belli miktarda kullanılmalı.

hurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normaldir. Zaten 7500 KM de bir serviste değiştiriyorum yağı Mobil S 10W-40 kullanıyor yetkili servis. Eksildiği zaman aynı yağdan ekleme yapabilirsin 1 lt al bagajda dursun. Yağ çok önemlidir eksik etmemek lazım ;)