vw POLOdan sonra CORSA Sport almalımıyım?

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bugun izmit ekcan opel bayisine gittim.. adam ısrarla 4 kapı almamı önerdi nedense anlamadm.. 4 kapılarda sunroof opsiyonu için 6-8 hafta beklemem gerekıyormus böyle birşey varmı ? birde sport için hiç satılmayan bir araç 2. elde satarken problem yasarsınız, suan sport modeli elmde yok bulmak zor olur 8 haftayıo bulur eğer sport isterseniz vs vs seyler söyledi.. Ben heryerde görüyorum bir sürü tek kapı corsa var herkez bekliyormu acaba bu kadar anlamadm adam sport satmaya hiç gönüllü değildi, bir anlam veremedim açıkcası..

elinde 5 kapı hazırda vardır ondan öle demiş olabilir...
opc line pakette tampon altı ekleri var çok adi görünüyolar bence almaya hiç gerek yok fakat cam tavan kesinlikle alınmalı araba hem dıştan hemde içten çok daha güzel görünüyor cam tavan olunca...

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun izmit ekcan opel bayisine gittim.. adam ısrarla 4 kapı almamı önerdi nedense anlamadm.. 4 kapılarda sunroof opsiyonu için 6-8 hafta beklemem gerekıyormus böyle birşey varmı ? birde sport için hiç satılmayan bir araç 2. elde satarken problem yasarsınız, suan sport modeli elmde yok bulmak zor olur 8 haftayıo bulur eğer sport isterseniz vs vs seyler söyledi.. Ben heryerde görüyorum bir sürü tek kapı corsa var herkez bekliyormu acaba bu kadar anlamadm adam sport satmaya hiç gönüllü değildi, bir anlam veremedim açıkcası..

Bu tip satış temsilcilerini şikayet etmek lazım.. Böyle bakkal mantığıyla satış yapmaya çalışan, pazarlamacı satış temsilcilerine uyuz oluyorum..

Bilgi:
Her ne kadar broşürlerde, dergilerde, sitelerde modeller, renkler ve opsiyonlar görüyor olsanız da, her istediğiniz modele, her renkte her opsiyonda çok kolay sahip olamıyorsunuz. Markalar, genel piyasa ihtiyaçları doğrultusunda araç getirtiyorlar, artık showroom'larda ne bulursanız, yani TR'ye o an gelmiş/yolda gelecek olan varsa onları satın alabiliyorsunuz.

Corsa 3 kapı sport çok sayıda Türkiye'ye gelmiyor. Opel'in sitesine baksanız, 4 kapı olan sport bile var, ama ancak özel istekle falan getirtebiliyorsunuz. Tecrübeyle sabittir, gelen Sportların büyük çoğunluğu da zaten sunrooflu geliyor.

Muhtemelen şu an TR'de satışta olan yada gelecek olan boşta Corsa Sport yoktur. Cin olmadan adam çarpmaya çalışan satış temsilcisi de aracı bi an evvel satıp paraları hesaba yatırtmak, en kısa sürede aylık kotasını doldurabilmek için size 4 kapı satmaya çalışmaktadır. Doğru, eğer özel araba isterseniz gelmesi 8 haftayı bulabiliyor. Muhtemelen 4 kapı ve sunrooflu bir model de şu an yoktur ve yurtdışına sipariş edilip bir sonraki teslimatla gelecektir, bu yüzden onun da gelişi 8 haftayı bulur.

Ezcümle, adam elindekileri bitirmek istediğinden onları satmaya çalışıyor. Ben 3Kapı istiyorum diye ısrar edin, gerekirse TR'deki diğer showroomları araştırsın. Mutlaka bir yerlerden çıkar boşta bir tane. Eğer gerçekten yoksa ve 3Kapı istiyorsanız mutlaka, 4 kapı almayın, gerekirse 8 hafta bekleyin ama içinize sineni alın.

Bu arada çok rahat söyleyebilirim ki, Opel, kesinlikle VW'den aşağı kalır bir marka değildir, ilk arabam olarak 9 yıl Polo kullanmış, şu an ailemizde full donanımlı bir Jetta kullanan ve kendi arabası Astra H olan birisi olarak söylüyorum.

hasansenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun yardımlarınız için..

arkas altunizade de 2 adet varmıs 1 tanesi düz vites sunrooflu gri renkte , gümüş dediler telefonda.. diğeri siyah otomatik yine sunrooflu.. ataköy opel de 10 gün içinde teslm ederim diyor siyah veya kırmızı sunrooflu .. sanırım beyaz hayallerim suya düşecek :( yanı kısacası merakımı giderdim birkaç bayinin elinde ve we suan gemide araçlar varmış.. içim rahatladı biraz 8 hafta bekleyemez içime sinmesede 5 kapı olanını alırdım eğer telefonda olumsuz cewaplar alsaydım ..;)

mlh.94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bizde 2003 polo vardı araç süperdi ama şu anki arabmız combo 2008 full polodan aşağı kalır hiçbir yanı yok yani opelin ticari aracı bile poloya bedelse corsa size kalmış ama poloyada laf söyletmem en kaliteli markalardan bitanesi karar size kalmış eğer ekonomik durum kötü deilse alın corsayı hem opel denersiniz birde alıcağınız corsa poloya göre donanımlıymış size kalmış birşey

dediğim gibi poloda güzel ama corsada fena deil size son önerim orsayı alın ilk başta biraz zorluk çekersiniz alışmak için amortisörler vw ya göre serttir ama viraj performansı daha iidir corsannın tipide poloya göre daha güzel benden sölemesi size kalmış gerisi

obaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bu soruna cevabı bugün çıkan oto show dergisinde bulabilirsin ben daha okumadım ama kağında polo ve corsayı karşılaştırmış akşam alacam bende merak ediyorum bende corsa D var ve ben çok memnunum yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum hala sıfır gibi kesinlikle tavsiye edrim.