Vites Geçişleri

kontplus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Vites Geçişleri

Vites geçişlerini sorunsuz ve yağ -gibi- yapan formül ilk önce vites kolunun altındaki mekanizmayı bolca gresledikten sonra ikinci olarak ve tamamlayıcı etki bakımından motor kısmındaki resimdeki bağlantı noktalarını da sıvı gres vs. ile cömertçe yağlamak. Sonuç mükemmel oluyor, sanki vites boşta çalışıyor, geçişler inanılmaz keyif verici tavsiye ederim. victoryy
[img=800x600]http://i.hizliresim.com/yAlMAy.jpg[/img]

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

kontplus link' Alıntı:
Vites geçişlerini sorunsuz ve yağ -gibi- yapan formül ilk önce vites kolunun altındaki mekanizmayı bolca gresledikten sonra ikinci olarak ve tamamlayıcı etki bakımından motor kısmındaki resimdeki bağlantı noktalarını da sıvı gres vs. ile cömertçe yağlamak. Sonuç mükemmel oluyor, sanki vites boşta çalışıyor, geçişler inanılmaz keyif verici tavsiye ederim. victoryy
[img=800x600]http://i.hizliresim.com/yAlMAy.jpg[/img]

Paylaşım için çok teşekkürler hocam. İlk fırsatta deneyeceğim :)

kontplus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağol., bende sürekli bu kemikli vites yapısına takmış biri olarak sürekli topuzun alt bağlantı noktalarını greslerdim uzun bir süredir ama dün bir youtube videosu izlerken adamlar özellikle bu belgeyi işaret ederek gresleme yaptılar. Bu arada onlar tamamen söküp taktılar teker teker ama ona gerek kalmadan büyük bir fark oluştu.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kontplus link' Alıntı:
Sağol., bende sürekli bu kemikli vites yapısına takmış biri olarak sürekli topuzun alt bağlantı noktalarını greslerdim uzun bir süredir ama dün bir youtube videosu izlerken adamlar özellikle bu belgeyi işaret ederek gresleme yaptılar. Bu arada onlar tamamen söküp taktılar teker teker ama ona gerek kalmadan büyük bir fark oluştu.
bende denemek istiyorum sıvı gres kullanacağız sanırım peki resimde gösterilen yer açıkta biyermi, biyerleri sökmek gerekiyormu? sökmeden direk oraya püskürtmemi yapacağız?

kontplus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araç 1.3 dizel.Motor bloğu ona göre açıkta kalıyor olabilir. Ama sanırım spreyin ulaşamayacağı yer yoktur biraz inat yeterli. Evet dostlar bende inanamadım tam size bakıyor. Beyin kutusu ve hidrolik fren bidonun arasında bir kaç karış aşağıda.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

viteslerimden ve geçişlerinden oldukça memnunum ama dediğiniz durum dikkatimi çekti yapacak arkadaşlarımız kısa videolar çekebilirlerse çookkk memnun olurum :)

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bu durumu daha önce sorun olarak yaşamıştım. Araç motorunu yağ çözücü bir sprey ile temizlemişlerdi bakımda. Sonra viteslerim geçmemeye olduğu yerde kalmaya başlamıştı. Bu bölgeyi Güzelce yağlattım sorun kalmadı.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

pekiiii buraya WD-40 sıkılabilir mi?

Tolga Abi  capo

kontplus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben ilk önce sıvı gres daha sonra Wd40 en sonda başka bir temizleyici sprey uyguladım üçü güzel bir karışım oldu.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kontplus link' Alıntı:
Ben ilk önce sıvı gres daha sonra Wd40 en sonda başka bir temizleyici sprey uyguladım üçü güzel bir karışım oldu.

WD 40 da pas sökücü ve yağlayıcı özellik var sanki gresin görevini de yapmıyor mu? hatta sanki 1 tık öteye götürüyor. sadece buraya sıkmak işinizi gördü mü?