2004 Vectra C Vites Geçişleri Sorunu

Skrkvrn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ankaraelite.com
Arkadaşlar çok severek İstanbula gittim 2004 model siyah vectra C 1.8 Comfort bir araç aldım.

İstanbul trafiğinde falan farketmedim aldığım vatandaş söyledi ama bir problem görünmüyordu. Araba otomatikten manuele çevrilmiş.

Ankaraya geldim ertesi gün tekrar arabaya oturduğumda vites geçişlerinin çok zor olduğunu hissettim yani gırt ederek eçiyor diyebilirim özellikle geri vitese

Daha sonra ustama götürdüm şanzuman yağı değişti. Ertesi gün düzelmedi tekrar götürdüm. Baskı Balata değişecekti almıştım sonra bu yeni takılmış dedi baskıyı tamir ettirdi taktı gene aynı problem devam ediyor.

Üstadlar bu problem nasıl aşılır üst merkezden olduğunu düşünmüyorum. Debriyaj sonradan takıldığı için konumuyla alakalı olabilir mi ? Yoksa baskı balatayı değiştirmek mi gerekiyor tamirin faydası olmadı mı?

Not: Kontak kapalıyken vites geçişleri sorunsuz. Vitese alıp öyle çalıştıyorum. Birde bunları yaptıktan sonra motor lambası yaktı.

Konu ile ilgili görüşlerinizi bekliyorum.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vites halatlari diycektim ama kontak kapaliyken sorun yok diyorsunuz.donusum yapilirken kullanilan sanziman sorunlu olabilir diye dusunuyorum ki baski balataya ragmen sorun duzelmemis.elbette sanzimanin konumuyla alakali olabilir konum derken motorla bitistigi noktalar tam oturmusmu oturmadigi icin uydurulmus olabilir.
Kontak kapaliyken sorunsuz oldugundan emin degilseniz vites halatlarina baktirin.
Birde su var bu araclar orjinal manuellerde bile tam durmadan geri vitese attiginizda ses yapar

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son olarak baski balatanin tamiri olmaz baski balatadan emin olun

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skrkvrn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ankaraelite.com
Arkadaşlar sorun çözülmüştür baskı balata değişti tekrar