Vites Geçişleri

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın debriyaj baskı balatası değiştikten sonra vites geçişlerinde sanki biraz sertleşme hissettim, yanılıyor da olabilirim
vites geçişlerinde sizlerde sertlik hissediyor musunuz, yoksa bu normal mi?
debriyaj baskı balatanın yeni değişmesi vites geçişini etkiler mi, zamanla geçişler yumuşar mı yoksa bir ayar gerekli mi?

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Vites Geçişleri

evet etkiler baskının balataların illaki alışma süreci olur  alışma sürecinden sonra eskisi gibi olur

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim vites geçişleri zor değil ancak kemikli diye tabir edilen türden. Çok severim bu tür vites geçişlerini. Yani viteslerin geçişini hissetmek, vites yollarının netliği benim hoşuma gidiyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaramaz06 link' Alıntı:
evet etkiler baskının balataların illaki alışma süreci olur  alışma sürecinden sonra eskisi gibi olur
teşekkürler sn. yaramaz06 görüşünüz için

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
Benim vites geçişleri zor değil ancak kemikli diye tabir edilen türden. Çok severim bu tür vites geçişlerini. Yani viteslerin geçişini hissetmek, vites yollarının netliği benim hoşuma gidiyor.
tam da benim kastettiğim şeydi aslında sn. the jazz
kemikli diye tabir edilen tür, demekki diğer astralarda da bu şekilde vites geçişleri

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=1333.msg28317#msg28317 date=1303906811]
tam da benim kastettiğim şeydi aslında sn. the jazz
kemikli diye tabir edilen tür, demekki diğer astralarda da bu şekilde vites geçişleri
[/quote]

Opel araçların genel karakteri sanırım Hakan Bey, eski araçlarımda da bu şekildeydi vites geçişleri.

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende özellikle 2. viteste bir sertlik hissediyorum 15000 bakımında özellikle baktırdım herhangi bir problem çıkmadı yağladılar sadece sanırım opelin genel vites yapısı böyle biraz sert kemikli tabir edilen şekilde..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kader arkadaşımın dizel Bozyel i nin vitesleri benim Kartopu ndan net bir biçimde yumuşaktı her nedense..

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vites geçişleri değişiklik gösteriyor bende bazen çok rahat hiç hissedilmiyor bazen 2 ye atarken debriyaja basılmamış gibi garç diye ses çıkarıyor ama diğer vitesler rahat 2 de hep zorluk var

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vites geçişlerinin kemikli olması opelin genel özelliği galiba.Opanda güncelleme yaparken ben de şikayet listeme eklemiştim,oradaki arkadaşın da eski kasa opeli vardı benim arabanın vitesi de sert,opelin araçları öyle dedi.Hatta arabasını test ettim gerçekten de vitesler sertti.Ama ne yalan söyleyeyim hoşuma da gidiyor şimdi kemikli vites  ;D