Vites Geçişleri

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Vites Geçişleri

Tolga KARACA link' Alıntı:
Arkadaşlar ürün akşam üzeri elime geçti, p.tesi şanzımana ilave edeceğim..

Tolga Bey, bu konuda bir gelişme oldu mu acaba? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Tolga Bey, bu konuda bir gelişme oldu mu acaba? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
havalar ısınınca geçişler cok rahatladı. bende merek ettim. kullanabildiniz mi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar benim sorunum soğuk sabah saatlerinde vitesin 2 ye zor geçmesiydi, ürünü kullandıktan sonra geçişler bir nebze yumuşadı ama hemen peşine de havalar ısındığından ürünün esas etkisini göstermeye başlayıp başlamadığını bu manada tam anlayamadım.

Bunlara rağmen araç 1 ve 2. viteslerde yüksek devirlerde net biçimde daha sessiz, buna göre ürünün bir başka özelliği olan şanzıman uğultusunun azalttığı belli oluyor ve gene performanslı kullanımda araçta az da olsa bir tepki artışı oldu, biliyorsunuz motor 140 Hp olsa bile motordan tekere gidene kadar şanzıman vb de yaşanan kayıplarla bu rakam düşüyor, bu ürün tekerlek gücü dediğimiz çıkış gücüne de iyi geliyor az da olsa.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Açıkçası ben bu ürünü uygulamayı ciddi ciddi düşünüyorum. Biraz da uygulama ile ilgili bilgi verebilir misiniz acaba? Kendimiz uygulayabilir miyiz yoksa servise gitmemiz gerekir mi? Şanzımana nereden ve nasıl koyuluyor? Uygulanırken dikkat edilmesi gereken özel bir husus var mıdır? Kısa veya uzun vadede olası bir zararı var mıdır? Aracın garantisini herhangi bir şekilde etkiler mi? Biraz fazla soru sordum, çok zamanınızı almak da istemiyorum. Çok kısaca bir özet geçebilirseniz çok sevinirim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Açıkçası ben bu ürünü uygulamayı ciddi ciddi düşünüyorum. Biraz da uygulama ile ilgili bilgi verebilir misiniz acaba? Kendimiz uygulayabilir miyiz yoksa servise gitmemiz gerekir mi? Şanzımana nereden ve nasıl koyuluyor? Uygulanırken dikkat edilmesi gereken özel bir husus var mıdır? Kısa veya uzun vadede olası bir zararı var mıdır? Aracın garantisini herhangi bir şekilde etkiler mi? Biraz fazla soru sordum, çok zamanınızı almak da istemiyorum. Çok kısaca bir özet geçebilirseniz çok sevinirim.

Uygulaması çok basit, motor kaputunu açıp sol ön tekere yakın kısımdaki şanzımanın yukarıya bakan yağ ilave somununu görebilirsiniz, hatırladığım kadarıyla alyanla açılıyor ancak açabilseniz de biraz derinde kaldığından huni gibi bir aparat şart.

Servis butür uygulamalara her zaman karşıdır haklı olarak, kalitesiz ürün ve uygulama ile onlarca araç mahvolabiliyor çünkü.

hmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kulanmaya baslayalı kısa süre oldu ama gecmıs araba kullanma tecrubem fazladır ve 2. vitesi kafama takıldı 1.cok rahat 3. viteste oyle ama 2. sankı daha zor ve kemıklı gıbı ... karakterıstık bır ozellıkmı yoksa yenı oldugu ıcın kafamamı takıyorum?? ;D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hmurat link' Alıntı:
kulanmaya baslayalı kısa süre oldu ama gecmıs araba kullanma tecrubem fazladır ve 2. vitesi kafama takıldı 1.cok rahat 3. viteste oyle ama 2. sankı daha zor ve kemıklı gıbı ... karakterıstık bır ozellıkmı yoksa yenı oldugu ıcın kafamamı takıyorum?? ;D

Benim arabada da 2. vites zor geçiyordu zamanla yumuşadı ama hala çok hızlı 2 ye takarsam cartlama yapabiliyor, gene de ilk günlere göre (şuan 22.000km de) çok daha iyi.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende bazen vitesler tam geçmiyor. Bunu özellikle 2. ve 3. viteslerde yaşıyorum. Sanırım vitesi tam geçirmeden ayağımı debriyajdan biraz erken çekmem sonucunda şanzıman bu duruma geliyor. Bu bahsettiğim öyle bir şey ki, örneğin aracı 2. vitesten 3. vitese geçirecekken araç boş vitesle 3. vites arasında bir yerde kalıyor. Yani ne 3. viteste, ne de boş viteste. Bu arada şanzımandan da rahatsız edici bir sürtünme sesi geliyor. Tabii ben bunu farkettiğim anda tekrar debriyaja basıp vitese geçiriyorum; ancak bir anlık da olsa şanzıman böyle ilginç bir duruma giriyor. Bu bahsettiğim durum bir yıldır 5-6 kez olmuştur. Yani çok sık olmuyor, ama zaman zaman karşılaşıyorum. Ayağımı debriyajdan erken çektiğim için benim de hatam olmuş olabileceğini düşünüyorum ama yine de böyle bir şeyin olması normal değilmiş gibi geliyor. Aranızda bu durumu başka yaşayan var mı? Yani sonuçta vites ya geçmiştir, ya da boştadır. Şanzımanın bunların dışında bir ara-durumda olması mümkün mü?

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı durumu ben birinci viteste yaşıyorum. bazen kalkmadan önce birinci vitese atmaya çalışıyorum. arada kalıyor. daha sonra 3. vitese atıp 1 . vitese tekrar atıyorum.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
aynı durumu ben birinci viteste yaşıyorum. bazen kalkmadan önce birinci vitese atmaya çalışıyorum. arada kalıyor. daha sonra 3. vitese atıp 1 . vitese tekrar atıyorum.
Eski şahinler gibi desene METİN