Vites Geçişleri

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Vites Geçişleri

Teşekkür benden arkadaşlar ne demek Ben bunu 96 yılında R21 Concode da keşfetmiştim İmkansız dı o meşhur gırçç sesini duymadan geri vitese geçirmek. Lakin ilginç nokta 90 ların teknolojisiyle üretilen bir şanzumandan gelen ses sene 2011 olmuş hala devam ediyor üstelik GM gibi düne kadar dünyanın en büyük otomotiv şirketinin bünyesindeki bir araçta...Garip

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar. Malum havalar iyice sogumaya başladı. 1 haftadır aracımı kullanmıyordum. bugun aracı kullanırken vites geçişlerinin bariz zorlaştıgını farkettim. bu normal bir durum mu. vites kutusunda olan yağın donmasından filan mı kaynaklandı. bu şekilde bir durum yaşayan varmı acaba

cem413

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tiamol link' Alıntı:
benimkinde 2. ve 3. viteslere kemikli geciyordu. servise sikayetimi ilettim denediler sorun yok deyip gonderdiler :)

Ben de aynı şikayet ile servise gittim, özellikle 2. vitese kemikli geçiyordu canavar, sorun yok dediler peki dedim döndüm :)

cem413

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
arkadaşlar. Malum havalar iyice sogumaya başladı. 1 haftadır aracımı kullanmıyordum. bugun aracı kullanırken vites geçişlerinin bariz zorlaştıgını farkettim. bu normal bir durum mu. vites kutusunda olan yağın donmasından filan mı kaynaklandı. bu şekilde bir durum yaşayan varmı acaba

Canavarı çalıştırdıktan sonra seyir halinde ilk 15-20 dk aynı sorun bende de oluyor. Buradaki problem 1. si dediğiniz gibi yağın donması 2.si ise dişlilerin donması diye düşünüyorum. Fakat benm canavar 15-20 dk dan sonra kendine geliyor :)

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servise bir sefer gittiğimde birkaç ufak tefek şikayetimi sıraladıktan sonra "vites geçişleri de biraz ke..." demeye kalmadan servis elemanı "normal abi, bunlarda vites geçişleri öyledir" diyerek lafı ağzıma tıkmıştı. Ondan sonra da bir daha konusunu açmadım. :D İşin ilginci çoğu kişi bunun Opel'lerin genel bir karakteristiği olduğunu söylüyor ama babamın Vectra B'sinin vites geçişleri benim Astra'ya göre o kadar yumuşak ki...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar şanzıman yağı motor yağına göre kat ve kat yoğun, yüksek viskoziteli bir yağdır; haliyle çok soğuk havalarda vites değişimleri ağırlaşabilecektir benim kullandığım tüm araçlarımda benzer durumlar vardı.

Astra da bu durum 6-7dakikalık sürekli kullanım sonrası düzeliyor, düzelmeyen araçlarımdaysa Motor Silk şanzıman katkısı kullanıyordum.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı durum bendede var bende servise şikayet ettiğimde test sürüşüne çıktık normal demişti. Araçlarımız birazda geçmi ısınıyor yoksa normalmi?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Hay Allah o kadar yumuşak geçen viteslere sahibim ki. Hatta ben bile geçirmiyorum vitesleri. :)