Vectra c sabahlari calisma problemi

efhendy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2005 model vectra c 1.6 aracim sabahlari 5 6 marsta ancak calisiyor. Depo aksaminda benzin pomasi geri donus valfi hortumlari yeni degisti bugun bi lpgciye goturdum aracin kendi ecusundan kaynaklanabilecegini soyledi daha once boyle bi sorunla karsilasan arkadaslar varsa yardim lutfen

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin pompası, kısa hortum ve geri dönüş valfi yani bu 3 parça değiştiyse ecu enjektör gibi ciddi parçalardan şüphelenmek gerekşir.bir de yedek anahtarla deneyin düşük de olsa immobilizer olabilir deneyin bi

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efhendy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enjektorlere bakildi sonuc temiz cikti 2 anahtarin ikisindede ayni sorun devam ediyor ecudan supheleniyorum ama ecuya mudahale etmek ne dedece dogru bilmiyorum

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujilere felan bakıldı mı.?

efhendy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakildi atesleme elektrik aksami ve yakitla ilgili hersey kontrol edildi ama bi cozum bulamadim aklima gelen ve ustalarin soyledigi geriye bitek ecu kaldi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakildi atesleme elektrik aksami ve yakitla ilgili hersey kontrol edildi ama bi cozum bulamadim aklima gelen ve ustalarin soyledigi geriye bitek ecu kaldi

bir gün sadece benzinle kullanıp ertesi sabah deneyin birde. sonuç olumlu olur muhtemelen. sabah kolay çalışırsa lpg ayarı yaptırırsın

efhendy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acikcasi benzinde kullanmak dahil hepsini denedim ama tekrar denemekte fayda var

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız direk lpg de çalışabiliyormu lpg düğmesine basılı tutarak.lpg kiti izin veriyorsa ve araç çalışırsa benzin yollarında hata vardır.enjektör kütüğü basıncına bakın bi normalmi.birde değüşilen parça hatalı olabilir.peki çalıştıktan sonra 1 saat aradan sonraki ilk marştada mı uzatıyor? Veya herzaman her ilk marşta uzatıyorsa ecudan şüphelenilebilir

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efhendy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç lpg direk tek marşta çalışıyor ayrıca gün içinde 1 2 saat bekleme sonrası yine tek marş basıyor bulunduğum yerde yakıt basıncını ölçen k,imse yok ama bi çaresine bakıcaz artık taktığım benzin pompası çin malı pompaydı çünkü ondanda yapabilir belki

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence ecu ile falan uğraşmadan önce iyi bir marş ustasına götürüp marş motorunu revize ettirin. Ben de çok uğraşmıştım ve sorunu böyle çözdüm.