Acil yardim!!! Vectra b elektrik arizasi

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Arkadaslar;
1997 Vectra B 2.0 CD otomatik vites bir aracim var.
bugun araci park ettikten 1 saat sonra, arac kendi kendine 4lu flasorleri yakti, ama yanip sonmuyor, devamli olarak yaniyor. sasirdim gittim aracin yanina, baktim herhangi anormal bir durum yok, hersey kapali, araci bir calistirayim dedim, kontagi cevirdigim gibi 4luler sondu, sonra araci stop ettim, tekrar yandi. yani kontagi belki 30 kere actim kapattim, ayni, kontak acikken sorun yok, stop edince, 4lu flasorler devamli olarak yaniyor. aku kutup basini soktum taktim, yine ayni. daha sonra aracda ne kadar role varsa, motorun yanindakiler dahil, cikarip takiyorum, sonmuyor bile, aynen devam.
hemen bir elektrikciye gittim, bir usta beyin arizasi dedi, 500TL dedi. sonra baska bir ustaya gittim, beyin arizasi dedi, su girdiyse beyine 150 TL ye biter dedi, bana bu rakamlar cok ucuk geldi, bende yaptirmadan araci aldim geldim eve, az once kutup basini cikardim arac oyle duruyor,
simdi soruyorum size;
- boyle bir ariza basina gelen veya duyan var mi?
- bu ustalarin bahsettigi beyin, ECU mu? yok sa baska bir elektronik beyin mi var? kendim elektronikten anlarim, bu beyni sokup kendim bakmak isiyorum,
- lutfen yardim edin, yarin bu konuyu cozmem lazim.
herkese hayirli aksamlar.

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence biyerden sürekli şase alıyo 4 düğmesi iyice bi kontrol et , düğmesini , rölesini , beyin en son düşünülcek şey ,ayrıca beyne su kaçsa sadece bu hatayı vermezdi aracınız .

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
sigorta kutusu içinde multimer dediğimiz parça var rölelerin takıldığı yer diyim sana bundan olabilir veya da flaşör düğemsinden olbilir beyin olamaz kesinlikle

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok tesekkurler, yarin sabah ilk isim, 4lu flasor dugmesi ve multimeter denilen parcayi bulup kontrol edecegim,
tekrar tesekkurler,

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim için bir test amacıyla 23. sigortayı çıkarıp aracı kilitlemeyi dener misiniz.

Şimdiden uyarayım ama, bilgi ekranınız, sıfırlanabilir km sayacınız ve radyo hafızalarınız sıfırlanacaktır.

Bir müddet bekledikten sonra tekrar takıp sigortayı aracı çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaparim tabi neden yapmayayim, bilgi ekrani, km ve radyo onemli degil, onlar zaten aku kutup basini cikarinca gitti.
bunu da yapacagim yarin, ve sonucu bildirecegim.
ilgin icin tesekkurler.

em_re42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vectra b cd yede aynısı olmuştu içine su kaçmış dediler sigorta panelini söküp kurumasını beklemek gerek dediler bende aracın sigortasını söküp sabaha kadar öylece kendi haline bıraktım sabah tekrar baktığımda her şey normale dönmüştü geçmiş olsun kardeş...

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sagolasin emre, galiba benim problem de seninkisi gibi oldu. yqrim saat once aracin basina bi ineyim dedim. cikrdigim aku kutup basini taktim, bir baktim araba duzelmis, su an normale dondu, sorun kendi kendine ortadan kalkti. muhtemelen bugun yagmurda su kacti biyerlere, ve kurudu. cok sukur kendi kendine cozuldu. ustanin eline dusseydim yanmistim valla. simdilik problem yok, bakalim ne kadar gidecek, eger tekrar basima gelirse, bu konuya yazacagim.
ilker bey, Tansu Bey, Alper Bey ve Emre bey, hepinize ilginizden dolayi tesekkur ederim.

bu arada Alper arkadasim, senin dedigin su 23 nolu sigortayi cikarma olayini yapmadim, baktim arac duzeldi gerek duymadim.

herkese tekrar tesekkurler.
hayirli aksamlar.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Zaten 23. sigorta da kutup başı ile aynı işi görecekti. Aracın birçok elektroniği o sigorta üzerinden bağlı :)

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okey, Alper tesekkurler yinede. guzel bilgi, ileride lazim olabilir.

bu arada, arac eskisi gibi, bir daha bu problemi cikarmadi, insallah bir daha da cikarmaz.