Acil yardim!!! Vectra b elektrik arizasi

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Arkadaslar;
1997 Vectra B 2.0 CD otomatik vites bir aracim var.
bugun araci park ettikten 1 saat sonra, arac kendi kendine 4lu flasorleri yakti, ama yanip sonmuyor, devamli olarak yaniyor. sasirdim gittim aracin yanina, baktim herhangi anormal bir durum yok, hersey kapali, araci bir calistirayim dedim, kontagi cevirdigim gibi 4luler sondu, sonra araci stop ettim, tekrar yandi. yani kontagi belki 30 kere actim kapattim, ayni, kontak acikken sorun yok, stop edince, 4lu flasorler devamli olarak yaniyor. aku kutup basini soktum taktim, yine ayni. daha sonra aracda ne kadar role varsa, motorun yanindakiler dahil, cikarip takiyorum, sonmuyor bile, aynen devam.
hemen bir elektrikciye gittim, bir usta beyin arizasi dedi, 500TL dedi. sonra baska bir ustaya gittim, beyin arizasi dedi, su girdiyse beyine 150 TL ye biter dedi, bana bu rakamlar cok ucuk geldi, bende yaptirmadan araci aldim geldim eve, az once kutup basini cikardim arac oyle duruyor,
simdi soruyorum size;
- boyle bir ariza basina gelen veya duyan var mi?
- bu ustalarin bahsettigi beyin, ECU mu? yok sa baska bir elektronik beyin mi var? kendim elektronikten anlarim, bu beyni sokup kendim bakmak isiyorum,
- lutfen yardim edin, yarin bu konuyu cozmem lazim.
herkese hayirli aksamlar.
arkadaşlar.Benim aracımda da aynı sorun oldu.aracı stop ettiğimde sinyaller direk yanıyor.Muhtemelen sigorta kutusuna su girdi.Sigorta kutusunı yerinden söküp çıkarıp kurutmak istiykrum.Sigorta kutusu nasıl sökülür.pğf noktası varmıdır?Bu arızayı başka neyden yapar?Vectra b x20xev.,

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
X20xev motor beyni aracın neresinde?

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaputun altında sağ tarafta plastik kaplamanin altında

LG-F700S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi