Opel Vectra C 2008 Benzinde Gec Calisma ve Gaz yememe

Sait84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaslar benzinde gec calisma gaz yememe yigilma problemini cozebilen varmi?forumda Erdal ckc bey bikac sene once bahsetmis Erdal beyin bahsettigi sorunlarin tumu bendede var.
Opel vectra c 2008 z16xep motor atiker sirali sistem takili 90 binde takildi suan 145 binde arac sabahlari gec calisma ve benzinde gaz yememe problemi.erdal beyin videoda bahsettigi sorunun aynisi 6 aydir devam ediyor.benzin filtresi degisti benzin pompasi degisti.benzin deposu hortumlari degisti.depo temizligi yapildi.iki enjektorde sorun var dendi degisti.wurth enjektor temizleyici atildi.aracin lft ve sft degerlerine bakildi.degerler normal cikti.gaz ecusu degisti (atiker) sorun yoktu eskisi tekrar takildi.tum sensorler kontrol edildi test yapildi sorun hala gecmedi.
Sirali sistem gazda on numara giden arac benzinde niye zorlaniyor.3000 devirin altinda gaza basinca bayiliyor arac gaz yemiyor.ama devir 3000 devri gecince normale donuyor aniden tepki veriyor nitro takmis gibi oluyor benzinde arac.bu sorun icin bilgi sahibi olan bir ustamiz arkadasimiz varmi?yardimci olursa sevinirim.

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
kardeşim rolantide benzine geçtiğini düşünerek "benim araç öyle enjektörleri koruma amaçlı" benzin gaz geçiş zamanlaması ve devir ayarı iyi yapılmamış yada lpg kitin bu hassas ayara uygun değil benim vectra da BRC turbo kit var bende uzun yolda sıradan bir lpg ayarcısına uğramak zorunda kaldım gidiş geliş izmir burnumdan geldi ankaraya dönünce brc mavidenizlere gittim düzelttiler birde önceki vectra da soğukken geç çalışma sorununu triger kayışının bir diş atlamasından çekmiştim umarım çözüm olur..

Sait84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cem abicim ben isin icinden cikamiyorum artik.benzin yollariyla alakali hersey yapildi.gazla alakali herseye bakildi.araci benzine alip uzun sure benzinde kullandim kac kere.lft sft ayarlari icin gazciya gittigimde herseyin normal oldugunu bircok usta soyledi.iki sey kaldi sanirim benzin geri donus valfi degismedi acaba valftemi sikinti var.yada vuruntu sonsoru arizalida arac kendini korumaya aliyo kasiyor enjektor ve ateslemeyi kasiyorda ondanmi yigiliyor arac.

Sait84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugunde hiz sabitleyici calismiyor.sanirim temizlenecek.4 yil bindim hicbir ariza yapmadan 6 aydir opelmi birdaha asla dedirtti bana artik

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef böyle basit bir sorunu çözebilecek kapasite ustalarımız ve ekipmanları teşhis araçları yok.öncelikle benzin pompası değişse bile bar sorunu olabilir.hortumlar değişse bile basınç kaybı yaşanabiliyor.enjektörleri boluna sökmüşsünüz sanmıyorum yapacağını.
Geççalışma derken tam tarif edermisin kaç sn sürüyor marş? Ayrıca çalıştıktan sonra sürekli mi 3000 devir altında gaz yemiyor? Stop edip 20 dk sonra çalıştırırken hemen çalışıyormu?
Ben benzinin basınç kaybına uğradığını düşünüyorum.yani benzin yolları.düşük ihtimalle lpg regülatörü hiç anlaşılmayacak şekilde gaz sızdırıyor olabilir ama ilk marştan sonra 3000 devir altı sorun olmamalı.
Ayrıca depodaki benzin seviyesi nerede yarım depo kullanın.
Lpg de sorunsuz olması sorunu çözmenizi kolaylaştırmalı ama ustalar maalesef zaman kaybı olduğundan bakmayabilir.
Benim 2008 aracımda da olmuştu 2 defa ard arda benzin pompa ve hortumlarını yenisini almadan değiştirip değiştirip geri taktık ve düzeldi hala anlayamadım ama oluyor işte.
Ecu olamaz çünkü lpg de çalışıyor.bir takım denemeler yaparken lpg enjektörlerine giden hortumu çekin ve lpg sigortasını çıkarın

Sony Z5 cihazımdan gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir şey daha ilk çalıştırırken araç ciddi silkelenerek sarsıntılı sarsıntılı ama stop etmeyecek halde çalışmak istiyorsa yani stop etmiyorsa bu silkelemeli çalışma sürüryorsa dediğim gibi benzin yetişmiyordur motora

Sait84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim sikintim agustos ayinda siddetli yagmurdan sonra basladi.bir gece cok siddetli findik buyuklugunde yogun dolu yagisinda gece cikip arabayi ortmek istedim birseylerle hanim gondermedi.sabah uyandim oh saglam duruyo araba.kontagi taktim mars calisti lakin ariza isigi yaniyo.motor ariza isigiyla uzerinde anahtar isareti olan araba isigi.gaza yukleniyom stop edecek arac gazi yemiyo patlatma yapiyo silkeliyo.gaza gecti hersey duzeldi.tuttum sanayinin yolunu.bujiler bobin konrol edildi yenileri takildi sikinti devam ediyor.arac cihazda ikinci yanma odasi atesleme arizasi veriyor.enjektor temizleyici atildi wurth benzinde bindim araci.benzinde tekleyen arac 30 km sonra acildi.arada bir patlatma yapiyor yine.bir hafta kullandim eskiye gore iyitdi duzelme vardi.lakin gec calisma problemi ortaya cikmaya basladi.kontagi cevirince 5 yada 6 saniye sonra calisiyor arac.calisiyo ama bayiliyor arac.neyse gittim sanayiye benzin filtrem degisti.gec calisma sorunu cekis sorunu 1 hafta duzeldi.ardindan tekrar ayni sorunlar bas gosterdi.sonraki surecte pompa degisti hortumlar degisti.depo temizlendi.10 gun ariza yoktu tekrar basladi ariza.sonraki surecte ben bozuldugu yere kadar binme karari aldim.bir ay oyle gitti.havalarda soguyunca arac marsi dahada gec almaya basladi.gaza basinca devir stop etme seviyesine iniyor.boguluyor arac stop ediyordu.bu surecte mars rolesi ariza yapmis ariza isigi yaniyordu ben motordan saniyordum.meger roleymis.ama cihazda baglandiginda ariza yok gosteriyor.yenisiyle degisti usta iki defa onlara ariza isigi yakti arac bu seferde.usta biseyler yapti eskisini tekrar takti ariza duzeldi.neyse aradan iki hafta sonra arac gec calisiyor yine ve gaz yemiyor.gaza yuklendikce ilk calistir ada sanki birsey tutuyo birakiyo araci zorlaniyor.3 bin devre geldiginde aniden nitro takmis gibi oluyor arac.artik 2. Enjektorude degiseyim kurtulayim ne olacaksa dedim.cunku her ariza isigi yaktiginda 2. Yanma odasi atesleme sorunu cihazda cikiyor.enjektorde degisti oda bes gun gitti arizlar tekrar basladi.biraz uzun oldu

Sait84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac stop edince 20 dk sonra caliyor zorlanmadan ama gaz yeme yine isteksiz bayiliyor arac.arkadan biri asiliyor sanki araci.aniden firlatiyor sonrada arabayi gazi yedikten sonrada yapistiriyor.

Sait84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Depomuda ceyrek depo altinda hic kullanmadim.bugune kadar hicbir aracimda benzin isigini gormedim.en az ceyrek depo ustunde kullandim araci hep.lpgye gelince lpgnin vanasi kapandi tankin uzerinden hortumlarda cikarildi enjektorden lakin yine sorun duzelmedi.bugun hiz sabitleyici ariza icin gittim.cihaza baglandi sorun yok ariza vermemis.kol cikarildi temizlendi yerine takildi yine calismiyor hiz sabitleyici.elektrikci kendisi kullandi araci test etti.sok oldu.kisa sureli stop edince mars aliyor arac.lakin gaza basinca benzinde yigiliyor gitmiyor devir dusuyor.yavas yavas basinca gaza toparliyor 3 bin devrde hicbirsey yokmus gibi gitmeye basliyor 6 bin devre normal sekilde cikiyor arac.benzin yollarinda sorun olsa 6 bin devri gormeside imkansiz.kimsenin cozemedigi 10 bilinmeyenli denklem oldu arac.kac tane usta isin icinden cikamadi.yarin beyinci bakacak beyne.sorun yoksa beyinde yetkili servise check- up yaptirican araci artik.gerekirse benzin yollari komple kontrol edilecek.bakalim ne cikacak sonunda..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor beyni soketi kurcalanmışmı baktın mı.
Motor beyni soketlerini sök bak bakalım su vs varmı yada kurcalanmışmı söküp kontak temizleyici ile yıka uçar gider zaten o.
Cc şöyle kontrol edilir.araç cihaza bağlanır opcom da olur.kol düğmeleri test edilir basıyormu çalışıyormu diye,sonra fren ve debriyaj müşürleri kontrol edilir.40 km üstü ve ilk kalkıştan sonra mutlaka 1 defa frene basmazsan cc çalışmaz biliyorsundur ama yazdım yine.
Buralarda sorun yoksa ecuya yönelirsin.
Lpg de her devirde düzenli çalışması motor ecusunun sağlam olduğunu gösterir ama şöyle ecu da benzin pompasını da kontrol eden çıkış var oraya bakılabilir başka bir yere bakmaya gerek yok çünkü lpg ecusu normal ecuyla beraber çalışıyor taklit ediyor gibi bişey.
Lpg de sorun yoksa benzin pompası hortum, geri dönüş valfi,enjektörler,depodam gelen benzin yolu,benzinde pislik,ecuda bahsettiğim sorun dışında bişey olamaz.lpg bunun dışın daki parçaları kullanıyor ve daha hassas üstelik