Vectra B Geç Çalışma Çözüm

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu durumla ilgili bir kaç konu açtım ve çözüm aradım. Fakat bir türlü bulamadım. Herkes bişeyler tavsiye etti tek tek uyguladım fakat olmadı. Aracın sabahları ve akşamları geç çalışma olayı benzin pompası değişiminden sonra başlamıştı. Üç dört gün önce benzin alırken oktan artırıcıyı tesadüfen kullandım ve üç dört günden beri araçta geç çalışma problemi ortadan kalktığı gibi marş dahada erken almaya başladı. Şimdi yorumum şu ki; pompa değişim sırasında özelliği bozulan benzin, içine yağlı elin değmesiylede iyice bozulduki bu sorunu yaklaşık 1-2 ay çekmek zorunda kaldım. Oktan artırıcıyıda kullanınca benzinin özelliği düzelmiş olacakki 3 günden berihiçbir sorun yok. Yinede erkenmi yazdım diye düşünüyorum ama başka bir uğraşım olmadı çünki bıkmıştım. Bu sorunu yaşayan çok kişi var ve bilgilendirmenin yararlı olacağını düşündüm.

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizdede aynı problem vardı lpg beynini değişince düzeldi 600 ytl para uçtu gitti şimdilik no problem

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah, gözüm değmesin bu sorunu yaşayan hiç olmamış galiba benden başka. 65 kişi görüntülemiş 1 tane cevap. İki aydan buyana yaşadığım bir sorundu bu ve bu sorun hakkında onlarca açılmış konu var ama çare yok. Bu sorunu yaşayanlar için yardımcı olmak açısından yazmıştım ama cevaplardan belliki yardımcı olmamış veya herkes bir çözüm bulmuş benim haberim yok:(

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne oldu sorun çözüldü mü kalıcı olarak?

egecdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bildiğim kadarıyla bu arabalarda depodaki benzin çeyreğin altına inince benzin hava karışımı artıyor çalışma zor oluyor.yani araba kendi kendine savunma mekanizması geliştiriyor benzini az yakmak için karışımdaki havayı artırıyor buda ilk çalışmada sorun yaşatıyor depodaki benzini çeyreğin altına düşürme bence birde öyle dene

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne oldu sorun çözüldü mü kalıcı olarak?

Kalıcı olarak çözüldü gibi. Çünki 1 haftadır hiç bir problem kalmadı. Nezamanki oktan artırıcıyı tesadüfen kullandım, ikinci günü tek marşla ve daha güzel bir şekilde çalışmaya başladı. Halende sorun yok.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
arkadaşım bildiğim kadarıyla bu arabalarda depodaki benzin çeyreğin altına inince benzin hava karışımı artıyor çalışma zor oluyor.yani araba kendi kendine savunma mekanizması geliştiriyor benzini az yakmak için karışımdaki havayı artırıyor buda ilk çalışmada sorun yaşatıyor depodaki benzini çeyreğin altına düşürme bence birde öyle dene

güzel açıklama, ben de hep merak edip duruyordum aceba arabada yakıt azalınca çalışmakta neden zorlanıyor diye. elimden geldiği kadar çeyreğe düşmemeye çalışıyorum ama çeyreğe düşüp de özellikle hafif bir yokuşa park edersem çalışmada baya bri zorluk yaşanıyor.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

böle birşey yok... bir kere ecu'ya depodan giden sinyal yok... şamandıra yol bilgisayarına ve göstergeye sinyal yolluyor sadece... ancak sizin benzin pompanız artık yaşlanmışsa depodaki benzin azalınca benzinin kendi yaptığı basınç azaldığı için iyi basamıyor olabilir...