2005 Astra h lpg benzin pompası sorunum:(

hsyn22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değiştirilen sensör krank devir sensörü mü, yoksa eksantrik sensörü mü ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bende de konunun sahibi arkadaşla aynı sorun vardı. İlk götürdüğüm usta benzin pompasından deyip, değiştirdi fakat sorun devam etti. Farklı bir ustaya götürdüm ben de aracı. Usta krank devir sensörünü(motor devir sensörü) değiştirdi. Tekrar sorun yaşamadım. Marşa bastığında devir göstergesinde ibre 0 üzerinde hafifçe yukarı çıkıp iniyorsa sorun krank devir sensöründendir demişti usta, bilgin olsun.

aksulida

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim.

antispider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün teşekkür ettiğin ustaya 1 yıl sonra küfür edeceksin , eğer filtrye o şekilde temizledi ise gözenek yapısı bozulmuştur . Buda mikron seviyesinde geçirgenliğini değiştirmiştir . Çok kısa zamanda benzin enjektörlerinde arıza yaşamanız olası .

Yinede Allah arıza göstermesin .

Ben olsam komple yeni yakıt ünitesi alırdım . Bosch marka yan sanayisi 300 tl . Aynı arızayı bende yaşadım , garajımda değişmem 15 dakika sürdü . Parçayı da Sedat abiden almıştım...

@winner , aynen aklımda ki proje , komple filtreyi boşaltıp , Astra G nin benzin filtresini takacağım araca :)

merhaba aradan bir yıldan fazla bir süre geçti. o günden beri bir kez olsun benzin pompasıyla ya da enjektörle ilgili bir sıkıntım olmadı. bence genelde ustalar parça arızalı deyip değiştirmekten yanalar. oysa çoğu zaman parça arızalı olmayabiliyor. herkese saygılarımla.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
merhaba aradan bir yıldan fazla bir süre geçti. o günden beri bir kez olsun benzin pompasıyla ya da enjektörle ilgili bir sıkıntım olmadı. bence genelde ustalar parça arızalı deyip değiştirmekten yanalar. oysa çoğu zaman parça arızalı olmayabiliyor. herkese saygılarımla.

1 olmasın 1.5 olsun 2 olsun :) herşeyin bir kuralı kaidesi var filitre değiştirilir temizlenmez ...

Benden de saygılar ...

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=68501]antispider[/MENTION] merhaba hocam. Yazınıza bugün denk geldim. Benzer sorunları bende yaşıyorum 1-2 aydır. Bende sabahları tek marşta çalışıyor fakat 7-8 saniye sürüyor ve çalışır çalışmaz hafif bir toparlama ve sarsıntı oluyor. İlk olarak Bostancı Sanayide ustanın biri, aracın gaza geçtiğinde benzin pompan çalışmaya devam ediyor problem bundan olmayabilir ama bunun değişmen lazım dedi. 250 TL verdik. Sorun devam tabiki. Aküden olabilir dedik onu da denemeler sonucu eledik. En son internette benzer sorunları yaşayan arkadaşlardan ve 2 opel servisinin söylediği Motor Subaplarının değişmesi lazım. İşçilik 500 TL parçalar 600-700 TL olarak yarın operasyona başlıcaz. Ama sizin yazılarınızı ve yaptırdığınız işlemi görünce içimde bir şüphe oluştu. Hem maliyet açısından hem motor işlem görmesi açısında ikilemde kaldım. Umarım mesajımı görürsünüz çok geç olmadan ve param gitmeden :D