97 opel vectra b geç çalışma sorunu

feridoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;
aranıza yeni katıldım ve sizler sayesinde faydalı bilgiler öğreneceğimi umut ediyorum

forumda ki bir çok başlığa baktım ancak benim problemime çözüm olacak bir içerik bulamadım. değerli arkadaşlar benim aracımda geç çalışma problemi var. ne sabahları nede gün içinde, motor ne soğukken nede sıcakken hiç fark etmiyor marşa 5 yada 6 defa bastıktan sonra artık akü bitecek gibi olup zoraki çalışıyor. araçta benzin pompası (bosh marka) değişti, lpg gaz kesicisi görevini yapmıyor diyerek gaz kesici değiştirildi, bujiler, buji kablosu, ateşleme trafosu ve akü değişti. hatta usta marş dinamosundan şüphe edip kollektörünü de değiştir. işin ilginç olan yanı tüm bunlardan sonra araç bir hafta boyunca düzeldi ama sonra yine aynı şeyi yaptı. benzin geri dönüş valfi kontrol edildi sağlam dendi. arkadaşlar böyle bir sorunla karşılaşan var mı? bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

feridoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problem çözüldü. problem ateşleme bobininden çıktı. ateşleme bobini daha önce değişmişti ama o da yan sanayi bir ürünmüş. GM maka orijinal takıldı sorun biti. şimdi tek marşta sorunsuz çalışıyor.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problem çözüldü. problem ateşleme bobininden çıktı. ateşleme bobini daha önce değişmişti ama o da yan sanayi bir ürünmüş. GM maka orijinal takıldı sorun biti. şimdi tek marşta sorunsuz çalışıyor.

sorun tekrar ederse lpgyi iptal edip bi iki gün benzinde kullanın...