Vectra b otomatik vites boşa atma sorunu

AlphaOmega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar herkese selamlar 97 model vectra b 2.5v6 cdx aracımız var otomatik vites, özellikle 3. viteste boşa atma problemi başladı, aracın hızı şehir içinde 50 60 lara gelince sapıtıyor yani anlayacağınız ve automatic gearbox hatası veriyor eğer çok zorlarsam.

O yüzden ayağımı olabildiğince hisli kullanmaya çalışıyorum ve 60ları geçemiyorum, bir de vitesi bazen D yerine 2'ye atıyorum eğer gideceğim yer yakın bir yerse. Araç benzinli lpg hiç takılmadı. 237 bin kilometrede.

Sizce ne gibi bir sorun olabilir? Tamiri cep yakar mı pişman eder mi yoksa ufak mıdır? Bir de istanbul beylikdüzü tarafında yaşıyorum istanbulda güvenilir, dürüst şanzıman ustası tavsiye edecek biri olursa gerçekten çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Selenoid çıkar en iyi ihtimal. İyi bir otomatikçi araştırmanız gerek.

AlphaOmega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında şanzıman yağını da kontrol etmek istiyodum ama vectralarda zor bir yerde o yüzden bakamadım.

iyi bir usta hala arıyorum acele etmeyi düşünmüyorum, aracı böyle kullanmanın bir zararı olur mu acaba?

Rashid

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
aslında şanzıman yağını da kontrol etmek istiyodum ama vectralarda zor bir yerde o yüzden bakamadım.

iyi bir usta hala arıyorum acele etmeyi düşünmüyorum, aracı böyle kullanmanın bir zararı olur mu acaba?
Abi ne yaptiniz siz?nasil oldu?