Vectra a yağ, filtreler ve karter contası değişimi resimli anlatım

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elinize sağlık hocam 10 numara çalışma olmuş. Yakında forum olarak kendi aramızda rektefiye işine girersek hiç şaşmam :D

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ filtresini takarken ne kadar sıkmak gerekiyor. elle sıkmak yeterli oluyor mu?
87d58708a425307e6a2123146d917b85.jpg
Yarış motorumda hep elle sıkardım ve yağ kaçırmazdı bunu da elle sıktım kaçırmadı aynı gün bizim motorcunun önünden geçerken filtre sıkma aparatıyla kafam rahat olsun diye biraz daha sıktım. Kaymaz bir eldivenle yada bez yardımıyla elle iyice sıkarsanız kaçak olmaz. Hiç yoktan arkadaşların dediği gibi kemer yardımıylada iyice sıkarsanız hiçbişey olmaz.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elinize sağlık hocam 10 numara çalışma olmuş. Yakında forum olarak kendi aramızda rektefiye işine girersek hiç şaşmam :D
[emoji2] eyvallah. Valla sorma faceye girer gibi foruma girer olduk artık. De artık korkutuyo beni hastalık işine döndü kışın soğuğunda ön takım tabla rotbaşı bunun yanında aks keçesi. Ön disk sök tornalat daha bir sürü. Eski araban mı var derdin var.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu filtre sökümü için eski bir lastik kayış çok işine yarar ben reno aracın o lastik kayış ile sökerdim. Opel de hiç sökmedim opel garaj sağ olsun hehe onlar söküyor aslında mekan olsa el atmaz da değilim yani
Abi lastik kayış iyi hatırlattın. Halat malat satan nalburcularda vardır alacam valla. Filtre sökme paratlarına baktım işe yarar pek bişe bulamadım bulduysam da set halinde çok pahalı oluyor.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[emoji2] eyvallah. Valla sorma faceye girer gibi foruma girer olduk artık. De artık korkutuyo beni hastalık işine döndü kışın soğuğunda ön takım tabla rotbaşı bunun yanında aks keçesi. Ön disk sök tornalat daha bir sürü. Eski araban mı var derdin var.

Hocam ben araba sürmeyi 9-10 yaşında, babamın hurdadan pastan delikten geçilmeyen gün aşırı sanayiden çıkartamadığı 73 model lpg li 3.0 granada arabasında öğrendim, hidrolik direksiyonu vardı. Araba efsane fakat kaç el değiştirdiği meçhul bir hurdaydı, iyi bakılmış olsa kesinlikle son yolculuğuna çıkacağı o hurdalığa bırakmasına müsaade etmezdim. 3.0 olunca lpg de marş basmaz ısınana kadar benzine geçirip çalıştırırdı. Nerede şimdiki o sıralı sistemler, nerede o zamanki lpg sistemleri :D Haliyle ara sıra o yıllarda 15-20 liralık benzin koyduğunda çaktırmadan benzine geçirirdim aslan gibi kükrerdi ara gazlarda sıkışık trafikte kornaya ihtiyaç yoktu :D Fakat 1. viteste topuzu bıraktığımda boşa atardı :D Canı sıkıldığı zaman geri vitese geçmezdi :D Hararet yapınca elektrik keser stop ederdi :D Düz gitmesini sağlamak için sürekli bir sağa bir sola çevirirdim direksiyonu falan öyle bir baş belasıydı :D

Ha şimdi lüks olmasa da adı yeni olan bir arabaya bindiğim için öyle sorunlar şimdilik yok fakat o günleri hatırladıkça özlemle anıyorum. Halen o arabadan aldığım zevki hiç bir arabadan alamıyorum çünkü hakikaten marşa bastıktan sonra nereden ne çıkacağını belli etmez hep bir şaka ve komiklik peşindeydi :D Markete gidip geleceğiz hesabı ile çıkıp arabayı sanayiye bıraktıktan sonra ailecek otobüsle çok dönmüşlüğümüz vardı :D

Velhasıl kelam sizin de elinizden bu işler geldiği için çok cebe dokunmadığı sürece bence keyif almaya bakın :D Yeni bir araba alsanız taze gelin gibi oluyorlar, yok orama dokunma arıza ışığı yakarım yok burama elleme direksiyonu kitlerim havasındalar sürekli ahaha :D