Vectra A peteği değiştirdim yine ısıtmıyor

Must06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:mad:kalorifer az ısıtıyordu petek değişecek dediler değiştirdim yine aynı diğer sitelerde de gördüm bu durumdan muzdarip olan ama çözenler çözümü yazmamışlar bilgi olan varmı arkadaşlar

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kalorifer peteğine sıcak su gelip gelmediği test edilmeden yorum yapmak yanlış olur.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
petek değişene kadar musluk da birlikte değişseydi, bozulabilen bir zımbırtı zaten.

Bir de vakum hattı kontrol edilsin, musluk vakumla çalışıyor.

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaputu açınca direksiyon hizasında siyah plastiğin altında taş rezistans var.onun kontrolünü yaptırın.

Must06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor sıcaklığı 95 te fan açılıyor yani normal peteğe giriş çıkış yapan 2 boruda çok sıcak el değmiyor motoru yeni yapıldı su pompası termostatı yeni değişti petek yeni kendim taktım söktüğüm eski petek de tertemiz motor yapılmadan önce de ısıtmıyordu , Musluğu bulamadım nerede nasıl bir şey tarif edebilirmisiniz taş rezistansı yeni değiştirdim rezistans bozuktu fan hiç çalışmıyordu zaten. bu sorundan çok kişi muzdarip oldum çözdüm diyen var ama şöyle çözdüm diyen yok :(

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:05 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:02 ----------

petek değişene kadar musluk da birlikte değişseydi, bozulabilen bir zımbırtı zaten.

Bir de vakum hattı kontrol edilsin, musluk vakumla çalışıyor.

Sen bu işten anlıyorsun belli vakumu nasıl kontrol edicem musluk nerede :)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peteğin iki tarafıda el değmeyecek kadar sıcaksa tek sorun hava yönlendiren klepelerdedir. sıcak soğuk ayrımını yapan klepe takılı kalmıştır soğuk hava alıyordur içeri...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
musluk petekten önce, eğer petek ısınıyorsa çalışıyordur. Zaten önce ona bakılmamış olsa çok garip olurdu.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
soğuk-sıcak düğmesinin arkasına bakacaksınız ve ordan çıkan tel her iki uçta da işlevsel mi kontrol edeceksiniz.