Uzun yol için tavsiyeler...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun yol için tavsiyeler...

HaKaN link' Alıntı:
bir ben bırakamadım bu sigarayı sonunda tıbbi tedaviye başvuracağım
irade beyinde bitiyor herşey ama ben beyinde bitiriyorum çok bırakmak istiyorum ama vücut nikotin isteyince olmuyor
sigarayı bırakır gibi oldum, sonra nargileye başladım onuda yapması biraz meşakatli
pipoya başladım şu sıralar pipo tütünü bulamadım
geçen hafta yine aldım paketi eşimde çok kızar evde paket görmesin anında teker teker kırıp çöpe atar

Sayın Hakan Sigara iç nargile içme sürekli. aman ki aman...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende bir ara fena alışmıştım nargileye ama vazgeçmeli..

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En güzeli benim gibi hiç başlamayın, bizimkilerin ben daha bebekken ağzıma sigarayı koyup fotoğraf çekmelerini de saymazsak  evill2 , ağzıma henüz sigara değmemiştir.  angelll

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Senin için artık çok geç bebekken almışın nikotini bir kere!  005hihih 011zaa

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Senin için artık çok geç bebekken almışın nikotini bir kere!  005hihih 011zaa
Vallahi sülalede de bir ben bir de ananem içmiyor zaten, benide bağımlı yapmaya çalışmışlar ama neyseki biraz insaflı davranıp yanan sigarayı vermemişler  011zaa

CotYorA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Madem konuyu açtık, sonuçtan da bahsedelim...

Giderken (Ankara-Ordu) 2125 Km'de iken depoyu full'ledim, 933 km menzil gösteriyordu

Vardığımda 2746 (621km gitmişim) Km'yi gösterirken Ortalama yakıt tüketimi 6.1 lt/100km ve yakıt menzilini 314 Km gösteriyordu. Ortalama araç hızı 78 km/h idi (Samsundan sonra çok dur-kalk yaptım o düşürdü yoksa 90-95km/s ile gidiyordum)...

Dönüşte ise aynı yolu geldiğimde ortalama hızım 102 km/h idi ve yakıt tüketimim 6.2 lt/100 km idi...

bu da demek oluyor ki bizim araçla 80km/h ortalama ile de gitsen, 102 ile de gitsen 0.1 lt değişiyor en fazla :)

Bu arada tüm yol boyunca klima açıktı, giderken araçta bir kişi daha vardı önde ve araç doluydu (çok ağır değil). Dönerken kimse yoktu ama 20 kiloluk kavun aldım Kırıkkaleden :) Bal gibiydi valla

Yorumları alayım...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cotyora link' Alıntı:

Giderken (Ankara-Ordu) 2125 Km'de iken depoyu full'ledim, 933 km menzil gösteriyordu

Vardığımda 2746 (621km gitmişim) Km'yi gösterirken Ortalama yakıt tüketimi 6.1 lt/100km ve yakıt menzilini 314 Km gösteriyordu. Ortalama araç hızı 78 km/h idi (Samsundan sonra çok dur-kalk yaptım o düşürdü yoksa 90-95km/s ile gidiyordum)...

Dönüşte ise aynı yolu geldiğimde ortalama hızım 102 km/h idi ve yakıt tüketimim 6.2 lt/100 km idi...

bu da demek oluyor ki bizim araçla 80km/h ortalama ile de gitsen, 102 ile de gitsen 0.1 lt değişiyor en fazla :)

Bu arada tüm yol boyunca klima açıktı, giderken araçta bir kişi daha vardı önde ve araç doluydu (çok ağır değil). Dönerken kimse yoktu ama 20 kiloluk kavun aldım Kırıkkaleden :) Bal gibiydi valla

Yorumları alayım...

Kırıkkale kavunu evet.. :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cotyora link' Alıntı:
Yorumları alayım...
bence değerler güzel, çok basmayınca bu araçlar iyi yakıyorlar
Kırıkkale kavunu güzeldir ben ilçesi Delice'den almıştım bal gidiydi :)
yolda üzüm, şeftali, incir en çok severek aldığım meyveler

55ASTRA55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaslar samsundan emrah ben 1,3 j cosmo var bende de bende haftaya uzun yola cıkacagım  msj larınız okudum kavunalr uzumler ohh  canım cektı walla bu saatte..  bende resmı daırede 6 senedır makam söföru olarak gorev yapmaktaydım tabı malum sıyaset bırılerı gelınce bırılerı gıder bızde o kazaya kurban olduk  ıste  her neyse hayırlısı dıyorum artık...  iş uzun yol konusu olunca resmı gorevdeyken beledıye baskanı  mıllet vekıllı soforlugu yaptıgım ıcın uzun yola cıkardık  bır gun resmı bır organızasyon vardı samsunda bızde cok yogunduk 48 saat ıcınde toplam 2 saat uyku almıstım ve yorgundum ee sureklı arac uzerısındesın malum ve program oldugu gece basbakanda bu programa katılmak ıcın samsuna gelmıstı  bızde butun resmı makam soforlerı olarak bır yerde toplanmıs sohbet ederken basbakanın soforu  sen dedı bellı yorgunsun gozlerınde uykusuzluk var evet dedım ya sorma 48 saatte 2 saatlık uykum var dedım  o sırada cay ıcıyorduk    kendıne bı demlı cay sole dedı cıkardı cebınden bır tane GRIPIN verdı  ıc dedı cayla beraber 10 dakıkaya kalmaz gozerın fal taşı gıbı acılır dedı gerc ektende 10 dakıka sonra  nerde o 48 saatlık yorgunluk oldu gozlerım uzun far gıbı  ;D  bırden acıldım..  ben dedı  her yola cıkarken bır tane ıcerım dedı uyku bastırdıgında da  ayne ıcerım durdumuz yerlerde. cok  faydalı oluyor dıye tavsıyede bulundu bende de ıse yaradı acıkcası sızler ıcınde denemekte fayda var dıyorum uzun yola cıkacak ve kendını sehır ıcındede olsa yorgun ve uykusuz olan arkadaslar ıcın  cunku gercekten dıkkatın dagıldımı  soforluk ıste 1 sanıye hayattı cok  degıstıryor .. bıraz uzun oldu ıcın yazılarım ozur dılerım..SAYGILAR steeringwheel