Uzun yol için tavsiyeler...

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun yol için tavsiyeler...

benim  başım kel mi :) ben de deneyeyim bakim. bende 32 kullanıyorum. şunu da farkettim 32 kullanırken cukurlara lastik girdiginde yanaktan balon yapma ihtimali artıyor. benim başıma geldi ve daha 3 aylık iken ön lastikleri degiştirmek zorunda kalmıştım

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uzun yola çıkacak arkadaşlar; yola çıkarken ve yolda fazla yiyip içmeyin, hatta sağlık durmunuz elveriyorsa mideyi hafif aç bırakarak yola çıkmakta fayda var ancak sık sık ufak yudumlarla su içmeyi de ihmal etmeyin.

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Tolga KARACA link' Alıntı:
Uzun yola çıkacak arkadaşlar; yola çıkarken ve yolda fazla yiyip içmeyin, hatta sağlık durmunuz elveriyorsa mideyi hafif aç bırakarak yola çıkmakta fayda var ancak sık sık ufak yudumlarla su içmeyi de ihmal etmeyin.
045thumbsup
Bide klimanın dışarıdan içeriye temiz hava girmesini engelleyen bir tuşu var AUTO ya basıldığında otomatik olarak devreye giriyor
hep araç içindeki hava solunduğundan bazen hafif bir baş dönmesi olabiliyor
ara ara o tuşu kapamakta  veya camları açıp araç içini havalandırmakta fayda var

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

napleser link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2029.msg45108#msg45108 date=1315141635]
045thumbsup
Bide klimanın dışarıdan içeriye temiz hava girmesini engelleyen bir tuşu var AUTO ya basıldığında otomatik olarak devreye giriyor
hep araç içindeki hava solunduğundan bazen hafif bir baş dönmesi olabiliyor
ara ara o tuşu kapamakta  veya camları açıp araç içini havalandırmakta fayda var

[/quote]

Kesinlikle.

Ben eşim rahatsız olmadıkca genelde camları açmayı tercih ederim; camlar kapalı olunca bazen daralıyorum :)

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Hızımı düşürüp hepsini birden açıyorum bende
yoksa mazallah arka sağı açtımmı kulak zarlarım patlıyacak gibi oluyor
Daralmada cam filminden ve direklerden kaynaklanıyor yoksa aracın içi gayet ferah  astraya laf söyletmem :)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ah o ön direk varya. ne diyeyim. özellikle dar ve tek şeritli yollarda virajlar sıkıntılı oluyor. öne dogru egilmek zorunda kalıyorum. ama düz yolda konfora diyecek laf yok. 1 lt. lik suyu 500 km de yudum yudum bitirdim. gercekten insanı hem dinç yapıyor , hemde dikkatini toplamasında yardımcı oluyor

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

birde uzun yolda muhakkak 3 saatte bir aracı kenara çekip bir çay filan için, hoplayın zıplayın işte. 10 dk dinlenmek insanı cok rahatlatıyor,Allah göstermesin ama bir yere  geç gitmek hiç gidememekten iyidir

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sigaraya başlayın ancak araçta içmeyin.. dancee Mecburen en geç bir saatte bir çay ve sigara molası veriyorsunuz ve dikkatiniz de dağılmıyor, cin gibi oluyorsunuz.. 011zaa
Şaka şaka, ben içiyor olsam da sigara kötü bir alışkanlıktır.. general_Shame_on_you

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sigarayı kolay bırakma nedenleriden biri de içtiğimde kramplara neden olmasıydı, yolculuk esnasında içersem kendimi daha yorgun hissediyordum; boynum tutuluyordu vs..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bir ben bırakamadım bu sigarayı sonunda tıbbi tedaviye başvuracağım
irade beyinde bitiyor herşey ama ben beyinde bitiriyorum çok bırakmak istiyorum ama vücut nikotin isteyince olmuyor
sigarayı bırakır gibi oldum, sonra nargileye başladım onuda yapması biraz meşakatli
pipoya başladım şu sıralar pipo tütünü bulamadım
geçen hafta yine aldım paketi eşimde çok kızar evde paket görmesin anında teker teker kırıp çöpe atar