TÜRBÜLATÖR denilen aparat

ocanner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar türbülatör denilen parça hiç gördünüzmü veya kullandınızmı?
bunu hava filitresinin girişine takıp daha temiz oksijen çekmek için tasarlamışlar motor devrini otomatilkmen 1500 devir yükseltiyormuş bende yarın bi deicem sonucunu denemeden sonra yazarım 65yl diyorlar motora hiçbir şekilde zararı olmuyormuş

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu aparati bende duydum ama kullanmadim. ayrica icindeki pervane sayesinde motora daha fazla hava gitmesini de sagliyormus... deneyimlerini bekliyoruz...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
türbülans diye biliyorum ama jsv nin var 45 ytl civarı bende alacaktım dizele olmuyormuş

ocanner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu gün taktırdım türbülatörü.Teste çıktım nasıl anlaşılacağını sordum düşük devirde anlaşılır dedi ve fazla gaza basmadan kullan devir yükselir dedi pek fazla değişiklik olmadı ama bi kaç gün dene dedi
Bu günde aracın benzin filitresini egr valfini temizlettim çekişi hissedilir derecede arttı.belkide o yüzden anlaşılmadı diye düşünüyorum.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide yakıttaki farkını deneyip yazarmısın sonra.
mesela bi depo ile kaç km gidiyordun şimdi kaç km gidiyorsun gibi ??

ocanner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıtta çok fark edecegini sanmıyorum sadece deviri yükselttiğini duydum 2 gündür kullanıyorum hala bi farkını anlıyamadım ama bi kaç gün sonra söktürüp öyle bi denicem o zaman anlaşılır.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bu parça motora daha fazla hava gönderdi diyelim.o zaman karışımdaki değeri düzenlemek için araç daha fazla benzin kullanmaz mı? bu halde yakıt sarfiyatımız artar.
önemli olan havayı fazla göndermek değil sıkıştırarak yoğunluğunu artırmak.eğer daha fazla devir veya güç isteniyorsa yapılacak işlem bu bence.