Carbon Clean Ile Ilgili Yeni Bilgiler.....???

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar carbon clean ile enjektör temiletmenin ki bunu enjektörleri söküp kimyasallarla ultra sonikses dalgalari ile kimyasal havuzunda yapiyorlar fark birinde motor bloğunun içi diğerinde ise sadece enjektörler temizleniyor doğrunmudur. Yani carbo temiliği enjektörleri temizlemiyor temizlese enjektör temizliği için bu kadar kapsamli bi makine ve kimyasal solüsyana ne gerek vardi dimi . Peki ben bir dizel araç binicisi olarak hagisini yaptirayim. Tşk ler

carbon clean motorun içini temizler enjektör temizleme için ise benzine katılan enjektör temizliyicileri var..

bymfg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamamda carbon clear motoru yani metali temizliyor ise bunu yapmak içinde ilaçlı yakıt kullanan bir makinada calışır vaziyette bağlı kalıyor ise yakıt sisteminide yani enjektörleride meta olmasından sebep temizlemiyormu?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam teknik bilgiyi bu işleri yapanlar bilir sanırım ama temizleniyordur elbet içine konulan deterjan motorun içine temizlemeye yönelik bir deterjan diye biliyorum neticede piyasada satılan enjektör temizleyici ile motoru temizleyen sıvılar bile farklı..

alp_vectra1.8CVT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu carbon clean i izmirde önerebileceğiniz.. bu konuda tecrübeli bir servis varmı? fiyatınıda asağı yukarı söylerseniz eğer iyi olur...

oguzozcandan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaslar ,
bende yarın aracı ustama bırakmadan önce cc yaptırmayı planlıyorum opel yetkili serviste ,50 ytl motorvac ile yapıyorlar,sonrasında sanayideki ustamın yanına götüreceğim aracı,0-40 mobil 1 yağ koyduracağım bu arada araç 180binde inşallah bi zararını görmem bu olayın,ardından yine yarın triger setini değiştirteceğim, anlayacağınız 600 ytl veya üzeri bir masraf bekliyor bendenizi,aracım 1.7 dti corsa,keşke mehmet gazihan ustayla bir irtibata geçseydim diye geçiyor içimden şu saatte bile :) iki gün sonra iyi veya kötü halimle yine karşınızda olurum sanırım :) herkese keyifli sohbetler

oguzozcandan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaslar serviste triger setini ve yağ değişimi için aracı bıraktım ama oradaki usta arkadaş dizel araçlara carbon clean uygulaması yapılmadığını ısrarla tekrar etti,bende ii dedim yapmayın o zaman diyerekten aracı bıraktım :S

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkaşlar konuyuda yorumlarıda teker teker okudum sağolsunlar uygulatan arkadaşlar gözlemlerini belirtmişler.Ben bir noktaya kadar carbon cleanın etkili olduğunu düşünmeye başladım daha sonra bazı araçlarda sorun çıkarttığını okudum yüksek km ve uygulama hatasından dolayı,Sonrasında Carbon Clean ve Bosh car da bahsi geçen parçaların sökülüp teker teker temizlenmesi arasında kaldım sanırım konuda bu kısımda son buldu Parçaların sökülüp temizlenmesi daha iyi sanırım yalnız uygulama noktası,Süre ve maliyet hakkında net bir bilgi yok.

Şimdi kendi aracıma dönmek istiyorum.
Benim en büyük sıkıntım araçtaki motor sesi tar tar tar tar kısık seste tey dinlemek yada ışıklarda beklerken o sese katlanmak inanılmaz..Bunun yanı sıra 3000 devir üzerinde kullandığım zaman aracı biraz ivmelenme oluyor kalkışta ve seyir esnasındaki gaz dokunuşlarda hissediliyor, Buna bağlı olarak sürekli yüksek devirde kullanmak 3000 devirden sonra bildiğiniz bağırtı başlıyor ve yakıt tüketikimi artıyor. bu şekilde kullanımda motor sesi örneğin 3500 devirde zamanla azalma olurmu ?
Aracım Opel astra 1.3 CDTI 100.000 km de.

resatim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ değiştirmek şart değil..Öyle yağa kurum indirmesi gibi bir durum söz konusu değil..

selamlar..yag degiştirme zamanı geldiginde, bir kaç gün önce yaptırırsanız daha iyi olur.
(motor içinde çözülen kirli tortunun yaga karışma olasılıgını düşünürsek)

Son düzenleme:

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilindik Temizlik yöntemleri LPG ler için hiç bir işe yaramaz..

Benzine alır öyle temizlersiniz..Subaplar ve piston kafaları bu şekilde kurumdan arındırılabilir...

Yani LPG'li bir araçta arabayı benzine alıp bu uygulamayı yapsak ve LPG kullanmaya devam etsek. Araca pek bir faydası olmaz öyle mi?

lastermann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 2000 model Corsa B 1.5 TD var, 141.000'de. Ustalar enjektörlerin işediğini söylüyor, carbon clean işe yararmı? Aslında ben enjektörleri söküp temizletmek istiyorum ama enjektör kanallarının genişleyeceğini ve püskürtme performansının azalacağını söylediler hangisi daha çok işe yarar. Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim TEŞEKKÜRLER...

Ustan yanlış söylemiş, bosch servisine götür temizlet enjektörleri, ultrasonik banyoda temizleniyor enjektörler, kanalları genişletecek bişey yok, kendin sökebilirsen enjektörleri temizlik maliyetin de çok düşük olur, ankarada bosch servisinde enjektör başına temizlik 10 tl, tabii sizel enjektöründe durum ne olur bilmem : )

Son düzenleme: