Turbo arızası -corsa c 1.7 dti

ugrylmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

2003 model corsa 1.7 dti aracım yolda otobanda giderken ansızın habersiz çekişten düştü. Sanki turbo hiç yokmuşçasına hızlanıyor. Düşük devirde ( Rölanti - 1800dev/dk) problem yok eskisi gibi fakat devir arttıkça turbonun kendini hissetirdiği anlarda hiç tepki vermeden çok düşük bir ivmelenmeyle hızlanıyor. Muhtemelen turbo devre dışı kalmış. Acaba turboda ne gibi sorunlar olabilir? Bu konuda tecrübeli arkadaşların yorumları beni çok aydınlatacak? Bu araçlarda turbo sürekli motora hava besliyor mu yoksa belli bir devirden sonra bir valfi açarak mı hava beslemeye başlıyor. Tam olarak nasıl çalıştığını bilemiyorum, eğer ki oyle bir valf varsa onun arızalanmasıda olasıdır heralde? Turbo arızalarında genelde hangi parçası sorun çıkarıyor? Turbo tamir edilirse ne kadar verim alınabilir? Yaklaşık tamir masrafları ne fiyatlardadır? Yeni orjinal turbo fiyatı ne kadardır? ; gibi sorular kafama ilk takılanlar.
Şimdiden teşekkürler...

Uğur Yılmaz
İnş Müh.

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Turbo Kestiği Zaman Gösterge Tablosunda Herhangi Bir Işık Yandımı ? Arabayı Stop Edip Çalıştırınca Problem Düzeldimi ?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araç kaç binde arkadaşım turbo kolay kolay bozulmaz .bence hava debimetreni bi kontrol ettir .

Hekimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaza basınca turbodan manifolda giden hava hortumunda şişme varsa turbonuzda bir problem olmadığına işaret,bunun dışında intercooler veya borulardan kaçakta olabilir,hortum üzerindeki kelepçelerden biride çıkmış olabilir.. çalıştığı halde turbo basınç sensörü arızalı olabilir bu yüzden turbo devreye girmez..
ama bi andada pat diye turbo bozulmaz ;)
turbo revizyonu mümkün 300-500ytl civarında tamir edilebiliyor yenisi 1000ytl civarı
basınç sensörünü bi arkadaşım çin sormuştum geçenlerde 200 ytl dediler

ugrylmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göstergelerde herhangi bir uyarı ışığı yanmıyor, herşey normal gözüküyor. Kontak açıp kapatığımda da herhangi bir değişiklik olmuyor malesef. Ayrıca turbodan manifolda giden boruda bir şişme yok, ilk etapta bunu denedim zaten o yüzden turboyla ilgili bir sıkıntı olduğu kanısına vardım. Araba henüz 90 bin km de, ve turbo arızası için çok erken km olduğunu düşünüyorum.... Bu konuda tavsiye edebileceğiniz hızlı ve uygun bir fiyatta bana çözüm sunabilecek avrupa yakasında referans verebileceğiniz servisler varsa memnun olurum.

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşım turbo zanetmiyorum bozulmaz yolda böyle bir hata verirse mutlaka bir ışık yanmalı birde bu hata olunca dur hemen kontağı kapat gri çalıştır yola devam et bakalım aynısı olacak mı
turbo tamir ediliyor verimlide olduğu söyleniyor yanlız pahalı transite almıştık 2, eli 850 sıfırı 1500 gibiydi araçların ki daha da pahalı dırr dua at arızalanmasın da sanmıyorum geçmiş olsun

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
turbodan kaynaklandığını düşünüosan birini sürücü koltuğuna oturt ve gaza sonuna kadar basıp çektir, hem turbonun sesini dinle devreye giriyormu hemde eksoza bak kendi gözlerinle, eksozdan dumanı simsiyah atıyorsa dediğinde haklısın turboda sorun vardır, o aradaki hortumun kesinlikle şişmesi gerek gaza bastığında, o hortumdan kaynaklanan bir sorunsa zaten ıslık çalıyomuş gibi bir ses duyarsın. ama ani şekilde gaza basıp çektiğinde turbonun sesini duyuyorsan sorunun kullandığın yakıttandır diye düşünüyorum.

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göstergelerde herhangi bir uyarı ışığı yanmıyor, herşey normal gözüküyor. Kontak açıp kapatığımda da herhangi bir değişiklik olmuyor malesef. Ayrıca turbodan manifolda giden boruda bir şişme yok, ilk etapta bunu denedim zaten o yüzden turboyla ilgili bir sıkıntı olduğu kanısına vardım. Araba henüz 90 bin km de, ve turbo arızası için çok erken km olduğunu düşünüyorum.... Bu konuda tavsiye edebileceğiniz hızlı ve uygun bir fiyatta bana çözüm sunabilecek avrupa yakasında referans verebileceğiniz servisler varsa memnun olurum.
Üyelerimizden Yalçın Abi Var Sefakoy Florya Tarafında Uygun Fiyat Müşteri Memnuniyeti için Gidilir.

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
anadolu yakasinda ümraniye sanayisinde sadece turbo tamiri ve satisi yapan dükkan var istersen yarin telini ögrenirim

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence mehmet gazıhan a danısın turbo ustune bayaa bı bılgılı....